0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde (5,925 puan) tarafından
Kızlar günlerdir ev arıyoruz yok yok bulamıyoruz yaşanacak Bi ev yok resmen ya hepsi kötü evler nem rutubet havasız karanlık güzel olanları da cok pahalı 1500 den başlıyor ne yapıcaz ne edicez bilmiyorum eşimin aldıgı zaten 750 lira kirada zar zor yetiyordu daha pahalı Bi yere cıkarsak ne yeriz ne içeriz bende çalısayım diyorum oglum aşırı yaramaz annem hasta nasıl bakacak zaten başka kimsemiz de yok ki burada. Eşim iki gündür işe gitmiyor sabahtan akşama kadar sokak sokak ev arıyoruz çalıştığı zamanlar da akşamları bakıyoruz ama bulamıyoruz kafayı yiyecem yaa.

Bugün Bi tane bulduk o kadar eskiydi ki içi kapıdan girişte rutubet kokusu vuruyor drek yüzüne camlar o eski tahta camlardan. Kapıların camları kırık Bi de siz yaptırın diyolar dogalgaz elektrik su üstünüze alın diyolar bunlar zaten 1000 lira ediyor. Depozito istiyor biir kira 900 Bi kira da peşin 900 daha neredeyse 3000. Daha bunun boya badanası nakliyesi temizlik malzemesi 4000 belki daha da fazla zaten o kadar paramız olsa böyle bi eve bakar mıyız hiç insanlar öyle acımasız ki o harabe eve 900 dedi dışarı cıktım aglamamak için zor tutuyorum kendimi ne yapıcaz ne edicez ev sahibi de sıkıştırıp duruyor Allahım yardım etsin bize kızlar kimin duası kabul olur bilinmez nolur dua edin bize o kadar çaresiziz ki şuan. Eşim eşyaları satıp annemlerin yanına taşınalım diyor cimrilikten ölecekler bizi kac gün barındırırlar sanki ne olucak böyle kimlere muhtac olduk Allahım.. 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hangi şehirdesin canım 
(5,925 puan) tarafından
Bursa, da
tarafından
Ya yemin ederim çok üzüldüm bizde kardeşime 2 gin önce buldum zar zor şimdi temizliyoruz evi ordan yeni geldim sayılır gerçekten her şey uçmuş ya Rabbim fırsat vermesin böyle zalim haksız yete fahiş fiyat yapanlara inşallah yarın çok güzel çok uygun bir ev bulitsun. Rabbim nolur bu duamı kabul et nolur bu güzel arkadaşım çok güzel bir eve taşınsın hayırlısıyla amin.
(5,925 puan) tarafından
Amin canım rabbim binlerce kez razı olsun senden :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbim hayırlısını nasip etsin canım inşaAllah bulursunuz sizde
(5,925 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Hangi şehirde yaşıyorsun canım
(5,925 puan) tarafından
Bursa da
0 oy
(65 puan) tarafından
Bursanın neresindesin canım? Görükle tarafında var baya kiralık daire. Hemde 750 800 civarında baktınızmı hiç?
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım kocaelide iş çok var evlerde çok pahalıda değil semte göre değişiyor. Rabbim yar yardımcınız olsun düşünürseniz diye dedim. 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bursa'nın çoğu yerinde  750 600 ev bulabilirsiniz nasıl bulunmuyor  goruklude Yeni binada 800 kira ara kat 
(150 puan) tarafından
Kiracılar kacırıyo fiyatı  mecbur kalıncada veriliyor dam ısnıne gelirse dıyo ise okula  hastaneye de yakın olunca
(6,919 puan) tarafından
Evine göre semte göre değişiyor canım arkadas neye göre arıyor bilemedim
(150 puan) tarafından
Gercekten oyle ama biraz vicdan bazııs yapıp
(5,925 puan) tarafından
Eşimin işi burda şirinevler de canım bu çevrede bakıyoruz gursü Kestel yıldırım civarı işte. Buralarda bile kiralar bu kadar pahalı ise görükle burdan cok daha lüks daah pahalıdır zaten. Netten de bakıyorum 1200 den aşagı hiç denk gelmedim görüklede
0 oy
(150 puan) tarafından
Ya Vala cnm kiracı olmak cok zor bu devirde  ev almak ayrı Rabbım yardımcınız olsun yapabılıyosanız Baska sehır  dusunun 
(5,925 puan) tarafından
Her yer pahalı olmuş ki sadece burası olsaydı belki giderdik ama, heryer pahalı ev sahipleri hepsi acımasız sadece paraya bakıyorlar Allah insaf versin
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Rabbım yardımcınız olsun inşallah, hayırlı kapılar acsın sıze
(5,925 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Canım bursa da oturuyormuşsun. Hangi ilçesi. Biz yıldırım mesken taraftayiz da . Buralara da bak istersen uygun bulabilirsin 
(5,925 puan) tarafından
Kirası da uygunmuş ya keşke bana da öyle temiz uygun Bi yer denk gelseydi
(1,326 puan) tarafından
Eşimi yolliycam canm baksın ev boş mu. Bu taraf düşünüyorsanız bakarsın
(5,925 puan) tarafından
Valla cok makbule geçer canım ya Allah razı olsun
(1,326 puan) tarafından
Öğrendik doluymuş canım ya. :( İnşallah içine sinen biyer bulurusn
(5,925 puan) tarafından
Neyse nasipte yokmuş demekki cok cok saol yinede canım Allah binlerce razı olsun
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım daha önce de yazmıştım bizim ev var ama dediğim gibi küçük biz kiracıdan bişey istemiyoruz da beklemiyoruz da bizim boyası yapilacak ev 4 senedir boş neden boş dersen de ben verdirmiyordum hala da verdirmiyordum. Evet biraz rutubet var ama boş olduğu için sürekli kapalı olduğu için oldu çünkü daha önce yoktu mutfağıni tezgahını hepsini yeni yaptırdık ama ne yazık ki bizde doğalgazı elektrik su hepsini üzerine alınmasını istiyoruz 
tarafından
Amin amin Benim daha 9 aylık canım hele bi başlasın Allahın izniyle yürümeye evde durmam daha gezerim bende oğlumla inşallah :) o mamam diyem dilinde yerim onun ya hayal ettimde maşallah canım benim ❣️
(1,207 puan) tarafından
Ayy seninki küçükmüş daha kuzum benimki büyüdü küçük sipa yolda seninkini görse dades dades diye koşar yanına valla he bu arada dades kardeş demek bizde bazen onun ağzına o kadar alışıyorum ki o köfteye popte diyor dün eşime soruyorum akşama popte yapayım mı diyorum o da popte ne diyor bende işte popte diyorum sen hangi dil konuşuyorsun diyor bana bende valla benimle dalga geçiyor zannettim meğerse ben yanlış soyluyormusum:)))

Hele seninki de biraz büyüsün bak nasıl arkadaş oluyor sana elinden tutacak mama mama diye seni markete götürecek :))
tarafından
Allahım ya maşallah size huzurunuz mutluluğunuz daim olsun canım :) inşallah görmek nasip olur o günleri hayırlısıyla :)
(1,207 puan) tarafından
İnşallah canım Rabb'im senin de evinden huzuru bereketi eksik etmesin en önemlisi de o minik kuş hep duaciniz olsun ve Rabb'im ona hayırlı sağlıklı güzel ömür nasip etsin
tarafından
Amin canım benim teşekkür ederim ❣️
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım bu ev sahiplerine de allah vicdan versin 
(5,925 puan) tarafından
Amin amin canım Allah razı olsun
0 oy
(700 puan) tarafından
Bende ayni durumdayım Kocaeli'de yok ev yok olanlarda verdik diyor yada vermiyoruz diyor çoğu ev ztn derme 

Catma havasından dolayi rutubet nem küf aman ne bilim ev sahiplerinde vicdan kalmamış ..
(5,925 puan) tarafından
Aynen valla boş ev cok kimisi kiralık degil diyor kimisi verildi diyor kimisi inşaat diyor herkes işine geldigi gibi konusuyor işte
(700 puan) tarafından
Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi demişler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 221 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 743 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Esmeee (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 252 göst.
0 oy