0 oy
207 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar biraz birikmisiniz olsa bankaya faizli koyarmisiniz hayat cok zorlasti gelen para geldigi gibi gidiyor ev kiralari öyle hic yoktan birazda olsa katlanir diye düşünüyorum aranizda faizli koyan memnun olan yada dusuncesine giren varmi acaba

11 Cevaplar

+3 oy
(12,773 puan) tarafından
Gecim zor diye faizi secmezdim ne bereketi olur ki haram paranin ben karisyim
tarafından
Nasil degerlendirebiliriz peki
(119,086 puan) tarafından
tubis gelen faizle faturalarini ödeyenler varmis yaa haram yememek icin fatura ödüyolarmis ☺ oda harama girmiyomu
(12,773 puan) tarafından
Varsa elde para altin euro alınabilir
Tabiki oda harama giriyo o parayla hayir yapsan o bile kabul olmuyormuş uzak durmak en güzeli ek iş limon satmak valla çorap satmak bizim orda adam balon satiyo mesela ne güzel gunde 100 tl alsa 20 gun calissa 2000 ek pars
(3,573 puan) tarafından
Haram parayla hayır yapmak sidikle abdest almaya benzer hadisi seriftir
-Reklam-
0 oy
(543 puan) tarafından
Biz koyduk canım günah diyolar ama haksız faiz günah diye düşünüyorum araştırdıkda. Sonuçta banka kendi payına düşeni alıyor bizde. Ve bize çok faydası oldu çok sıkışıktık elimiz rahatladı
tarafından
Gunah ama hayat gecimi cok zorlasti ev kirasi 1500 den asagi yok ve ileriye yonelik hic bir seyimiz yok canim para evde durdukca duruyor bi yarari olmuyor ustunede koyamiyorum o yuzden fikir almak istedim cok sagol hangi bankaya koymustumuz canim
(543 puan) tarafından
Şuan en yüksek faiz ing bankta ama bizimki yapı kredide onunda faizi yüksek gene
tarafından
Sagol canim cok teşekkür ederim ❤️
(7,174 puan) tarafından
Faizin azı çoğu haramdır . Haklisi haksizi diye bir kavram yoktur . Bir çocuğun annesi ile zina etmesi ne ise faizde o dur . Azabı çok fazladır . Lütfen birbirinize Hayri teşvik edin. Bir kişi sizin vesileniz ile günaha girse bir de o kişinin günahından sorumlusunuz  .
(1,862 puan) tarafından
Haklı haksız diye bir şey yok canım faizin her türlüsü haram,
0 oy
tarafından
Biz dini olarak uygun görmedik ve koymadık canım. Paranın miktarı kadar bereketi de çok önemli, Rabbim yardımcımız olsun
tarafından
Sagol canim bende şuan düşünüyorum fikir almak istedim nasil degerlendirilebilir peki
tarafından
Aylık düzenli kazanç değil ama altın her zaman kazandırır, biz altın olarak saklıyoruz. Araştırırsan katılım bankalarından katılım payı almayı düşünebilirsin. O da dinen tartışmalı bir konu ama faiz kadar net değil, eğer aklına vicdanına yatarsa öyle yapılabilir
tarafından
Bankalarda altini degerlendiriyor ve disariya gore bankalarda alis satis farki cok fazla genede sagol canim
tarafından
Kuveyt Türk altın katılım hesabını kullanıyoruz, hiçbir fark yok sorun yaşamadık
tarafından
Sagol canim
0 oy
(712 puan) tarafından
Katılım bankaları var kuzum onlara koymanı öneririm o helal hatta fatih kalender hocanın fetvası var bu konuda faizle paran katlanır sanırsın fakat eşinin yada senin tek bir damla ter döktüğü parayla aldığın bı ekmeğin bile tadına varamazsın
tarafından
Katılım bankalari nasil oluyor canim
(4,187 puan) tarafından
Bankaciligin temeli faizdir, katilim adi altinda insanlari kandiriyolar, yine o yatirdiginiz parayi banka kullaniyo isleniyo, tum bankalar her aksam subelerden parayi toplayip merkez bankasina gecelik faize yatirirlar, bilginiz olsun
Not:eski bi bankaci
tarafından
Sagol canim sende guvenilir mi faizli yatirmak peki
(4,187 puan) tarafından
Guvenilir ama faiz dini boyutu size kalmis :) gram altin hesabi en mantiklisi
tarafından
Gram nasil yatiriyoruz para olarak verip altin olarak hesapdami gozukuyor ve alis satis nasil oluyor hic bilmiyorum canim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Faize koyana kadar altina yatr CANIM oda yükseliyor tabi dusme ihtimalinde var ama faizin her türlüsü günah biz koymadik
tarafından
Aynn canim altinda bi cikiyor bi yukseliyor bilemedim cok kararsiz kaldim teşekkür ederim cevabin icin.
0 oy
(4,187 puan) tarafından
Ben gram altin hesabina koyuyorum 
tarafından
Disardan alis satisla banka arasinda cok fark oluyor canim onada bakmistim
(4,187 puan) tarafından
Banka saf altin uzerinden alim satim yapar, kuyumcular daha cok komisyon kesiyo
tarafından
Teşekkür ederim
(1,763 puan) tarafından
Banka 7 tl aşağısına bozuyor gramı kuyumcular 15 23 arasi para kesiyor banka daha anlamlı CANIM altin hesabinda
tarafından
Tamm canim hemen arastiracagim teşekkürler
0 oy
tarafından
Valla bi miktar var bankada guzel faiz veriyo ama esim faize yatirmadi haram diye 
tarafından
Aynen canim arastirmak lazim
0 oy
(10,440 puan) tarafından
Haram paradan bereket mi bekleyelim cnm varsın param az olsun haram yemek nasip olmasın 
tarafından
Amin canim
0 oy
(404 puan) tarafından
Faizler düşük canım altın falan almak daha mantıklı 
tarafından
Sagol canim
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Haram lokma yemekten Rabbime sığınırım... 
tarafından
Hepimiz oyle canim fikir almak istedim
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım bende faize yatırmıyorum. Yatırım yapcaksam altına yapıyorum. Faiz daha fena çıkarır. Hayat zor ama Rabbim yardım ediyor.
tarafından
Sagol canim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 45 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Elvan00 (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 127 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu