0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde (550 puan) tarafından
İlk oglumda sütüm çok az geldi bende kestim simdi 2. Olursa ondadami aynisini yaşiycam bu dusunce beni strese sokuyo

Bide emzirirsem ogluma haksizlikmi etmiş olucam:(

16 Cevaplar

0 oy
(3,374 puan) tarafından
Soyle soyleyim kuzum kizim suan 6 yasinda tam 25 ay Ek gıdasız sadece beni emdi yani dusun okadar sutum vardi simdi küçük yavrum 5 aylik süt artırmak icin çabalıyorum resmen değişiyor yani
(550 puan) tarafından
Ah ya şimidden bu stres beni öldurceek
-Reklam-
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Oğlum 2.5 ay emdi malesef kızım 25 aylık hala emziriyorum
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Kuzenim ilk çocuğunu emzirememis. 2.cocugunu cok guzel emzirdi. Ilkinde cahildim bilmiyodm üstüne dusmedim kimse de beni uyarmadi kolayi sectm vs bsyler dedi. 2.cocuk da zor da olsa bıkmadan vermis memeyi tutmus sorun yasamamis sonra
0 oy
(387 puan) tarafından
Kizima anne sutu hic iyi gelmedi,doktor da verme mama ver dedi sadece 40 gun emzirdim.umarim ikincide ayni sorunu yasamam
0 oy
tarafından
Arkadasimin oglu hiç emmedi ama kizı 2 yasinda olacak hala emziriyor. Sütüde iyi masallah. Bana kalsa 5 yaşına kadar emzirecegim diyor :D
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Benim bi arkadaşım ilk bebeğini emziremedi ikinciyi emziriyor hala. Süt psikolojiyle de bağlantılı o yüzden öyle düşünme 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Annem ben 3 ay kardeşimi 3 yaşına kadar emzirmis ben emmemisim niye haksızlık olsun aç mı biraktin sanki eltim 2. Emiyo 1m emmemis
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Aynisi olmuyor canm benim ilk oglum gaz problemi cekerken surekli agliyordu tabi tecrubesizlik ilk insanin aklina açmı diye geliyor mama verdim beni birakti sonra 2.oglum hep emzirdim 2 yasina kadar. Suan 2 aylik kizim var insallah buda hep emer bi sıkıntımız yok. Kendini strese sokma olacagina variyorum bol bol emzirr insallah
0 oy
tarafından
Ilki 5 ay emdi coklu gida alerjisi cikti mamayla devam ettik simdi 18 haftalik hamileyim bunda emzirmeyi dusunuyorum
0 oy
(979 puan) tarafından
Oglum emmedi mama ile büyüdü kolikti brde cok zor buyudü smdi kzım var oda mama icmyr gece gndüz sürekli memede kalmak istyr
0 oy
tarafından
Herkes nasibini yer diye bi söz vardır.ben 3 dogum yaptım 3ünüde gucumun yettigi yere kadar emzirdim hamdolsun kilo alacam.diye yememezlik icmemezlik yapmadim. Hic mama kullanmadik hamdolsjn
0 oy
(3,101 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bu stresle başlarsan sutun olmaz canm o net.kizimda sutum vardi emmedi.delirdim agladim cook uzuldum.gnlerce yemek yiyemedim.o her mama yiyisnde ben kendimi yetersiz hssedyrdum.sanki emzirmeyince tam anne olunmuyor.6 ay sagarak verdm snra.

snra hamile kaldm yine dedimki walla bukez hic takmicam.ister emsin ister emmesin kizim 3 yasnda masallah cok saglikli.ki cogunluk mama.

2. Doguma  gderken mama bile aldim.cok relaxtim.cnku onemli olan meme yada mama degil.benm psikolojim kendime de cocugumada zehir ettim o ilk gnlerimi.bukez oyle yapmadm.sut gelmesede asla takmicam dedim.oylede yaptim.ilk gun az geliyor ya sarilik olmasn dye hemen verdm mamayi 2 saate bir.once emzirdim.arkasndan mama.sadece 3 gn mama verdim.sutum geldi bebegim emdi.1 aylik olduk suan.simdi bile memeyi biraksa inanki artik uzulecek takatim yok.kafamiz yerinde olsn saglik olsun da emmezse mama yesin.

( tabiki anne sutu mucize saglik hayat.ama olmazsada uzulup de cocugada onu yansitip daha zorlastirmaya gerek yok)
(550 puan) tarafından
Yaa ne guzel demissiniz
(3,101 puan) tarafından
Hic dusunme canm.olursa emer.emmezse mama yer.herturlu buyur.allahim saglik versin.gerisi hallolur.
(550 puan) tarafından
Saol canm insallah
0 oy
(131 puan) tarafından
Canım bende senin gibi korkuyordum ilk oğlumda beni doğru düzgün emmedi toplasan 20 gün emmemiştir beni zorla imziriyordum ne varsa çıkarıyordu emmediği içinde zamanla sütüm kesildi gitti bizde doktor tavsiyesi ile mamaya başladık tekrar hamile kalırsam bu çocuğumda da aynısı olacak buda emmeyecek diye üzülüyordum anne sütü gibisi varmı ama kızım dört aylık ve tam bir meme canavarı kilo alımı az diye meme ve mama olarak doktor tavsiyesiyle mama veriyoruz hatta herkez biberonla alışınca emmeyi tamamen bırakır diyordu bende bırakır diye korkuyordum ama maaşalah memeyi görünce heyecandan eli ayağına dolanıyor kızımın uzun lafın kısası her hamilelik ve her bebek birbirinden farklı ikincisi inşallah anne sütü emer canım
0 oy
tarafından
İlk dogumumda sadece iki üç ay emzirebikdim sütüm yetmedi biberonu girunce de beni bıraktı öyle bı vicdan azabı çektim ki ilk çocuk doğumda sezeryan olunca hep eksik hissettim ama ikinci evladım kızım şuan 21 aylık hala emziriyirum çok şükür aksine ilk vovugum emmedi ikincisi eksik diye cabaladim
0 oy
(468 puan) tarafından
Cnm benimde ilk oğlum 2 aylıkken sütü bıraktı içmedi ne yaptım ne ettim ama gene içmedi şuan 9 aylık bebeğim var ve emziriyorum bende bazen vicdan azabı çekmiyor dğlm 
0 oy
tarafından
İlk doğumum 36 haftalık odlu çok zor sütüm gelfi biberona alıştı 5,5 aylıktı zorla emziriyordum sağarak vermeye devam ettim kendi kendine kesildi 39 haftalık hamileyim sütünün biriktiğini hissediyorum sağsam şuan sütüm gelicek gibi emerse eğer emzirmeye niyetim var 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 681 göst.
22 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 180 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 171 göst.
2 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 361 göst.