0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (544 puan) tarafından
9 aylık olucak yanımdaki yatağa sığmıyor artık ve ben yanındayım diye sürekli uyanıp emmek istiyor. Odasına aldım bugün ama bende yerde yatak yaptım eşimle burda yatıyorux. Daha doğrusu eşim yatıyo ben oturuyorum 5 saniyede.bir kızı kontrol ediyorum. Nasıl alışıcam buna ya. Bide kızım sürekli yüz üstü yatıyo korkuyorum bişey olur diye. Nefessiz kalır mı yoksa uyuyabilir mi kendi kendine artık yüzüstü. Ben nasıl uyucam şimdi ya

27 Cevaplar

+1 oy
(612 puan) tarafından
Artık nefessiz kalmaz canım. Çünkü rahatça dönecek, kendini ayarlayacak zamana gelmiş. Oğlum 20 aylık biz hala aynı odada yatıyoruz. Memeden yeni ayrıldı. Ama emen çocuğu yanından ayırmak çok zor bence. O yüzden acele edip ne kendini ne onu yor. Bu aylar biraz böyle geçiyor ama sonra düzelir sen de baya baya alışıyorsun. Yani en iyisini sen bilirsin ama doya doya yanında yatır emzir. 3 gün oldu memeyi bırakalı kokusuna hasretim şu an. Uyuduğum gece sayısı sayılıydı. İple memeden ayrılıp uyumasını bekliyordum. Ayırdığım ilk gün pişman oldum ama benim oğlum çok hazırmış bırakmaya o yüzden geri adım atmadım. Bu uykusuzlukları unutacaksın. Bi daha kollarında sana sokulup uyumayacak. Aynı odada yatın doy yavruna derim ben. Tabi doyulur mu o da başka da.. :) 
-Reklam-
0 oy
(550 puan) tarafından
Erken deglmi ayrmak icn
(544 puan) tarafından
Bana kalsa hiç ayırmam ama hem yatağa sığmıyor hemde sabaha karşı yanıma alıyorum memede uyuyo biraz ama benim belim boynum tutuluyo. Her sabah baş ağrısıyla kalkıyorum. Biraz mecburi ayırma aslında
0 oy
tarafından
Bence erken ayırmak için ama sen bilirsin tabii 
(544 puan) tarafından
Öyle belki ama mecburi bu istediğim için değil
0 oy
tarafından
Neden bukadar erken 
(544 puan) tarafından
Dedim ya yatağına sığmıyor artık
tarafından
Uygun bi yatak alin bence sigabilicegi cok erken dedigim gibi ama tabi siz bilirsiniz
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benimki 7 aylık dört dönüyor yatakta kuzum seninkide kendini kurtarır bence artık 
(544 puan) tarafından
Gözümün önünde olmayınca sanki bişey olucak gibime geliyo işte
(1,621 puan) tarafından
Canım o uyurken sen dinlenmezsen uyandığı zaman onunla ilgilenecek enerjiyi nasi bulcan kendini düşün ki bebeğinle de verimle zaman geçirebil
(544 puan) tarafından
Zaten hiç enerjim kalmıyo valla yemeği içmesi banyosu oyunu altını al üstünü değiş derken akşama sanki inşaattq çalışmışım gibi oluyorum
(1,621 puan) tarafından
Kuzum bu kadar kasma kız kendini cocuğu da kendini de zorlama hiç bişi olmaz büyümüş kendi döner oda ayırmayı bilemicem benimki yatak odasında yatıyor ama kendi beşiğinde hiç yanımda uyutmadım
(544 puan) tarafından
Ya benim kızım doğduğunda 15 gün hastanede kaldı bizde covidliydik hiç kucağıma alamadım göremedim bile resmini çekmemize bile izin vermediler ondan sonra ben gözümü ayıramamaya başladım piskolojik olarak
0 oy
tarafından

Bence daha erken ya 

0 oy
tarafından
erken geldi bana ya 
0 oy
(202 puan) tarafından
19 aylik olmak uzere ben hala onunla yatiyorum. Odasini yapiyorum suan 1 ay icinde ayiricam. 9 aylikken ben de ayiramazdim heralde hem korkardim hem ruhen hazir olmazdim. Benim icin uyandiginda bana seslenebilmesi lazim odasindan. Ben de ilk once yanimdan ayiricam kendime yer yatagi yapip buna alisinca odasindan tamamen cikicam. 
(544 puan) tarafından
Bende istemiyorum ama mecburen ayırıyorum napiyim yatağına sığmıyor artık çocuk sürekli dönünce kafasını vuruyor
(202 puan) tarafından
Yer yatagi yapsan? Oglum gunduz salonda yer yataginda yatiyor (evim uc katli yukarda yatiramiyorum aklim kalmasin diye) aksam da bizim cift kisilik yatagin sungerini yere indirdim (dusmesin uyurken diye) onda yatiyoruz.
tarafından
Bizmde beşik yanimzda büyüyen beşik onda yatıyor ayrcam ben iki yaşını geçti ama bende kyamiyorum
0 oy
(350 puan) tarafından
Pedagog Adem Güneş'in makalesi var bu konuda okursanız iyi olur. Çocuğun odaya yatağa değil anneye ihtiyacı var, güven ve bağlanma açısından 3 yaşından önce ayırmayın diyo.

Ama sonuçta annesi sensin senin bileceğin iş canm 
(544 puan) tarafından
Ben zaten büyüdü artık ayırıyım demiyorum yanımdaki yatağa sığmıyor ve rahat yatamıyo yanıma alıyorum bu sefer ben yatamıyorum ve sürekli memede kalmak istiyo zaten uyumayan bi çocuk ne gece ne gündüz
tarafından
Bnde ayiramiyorm iki yaşını geçti kiyamiyorm dha
0 oy
(2,259 puan) tarafından
Benim kızım da o aylarda çok emmek isterdi gece 7 kere falan kalkardı ama yine de odasını ayiramadim korktum Allah korusun bir şey falan olur diye. Şimdi 19 aylık hâlâ bizim yatağın yanında yatıyor 2 yaşına falan gelsin öyle ayırmayı düşünüyorum. Bence sende ayırma çünkü daha ufak hem annesinin yanında yatan bebekler kendilerini daha güvende hissediyorlarmış yani benim fikrimi sorarsan odasını ayırma çok erken 
(544 puan) tarafından
Bende öyle istiyorum ama yatağa sığmıyor nasıl yapıyım. Yanımdaki yatağı büyürsem yerim yok zaten yatak odam küçücük
(2,259 puan) tarafından
Benim kızımda beşiğine sığmamaya başlamıştı bende yer yatağı yaptım döne döne rahat bir şekilde uyuyor artık. Sende yatağın hemen yanına yer yatağı yapabilirsin canım. Sen daha iyi bilirsin tabi ama bence odasını ayırma bebeklerin ne yapacağı hiç belli olmuyor Allah korusun bir şey olur
(544 puan) tarafından
Yerde bile yatabileceği yer yok odamda oda aklıma geldi aslında ama işte malesef
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben 7 aylıkken ayırdım kızımı. İlk üç gün o kendi yatağında, ben ise odasında koltuk var onda uyudum biraz alışması için. Üç günün sonunda baktım ki bi sorun yok kendi yatağıma geldim. Tabi kapıları açık tutuyordum. Şimdi 2 yaşında hiç bir sıkıntı olmadı çok şükür 
(544 puan) tarafından
Bende öyle yapmayı düşünüyorum ama yapabilicekmiyim bilmiyorum
(25 puan) tarafından
Yaparsın yaparsın. Biraz cesaretli ol:) benim arkadaşım da kıyamadı ayırmaya çocuk iki yaşında daha annesinin babasının arasında yatıyor. Şimdi de alışamıyor yatağına diyor. Aklı ermeden bu tür kararların verilmesi bence çok daha doğru
0 oy
(391 puan) tarafından
Ben 6 aylıkken ayırdım, odalarımız yanyana kapılar açık ufak bir ses de uyanıyorum zaten. 

çocuk sonuçta dönüyor nefessiz kalması gibi bir durum yok, her bebek yüzüstü yatar,hiçbir sıkıntı olmaz. Bazı günler sabah namazdan sonra yanıma alır öyle keyfine sarılıp yatarım, deli gibi bir uykum yoktur sabit yatar aynı şekilde uyanırım. Şuan 14 aylık. Erken ayırmak neden sorun olsun ki? 
(544 puan) tarafından
Bende öyle her sese uyanırım nefes alsa bile kalkarım hemen. Sabaha karşıda artık yanıma alırım azcık uyuyabilyim diye. Ama artık vücudum kaldırmıyo yeride dar geliyor yoksa bana kalsa yanımdan hiç ayırmam
(391 puan) tarafından
Kendi sağlığın yerinde olmazsa bebeğine de iyi bakamazsın. Yatağında kendine güvenen bir şekilde uyuduğu için korkmuyor, yanında olmadığın için emme ihtiyacı olmaz, uykusu bölünmez rahat uyur. Gece uykusu bölünmemiş olur. Hiç korkmaz bir şey olmaz, ben çok rahatım bebeğim de rahat. Tavsiye ederim ayırmanı :)
0 oy
tarafından
Valla canım benim kızımda 1 yaşındaydı baktım beşige sıgmıyor kafasını çarpıp duruyor ayırdım odasını yer yatagı yaptım mis gibide uyuyor benim kızımda yüz üstü uyuyor 6 aylıktan beri hiç bişeycik olmadı. Sesini duyamassam diye korkuyordum aldım 1 telsiz mis gibi kımıldasa yanındayım oda rahat bende rahatım. 
0 oy
(2,938 puan) tarafından
8 aylıkken ayırdım inan çok rahat oluyor. Odasında kanepe vardi sık uyanirsa orda uzanıyordum
0 oy
(516 puan) tarafından
Erken diyen arkaslar erken degil bence tam zamani çünkü suan herseyin tam olarak farkinda degil dunya saglik örgütü 5 6 aydan sonra rahatlikla ayirabilirsiniz diyor bende 12 ayinda ayirdim keske daha erken alistirsaydim diyorum hos hala uyanir giderim yanina tek birakmam ama odasi ayridir
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Erken diyenlere bakma buyudukce daha zor oluyo istersen telsiz al bi sey olmaz allahin izni ile cit sesine uyaniyorsun zaten ben 8 aylik ayirdim odasini 2 mizde rahat ettik suan 32 aylik bazen benle bile yatar syan besigi bozdum kalkar gelir korkma uzulme de uyanacak kalkip emzirip koycan zaten
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Dediklerin bemde de var zaten ayirdam ayirabilcegim oda yok olsa da ayormam belim boynum agriyo ama agrisin.. raziyim. 

Dis doneminde bnmkide bensiz besiginde dahi uyumuyo cok yaniyo 11 aylik cikaramadi ustleri 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Ben 4 aylıkken ayırdım hem alışmış oldu erkenden odasına hemde eşim sigara kullanıyo sabaha kadar aynı havayı solumamış oluyo benim kızımda hep yüzüstü yatıyo kendi kendine dönebiliyosa korkmana gerek yok yatağına gergin bi çarşaf ser yastık falanda bırakma yanında rahatça uyusun minnoş
0 oy
tarafından
nefes alamayinca kafasini duzeltir cnm oynatabiliyor sonucta nefes alamadigini farkeder..
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Valla bacım oglum 9 aylık olcak bu hafta. Park yatağı var dört dönüyor yatakta yüz üstü yan sırt üstü. Gece 1-2 defa kontrol ediyorum ama kendini nefessiz bırakacak gibi yatmadı hic cok şükür. Bırak odayı ayırmayı evi ayırsam ruhu duymaz beyfendinin.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 297 göst.
7 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 882 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Seda.26 (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 415 göst.
13 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 300 göst.