0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Arkadaşlar cocuklugumdan beri yani kendimi bildiğimden beri içimde hep bi huzursuzluk vardır. Belki en mutlu anımda bile o içimdeki kalp sızısı geçmez. Bu neden var bilmiyorum ince hassas bi insanım ondan mı... Babam çocukken bile sen cocuk gibi değilsin derdi. Sanki dünyanın yükü senin sırtına yüklenmiş... Bu zaten içimde olan bişeydi ve üzerine babamın despotlugu onunda üstüne kardeşimin doğması ve onu sanki ablası değilmişim de (henüz 7 yaşımdayken) annesiymisim gibi ona karşı sorumluluk ve koruma iç güdüsü taşımam... Mesela parka giderdik ben oyun falan oynamazdim kardeşimin koruması gibi etrafında pervane olurdum. Kimse de bunu benden istemedi ben öyleydim...cocuk gibi değildim kısacası. Zaten oynarken de her ne ortam da olursa olsun. Şuan yazarken de var bu yani sürekli bişey içimde bi his beni rahatsız eden içten içe mutluluguma engel olan bişey vardı ve var hala varr... 

Bu halimi yıllarca ince hassas bi kalp taşımama bağladım... Ama bu oyle bişey ki tüm olumsuzlukları üstüne ceker insanın. Berbat bi evlilik yüklendi üstüne ve bu sefer sadece hissetmek falan değil gerçekten berbat..... Şuan oglum var herkese evladı dünyanın en güzel evladıdır canidir... Ama ona olan sevgim de o kadar yoğun ve korumacı ki. Bu da bana acı veriyor. Keyif alamıyorum yani. Oglumu severken mutluluktan çok, sızı hissediyorum kalbimde. Ve kendime kızıyorum neden neden neden mutlu olamıyorum...

Ve bıyerde iflas edeceğimi de biliyordum. Yıllardır hep depresyon yaşamış  bi insanım. ama hep o bana bunu yaptı, şu bana bunu yaptı (genelde eşimle alakalı) depresyonlar,ama bi suredir kendimle alakalı depresyondayım... içimin o kadar acı çekmesi buna engel olamamam. İstediğim yerde olamamak da buna körükle gelıyo (hep insanlara faydası olan bi insan olmak istedim, şuan kendime bile yetemiyorum ne maddi ne manevi)ve babamin dediği gibi sanki dünyanın yükü benim ustume yüklenmiş... 

Belki çok karışık anlattım ama beni tanımayacak insanlara bişey anlatmak bazen en güzeli. Ve gercekten merak ediyorum. Benim gibi olan var mı? 

Ne yasarsam yaşayım derin bi huzün vardır içimde hep diyen biri var mı? 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Dedigin gibi depresyon belirtileri kuzum ❤️ psikologa gitmen lazim .O da fayda etmezse psikiyatriyle ilac tedavisi.
(19 puan) tarafından
Dinleyen ya da fayda veren bir tek psikoloğa şahit olmadım :(ilaçlarda sadece bastiriyo. Yara derinlestigi ile kalıyo.. Güzel bi psikolog bulabilsem derdi para değil de bu işi gerçekten mesleğine olan tutkusundan dolayı yapan bi psikolog bulsam şuan giderim. Ama 2-3 kez denedim 3 ünde de daha büyük hayal kırıklığı ile eve döndüm
tarafından
Git kuzum git .İlaclar bastirmiyor iyilestiriyor .Kaygi bozuklugu ve ansksiyete tedavisi gordum .İyilestiriyor emin ol.
(19 puan) tarafından
Ne kadar sure kullandın canım bana da anksıyete tanısı kondu.bikac ay kullandım İçten içe yıne mutsuzdum. Ama aktivitelerimde falan gercekten fayda sağladı. Mesela şuan gece uyuyamıyorum sabah da kesinlikle kalkamıyorum kalksam bile o kadar tembellik var ki üstümde evi toplamak bile gelmiyo içimden. Ama ilaç kullanırken düzenim herseyim iyiydi. Ama ilaç bende inanılmaz kilo yaptı. Hamilelikte bile ulaşamadığım kilolara ulaştım... Sen hangi ilaç kullandın ve kilo yaptı mı. Tanimiz aynıymış. Kafama göre kullanmam ama en azıindan doktordan onu isterim eğer kilo yapmadıysa sende
tarafından
Kuzucum ben gece uyuyamiyodum .Cipralex ve zyperia kullandim .Cipralexi sabah aliyordum zyperia yi gece .Bende de kilo yapti .Cunku kaygi bozukluguk oldugu icin istahim da kesilmisti .Zaten psikiyatri ilaclari hemen etki gostermez .Hatta ilk bir kac ay baya bi uyku hali , halsizlik yapabilir .3. 4. Ayda bayagi etkisini gorursun .Ben 6 ay kullandim kuzum .Simdi hamileyim ama bin sukur iyiyim ❤️☺️ Hic oyle bunalimlar gecirmedim Allaha sukur .Ama o kadar rahatladim ki inan bana ❤️ Tedaviden sonra hayata karsi  asiri pozitifim ☺️❤️ hic bir sey beni uzmuyor .Asiri iyi geldi yani .Eglenceli biriydim hep zaten .Sadece kaygi bozuklugu yasadigim o surede durgunlasmistim.
(19 puan) tarafından
Senin geçici bu dönemmiş belki de canım... Çok sagol uyarıni dikkate alıcam. İlaç bence iştahımı açmadı. Cunku kaygı bozuklugu da olsa ben zaten hep iştahlı bi insanım kendimi tutmasam yerim yani. Ama o sanki hormonal bişey yaptı bana ve böyle balon gibi şiştim ben.su an 10 13 kilo falan verdim daha da vercek kilom var. Ama dediğin gibi yine gidicem psikiyatra illaki kilo yapmayan bu ilaç da vardır
-Reklam-
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Ben mi yazdım diye Bi baktım valla kuzum aynı şeyleri yaşadım ve yaşıyorum. Çözüm bulursan bana da söyle çok boğuluyorum artık 
(19 puan) tarafından
Klasik müziğe daldım bu ara iyice bataklardayim :) gorsen sanki kalbime hançer sapliyorlar... Bilmiyrium bu sanırım bi mizaç bi karakter ve değişmeyecek bişey. Yazı yazmayı çok severim bişeyler üretmeyi çok severim, insanlara faydalı olmayı yardım etmeyi bi işe yaramayi kısacası. Ama hiç bişey yapamıyorum sanırım bunun acısını yaşıyorum içimde. O sızı hep orda kalacak bunu çok iyi biliyorum. Ama az da olsa hafifletebilmek için hareket etmem gerekiyor. Nereden başlamam gerekiyo bunu bilmiyorum
0 oy
(350 puan) tarafından
Aynı ben neredeyse aynı şeyler. Benim de içim en mutlu anımda bile Biraz huzursuzdur ya

Nedense hiç şöyle hiç düşünmeden geçirdiğim  bi günüm, Fütursuzca attığım bir kahkaham yok :) 
(19 puan) tarafından
Neden olur ki acaba bu :/bi muddet sonra yoruyor ama insani
(350 puan) tarafından
Sana  kitap önereyim belki okumak istersin. Beyhan Budak- Kendine İyi Davran Güzel İnsan ve Beyhan Budak-Senin suçun değil
İnan o kadar iyi geliyo ki insana bunları okumak
Bi kaç sayfa anneme okumuştum çok sevmişti. Ben de faydasını gördüm
(19 puan) tarafından
Alırım canım Beyhan Budak youtube dan da takip ediyorum zaten çok egosuz samimi bi psikolog hoşuma gidiyor tarzı alırım inş kitap okumayı seviyorum :)
(350 puan) tarafından
Yaa biliyorsun yani çok sevindim. Kitapları da çok faydalı olacak emin olabilirsin, hem de çok akıcı ❤️

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 191 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mesude (2,537 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 418 göst.
0 oy
10 cevap 251 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,463 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı