0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Arkadaslar kuru bakliyatlarımı bu saklama kablarında muhafaza edıyorum ama genelde pirinç hemen böcekleniyo solucan oluyo yarıdan fazlasını atıyorum hep . Her sefernde tam bır ay bıle olmuyo ıcıne koyalı cok uzun surede bekletmıyorum aslımda tüketiyoruz ama bu böceklenmesı cok canımı sıkmaya basladı. Her ay 5 kg pirinç alıyorum 2 bucugunu ben yıyosam 2 bucugunuda kuşlar felan onlara koyuyorum onlar yıyo. Sadece pirinçde degıl . Buğday mercimek  bulgur felan aklınıza gelen hersey böceklenıyo acaba neden olur ne yapmam lazım boceklenmemesı ıcn. Bı tavsıyesı olan varsa verebılır mı.

Kilerde bu dolabın ıcerısınde kalıyo bu urunlerm

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
az tuz koyarım bişey olmadı şu ana kadar 1 yıldır izmirdeyim o şekil muhafaza ediyorum 
tarafından
Butun hepsının ıcine mı canım nasıl dorek ustten bırakayım mı
tarafından
evet hepsine 1 kaşık kadar tuz koyuyorum karışıyor o şekilde daha fazla da koyabilirsin eğer pirinç fazlaysa
tarafından
5 kg pirinci alıyo bu kablarım canm
tarafından
ben elimle alıp atıyorum benm kaplar da senn ki gibi şöyle 2 kaşık kadar at
tarafından
Tamam canım koyacam smdı tuz hemen yarnda defne yapragı alıp ıkısınıde denıycem
-Reklam-
+1 oy
(3,728 puan) tarafından
Kız çözümü kendin bulmuşsun 5 kg alma bittikçe tazele :)
(3,728 puan) tarafından
O zaman kuzum o kaplarına az az koy diğer kalanı serin yerde sakla sıcaktan oluyor böceklenme
tarafından
Defne yapragı ıse yarar mı gercekden  . Bıde kurusu mu yesılı mı
(3,728 puan) tarafından
Kurusu canım
tarafından
Tamam canım yarın aktardan alıp denıycem hemen ınsallah faydasını gorurum
(3,728 puan) tarafından
İnşallah canım :)
+1 oy
(1,618 puan) tarafından
O kadar kötü bişey ki bu kuru bakliyat yüzünden evime biton fare girdi dün hepsini öldürdük 10 taneden fazla yavru yapmıştı kuru bakliyatıma gelmişler 
tarafından
Ooo fareyıde hıc sevmem ya ıgrenc ****** tiksiniyorum
(1,618 puan) tarafından
İşte kutuda kiler gibi odam var oradaydı hergün bitane çıkıyordu yapışkana yapışıuordu annemle aradık bulduk meğer yavru yapmış hepsinin kökünü kuruttuk
tarafından
İnsallah tekrarlamaz canım
(1,618 puan) tarafından
İnşallah cnm göreceğiz
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Bende böyle saklama kabı kullanıyorum yazın dolap kapağım hep açık havalandırrim biseyde olmaz
tarafından
Canm bnde acıp havalandırıyorum ama paketlı gıdalarım bıle böceklenıyo. Hıc acılmamıs pirincim vardı bakdm oda boceklenms
tarafından
Cami acik odaya yada balkona koyuyorum yoksa hersey kurtlaniyo az az mutfaga getiriyorum
(3,457 puan) tarafından
Ben hiç sorun yaşamadım canım öyle yaparım hep
tarafından
Anladm canm tesekkur  ederm  bende dolabı balkona tasıyım o zaman ınsallah ordada kurtlanmaz
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Buzdolabına yaz kış hiç çıkarmam mutfagım aşırı sıcak hemen kurtlanıyo 
tarafından
Buzdolabına hangı bırını koyayım canım ☺
(25,224 puan) tarafından
Sen fazla alıyosun 5 kilo yerine 2 kilo alabilirsin çöpe atmamak için ben 2 şer kilo alırım genelde buzdolabında tek göz bunlar için ayırdım ve gayet sıgıyo
tarafından
Canm maası alınca ay basında evımn eksıklerını duzuyoruz ondan snra borc harc derken para gdıyo zaten ay ortasında yada sonunda alma ımkanım olmadıgı ıcn 5 kg alıyoruz bır ay yetsn dıye
(25,224 puan) tarafından
Çok fazla alıyorsun 1 ayda 5 kilo bakliyat nasıl yiyorsunuz ki hepsinden 5 er kilo çöpe gitmektense az al bence
tarafından
Haklısında canm 5 kg uyguna gelıyo . Acık alabılecegım bı yer yok paketlılerde pahalıya gelıyo az olanları uygun olana gore hareket ediyorum  o yuzdn
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Benim pirinç şehriyeler bu kaplarda geri kalanlar paketle duruyo hiç de bişey olmuyo
tarafından
İşin garibi paketlilerde kurtlanıyo canm
(44,603 puan) tarafından
7 yıldır evliyim hem bu şekil sakliyorum hiç başıma gelmedi
tarafından
Son 1 yıldır bu sekılde oluyo canm bende anlamadm valla
0 oy
tarafından
Üstüne tuz dök evet kutunun içine direk serp böyle az değil ama 2 yemek kaşığı kadar koy hafif karıştır üstünde de biraz kalsın bide havasız kalmamalı kapağını tam kapatma havasız kalmasın 
tarafından
Tamam canm tuz ve defne yapragı ıkısınıde denıycem ınsallah hemen
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Benım de öyle ve kiler de hiç böceklenme olmadı 
tarafından
Son 1 yıldır bu sekılde muzdarıbım valla canm
0 oy
tarafından
Defne  yapragini duymustum
tarafından
Cogu yorumda duydum canm hemen yarın alıp denıycem ınsallah bırde tuz dedı arkadaslar ıkısınıde koyacam ınsallah ıçine
0 oy
(4,211 puan) tarafından
Cam kaplara koyuyorum bi de icine defne yapragi atiyorum annem yillardir defne yapragi kullanir, bu yaz ilk defa benimde pirincler boceklendi Izmir deyiz havalar cok sicak bi de sanirim defne yapraklarinin tazeligi gitmis taze taze yenilemek lazim, bi de pirinc en hizli boceklenen bakliyat, yaz aylarinda az alin size tavsiyem, bende 2.5 kg alirdim yaz aylarinda 1 kg aliyorum
tarafından
Ay basında alısverıs yapıyoruz canm bır tek o yuzden bır ay yetsın dıye 5 kg alıyorum . Defne yapragını hemen alıp denıycem ınsallah
(4,211 puan) tarafından
Anladim canim bende normalde toplu alirdim ama yeni aldigim pirinc 1-2 hafta icinde boceklenince az almaya basladim, defne yapragini taze taze koy, bi de kaptaki urun bitince guzelce yika, yikamadan koyma
tarafından
Yıkayıp koyuyorum normalde canm ama defne ypragını yarın alacam ınsallah
0 oy
(68 puan) tarafından
Merhabalar defne yaprağı duydum ama denemedim daha.
tarafından
Cogu yorumda duydum canm hemen yarın alıp denıycem ınsallah bırde tuz dedı arkadaslar ıkısınıde koyacam ınsallah ıçine
(68 puan) tarafından
Deneyin inşallah faydasını görürsünüz
tarafından
İnsaallh canm cok tesekkur ederım
0 oy
(69 puan) tarafından
Ben bolca tuz atıyorum 2 yıla yakın oldu hala bir böcek kurtçuk yok
tarafından
Tamam canm tesekkur ederm denedm ınsallah faydasını gorurum
(69 puan) tarafından
Rica ederim canım ben faydasını görüyorum aynı kutuları kullanıyorum
tarafından
Tamam cabım cok tesekkur ederm ☺
(69 puan) tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
tarafından
Yazın buz dolabımda kışın balkonda saklıyorum en tiksindigim hayvandır o kurtlar
tarafından
Suan kılerde dolabm var onun ıcındeydıde balkona alacam canm dolabı balkonda kalsın artık valla bende nefret edıyorm mınık mınık cok ıgrencler
tarafından
Aynen balkona goy canım
tarafından
Tamam canm cok tesekkur ederim
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Böyle ceviz büyüklüğünde tuzlar var ondan al her kutuya 4 tane koy bide peçete koy kutuların üstüne. Ben öyle yaptığımdan beri bişey olmuyor. Peçete nemini çekiyor.
tarafından
Kaya tuzu mu canm
(3,141 puan) tarafından
Galiba öyle geçiyor canım adını tam bilmiyorum çünkü aktardan almıştım
tarafından
Tamam canım cok tesekkur ederm  tuz lambam var onun ıcındekı tuzlardan bı kalıp koyarım bunlarda kaya tuzu cnku ☺
(3,141 puan) tarafından
Aynen bı peçete de koy üstüne dene eğer işine yararsa devam edersin
tarafından
Tamam canım denerm hemen tesekkur ederm
0 oy
(119,226 puan) tarafından
ben dondurucuya atiyom herseyi yoksa her seferinde cop oluyo yaa 
tarafından
Dondurucuya mı . İlk defa duydum canm tadı degısmıyo mu pekı
(119,226 puan) tarafından
hic bisi olmuyo ayni duruyo
tarafından
İlk defa duydm canm
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Benimkilerin hepsi buzdolabında canim 
tarafından
Buzdolabınada sıgmazkı canm saklama kablarımın boyu uzn bıraz hepsınıde almaz
(22,070 puan) tarafından
Buzdolabı poşetlerine koy canim bozulacagina hic dglse sağlam durur

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 98 göst.
30 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde UmayUmayy (234 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 207 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Shr.45 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 384 göst.

379,012 soru

11,344,917 cevap

34,808 kullanıcı

...