0 oy
117 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (6 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. İlk defa uçak yolculuğu yapacagim ve el bagajında haricinde büyük valize konulacak eşyalarda kısıtlamalar varmis. Büyük valize sir ağda yasak olur mu alırlar mı veya bebeğimin deterjanlari şampuanlari var onlari alırlar mı emin olamıyorum uçak yolculuğu yapıp sampuanlari yağlarını sorunsuz x ray cihazından geçiren oldu mu. Çünkü gecmeyen ürünleri kendileri imha ediyormuş o yuzden kesin izin verirler mi vermezler mı bilemiyorum 

6 Cevaplar

+1 oy
(1,698 puan) tarafından
Yanına almayacağın onlara vereceğin valize istediğini koyabilirsin. Şampuan krem parfüm fark etmez. El valizine koyma yeter
(6 puan) tarafından
Kesin sorun olmaz değil mi yoksa herseyi çöpe atiyorlarmis. Bütün söylediklerimi büyük valize koyacağım el bagajında olmayacak hiç birisi
(1,698 puan) tarafından
Hayır hepsi geçer sorun olmaz. Yani ben çok şey geçirdim yurtdışı yurtiçi büyüj valize kimse karışmıyor. Şampuanlarımı kremlerimi hep geçirdim sıkıntı olmadı
-Reklam-
+1 oy
(4,583 puan) tarafından
Değişiklik oldu mu bilmiyodum ama benim uçağa bindiğim zamanlarda el bagajına 1 litrelik ağzı kapalı bir poşette içinde her biri 100 ml olacak şekilde sıvı şeyler koyabiliyordun. Büyük valize de daha büyük boyda sıvı koyabiliyordun. Bence koyabilirsin büyük valize  istersen yine de ara havayollarını sor daha güvenli olur. 
(6 puan) tarafından
El bagajında sıvıya dair birsey almayacağım yanıma. Benim için önemli olan büyük valize sıkıntı olur mu
(4,583 puan) tarafından
Zannetmiyorum sıkıntı olacağını bende çok sıvı şeyler getirip götürdüm yurtiçi ve yurtdışı, ama dediğim gibi istersen bir havayollarını ara sor için rahat etsin.
+1 oy
(2,438 puan) tarafından
Yanında ki çantanda vs sıvı şeyler istemiyorlar. Meyve suyu bile birine attırmıştı gördüm. Benimde cam şişede ilacım vardı küçük poşete koy dediler orda kilitli poşete koyarsan sorun etmiyorlar. Gerisini bilmiyorum 
+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Gittiğin yerde markette al sır agdani sampuanini bu kadar da sorun etmemiş olursun
0 oy
(119,126 puan) tarafından
bicak makas gibi kesici aletleri buyuk bagajda alma haklari var ama sampuan vs ellemiyolar sen onlsri bolca strecle bisi olmaz el bagajina sivi bisi alma crem parfum su vs yasak
0 oy
tarafından
Bende ilk defa uçakla geldim annemin yanına İstanbul'dan Mersin'e 15 kiloya kadar hakkın var bebek için de 8 kilo diyorlar sorun olmuyo doldurdum ben büyük valizi fon makinesine kadar koydum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 659 göst.
6 Eylül 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Buse saglam (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
26 Mayıs 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Meryemasaf (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 46 göst.
26 Mayıs 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Meryemasaf (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 251 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,245 soru

11,320,872 cevap

34,765 kullanıcı

...