0 oy
400 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Neler yasadim bu sene 1 yasinda cocugumu ihmal ettim icim yana yana. Sonuç hüsran. 2019da normalde atanacakken devletin sacma sapan isleri yuzunden atanamadim. Haram olsun hakkım cocugumla rezil ettiler.simdi insanlar baslayacak sonuç sormaya bıktım artık küçük görülmekten yine mi atanamadin laflarindan. 

19 Cevaplar

0 oy
(909 puan) tarafından
Bölümün ne canim
(2,252 puan) tarafından
81 ile ataniyorlar canim malesef cok yukseldi
(802 puan) tarafından
Senin branş iyi sakın pes etme, zaten bu yıl ki atamalarda 2020 yide sıralamaya kattılar Ordan da kazık yedik
(2,252 puan) tarafından
Ben en cok 2019da kazik yedim. Siralamadaydim. Kontenjan aciklaninca esimi aradim atanadik tamam dedik. Herkese de oyle konustuk. Sonuc 2018lerden dolayi hüsran
(802 puan) tarafından
Bir arkadas hep  derdi devletle deliye güven olmaz diye. ve o arkadaş yıllar sonra atandi.Atandigi ikinci yıl göreve başlarken kansere yakalandı o yıl gidemedi rahmetli oldu. Yıllarca insanların yine mi atanamadin sözlerine mazur kalmış tam atandı havasına girdi aramızdan göç etti. :(
(2,252 puan) tarafından
Ay ya icim gitti Allah rahmet eylesin :( su insanlar da biraz sussa
-Reklam-
0 oy
(119,490 puan) tarafından
kismet bacim yaa 
(2,252 puan) tarafından
Oyle ama çalışmaktan sıkıldım insanlarin sacma dusuncelerinden basarisiz olmaktan sıkıldım sevda
0 oy
(95 puan) tarafından
Hayırlısı olsun 
(2,252 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
(546 puan) tarafından
Merkezi atamada bile ne torpiller dondugunu bizzat gordum yasadim.o yuzden biraktim bu kpss isini.
(2,252 puan) tarafından
Orasi oyle malesef. Yillarca emek veriyorsun ama torpiller havada uçuyor. Ya da haksizliklar diz boyu oluyir
0 oy
tarafından
Elinden geleni yaptın nasibinde yokmuş kim ne derse desin 

Arkadaşım atanayim diye evlenmedi bile nişanlı durdu 3 sene sonunda atandı Antalya'ya yerlesti 4 ay sonra evinin camından düştü şimdi ayağa kalkamiyor Allah şifasını versin 

Hayırlı olanı dile senin için hayırlı olan buymuş 
(2,252 puan) tarafından
O uyudukça başlarım yine yavastan. Olmuyir yoksa :(
tarafından
Çalışmak tabiki hakkın ama hani maddi açıdan mi çok istiyorsun atanmak
(2,252 puan) tarafından
Tabiki maddi anlamda da sıkışığız bir de beklenti var cevreden hani atanamadin mi hala diye küçümsemeler
tarafından
Kuzum çevreye bakarsan atansan bile laf edecekler banada diyorlar onca sene niye okudum vs konuşsun dursunlar
(2,252 puan) tarafından
Oyle ama insan uzuluyor yine de.. sagol canim destegin icin
0 oy
(44,748 puan) tarafından
Bölüm ne senin kız benim gorumcemde evden hazırlandı iki yıl  ama barajı hiç geçemedi iki sınavın ikisinde de 26 yaşında bekar ne calisiyo ne evleniyo öle oturuyo 
(44,748 puan) tarafından
Kız yok ümidi kesti oda sosyal hizmetlerdi mecbur kocaya gidecek
(2,252 puan) tarafından
Kaçınılmaz son diyorsun yani
(44,748 puan) tarafından
Yok yaa ondan bişey olmaz çalışmaya da bı tarafı yemez çok rahata alışmış inan 26 yaşında hiç bı yemek bile bilmiyo hep kaynanam yapiyo çocuk bakma Etme desen sıkıntıya asla gelmiyo benimkiler bile zor dayaniyo guvenipte veremiyolar bile kendide pek evliliği çok istemiyo çünkü kendine güveni yok iyi tanıyorum cunku
(2,252 puan) tarafından
Evlenince de yapamaz o zaman cok zor
(44,748 puan) tarafından
Öle gibi sjsjssj
0 oy
tarafından
Nasip değil miş 
(2,252 puan) tarafından
Oyle ama her seyi bastan yasamak cok zor
tarafından
Istersen tam puan al torpil olmazsa hiç bir şey yapamazsın
(2,252 puan) tarafından
Hakkimi helal etmiyorum ne diyeyim :(
0 oy
(1,676 puan) tarafından
Üzülme canım Rabbim hakkında hangisi hayırlısıyla onu nasip etsin 
(2,252 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim
0 oy
(36 puan) tarafından
Bende aynı şekilde yine hüsran benim bölümümde beden eğitimi :((((
(2,252 puan) tarafından
Bosa emek vermisiz canim boşa calisip okuyup çabalamışız..
0 oy
tarafından
Ciddi misin yaa çok üzüldüm o kadar da fedakarlık yapmıştın :(
(2,252 puan) tarafından
Ben de cok kötüyüm. Yine bu sene ayni seyleri yasayacaz
0 oy
tarafından
Bende üniversite okurken ilk kızıma hamileydim. Yapamazsın dediler bırak dediker yaptım... Sonra son sınıfta formasyon... Yine hamilelik. Alttan dersim kaldı yaoamzsim dediler iki çocukla yaptım ..... Çocuğumla sinavlara gittim sıcakta kışta .. benimde 3. Senem kpss de ama iyi puan alamadım hiç zaten calisamadim. Anca gece ikiye kadar çalıştırdım eeee iki çocuk birde geçen sene hamilelik tekrardan ... Yine diyorlar yaoamazsim bırak birakmicam... Nasibimi kovalucam.. Allah büyük ya Birgün elbet nasio olacak ... Sanki 99 aldım da atamadilar mi ama iş cakismakta... İnşallah seneye hazırlanacak şimdiden ..

Sonuca geirsek bakmak bile istemiyorum:((
(2,252 puan) tarafından
Pes etme canim ben de etmeyecem.. calismaya devam
tarafından
Aynen kuzum pes etmek yok
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım sınav sonuçlarından sonra ki bu psikolojiyi çok iyi biliyorum, insanları bos ver sistem kötü zaten sen ne yapabilirsin ki sonuçta elinden geleni yaptın için rahat daha ne kadar çalışabilirdin ki bebeginle  demek bu sene de kısmet değilmiş..Kardeşim doktor benim bur arkadaşı vardı 4 sene yks ye girdi ancak kazandı tipi sonra çocuk tipi bitirdi çok aci ama doktorlara başlayacağı sene bir kaza sonucu öldü, yani ölümlü dünya olacağı varsa olur merak etme çok da üzülme biz elimizden geleni yaparız gerisini Allaha bırakırız, eşimde kazanmamış az önce konuştuk Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın ne diyeyim hayırlısı olsun 
(2,252 puan) tarafından
Ya cok oluyor oyle seyler. Aslinda hayirlisi demek lazim. Elimden geleni yaptim yapmaya devam edecem
0 oy
tarafından
İnsanlar hiç bir zaman susmayacaklar boşuna mı okudun diyecekler en yakınlarım bile. Ben inşaat mühendisliği okudum devlet alım yapmıyo yapsa bile tecrübe arıyo özelleede aynı şekilde şimdi başka bi sektörde başladım herkes e boşa mı okudun niye orda çalışıyon bilmem ne diyo. E bi yere geçemedin mi? Niye kendi işini yapmıyon? He bi işe yaramadı mı okuman? O kadar yoruldum ki bu laflardan bıktım usandım artık tersliyorum insanları sen bul da çalışayum diyorum. Hele dün geceden beri kafayı yemek üzereyim başta bana boşa mı okudun çocuğa biz bakarız sen çalış diyen annem dün bakıcı tut çocuğuna dedi 
(2,252 puan) tarafından
Oyle oyle bak en iyi sen anlarsin :( kendileri bir cacık olmaz ama anca konusurlar. Allah yardimcimiz olsun
tarafından
Amin canım artık ben de onlar gibi düşünmeye başladım ne diye okudum ki 4yıl zaman kaybı şimdi lise mezunlarıyla aynı işi yapıyorum okumasam en azından 4 yıl çalışmış olurdum belki
0 oy
(802 puan) tarafından
Yaa sorma cnm bende bu yıl sıkı hazırlanıyordum, gebe kalınca mide bulantılarım zorladı son iki ay hiç bakamadım.Sinav gunu hava o kadar sicakti ki o kadar zorlandım ki.Sonuc olarak isim yarım kaldı.Bu yıl nasil yapsam diye düşünüyorum kara kara :(( Bilgiler henüz taze ama nasıl olacak :( Öğretmen olmasam hiç uğraşmazdım.Egitimci olduğum için önemsiyorum sadece .Nasıl olacak bilmiyorum. :((
(2,252 puan) tarafından
Cok zor daha da zorlastiriyorlar canim. Allah yardimcimiz olsun pes etmek yok
(802 puan) tarafından
Ne zaman ve nerden başlamalı nasıl yapmalı :/ Zaten hep evdeyiz bu avantaj benm için.Ama off
(2,252 puan) tarafından
Brans ne canim
(802 puan) tarafından
Teknoloji öğretmenliği cnm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kısmet herşey kuzum özelde bak iş fırsatlar çok. 
(2,252 puan) tarafından
Canim haftada 6 gun 8 den 6ya kadar 1500 maas veriyorlar. Cocugumu birakmama degmiyor :( ama aramaya da calismaya da devam edecem
(13,202 puan) tarafından
Hırpalama kendini ve aileni stres çok yapıyorsun.
(2,252 puan) tarafından
Haklısın canım aslinda sinavda beklediğimi alamama nedenimde bu cok etkili. Sanirim dersten once bunu çözmeliyim
(13,202 puan) tarafından
İşin uzmanı sensin komple annene bırak gündüzleri 2 saat evi topla kalan vakit çalış akşam da kızına ve eşine vakit ayır kuzu böyle huzursuzlukla olmaz
0 oy
(866 puan) tarafından
Kaç puan aldiniz bilmiyorum ama sınava bilyonlar giriyor atama icin devede kulak bi rakam ataması yaptıkları icin en yüksek puanları seçiyorlar atanmak icin en az 85 almak gerekiyor sınav baya zor cok iyi anlıyorum giden emek sınav parası vakit hepsine cok yazık gerçekten..bende seneye bnde giricem ama atanma olmayacak eminim girip vaktime yazık etmek istemiyorum ama ilerde keske dememek icin kendimi denemek icin girmek istiyorm
(2,252 puan) tarafından
Çok  düşük aldim canim. 73..  2019da halbuki atanacaktim hakkımdı haram olsun hakkım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bende bıktım evlendigimden beri sınava girmiyorum 3 yıldır yani. Yıllarca emek verdim olmadı ve 2010 mezunuyum artık gücüm yok 
(2,252 puan) tarafından
Ya kotu denk gelmis seninki imkan olmamış  cnim.kismet buymus. Belki ilerde. Rabbim evlatlarini sana bagislasin
(1,794 puan) tarafından
Amin canım cumlemizinkini. Ama çok zoruma gidiyor yıllarca çalışıp olmadı. Son iki gün kitap karıştırıp atananlari görünce daha çok zoruma gidiyor
(2,252 puan) tarafından
Benim de oyle malesef hele 2019da ben 0.05 ile kaçırdım. Dusunsene 1 soru bile degil. Yalnizca katsayi ile. O mevzuyu da bilirsin 2018 ile karma alim olmasa yine atanirdim. Surekli  sistem sacmaliyorlar. Hakkimi helal etmiyorum
(1,794 puan) tarafından
Valla bir yıl benim 12 netim eksik geldi dilekçe yazdım falan ama sonuç yok görüntülenen cevap anahtarı benimki değildi emindim bende hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun
(2,252 puan) tarafından
Umursamiyorlar ki kalkip da ilgilensinler.. haksizliklarinda bogulsunlar
0 oy
(5,314 puan) tarafından
İnsanlara ataman olsada olmasa  sana bir faydalarının olmadığını anlatmalısın ve kimseye hesap vermek zorunda değilsin   emek verip  sonuca ulaşmakta sıkıntı çeken sensin  buda kimseyi ilgilendirmez  çokda soran olursa hayırdır atamamı sen mi yapıcaksın de çünkü ben öyle desim en sonunda 
(2,252 puan) tarafından
Ben de bıktım artik 1 2 tersleyecem kotu olacak
(5,314 puan) tarafından
Sen kırılıp üzülecegine cevap larını ver herkes yerini bilsin
0 oy
tarafından
Nasip canım hayırlısı neyse olsun
(2,252 puan) tarafından
Inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 174 göst.