0 oy
561 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Doguma 4 hafta  felan var ara sıra işim olmadığı zaman dinleniyorum uzanıyorum ayakta olamıyorum oturamıyorum temizlik yapıyorum yemek yapıyorum kızıma yemek getiriyorum altını  akşama kadar değiştiriyorum  baktım daha yapacak bi şey yok yatak odasında dinleniyorum bi yandan da öksürüyorum  halsizim gece olmuş 1 kocam yatak odasına gelmiş yerde yataga oturmuş döndüm baktım tiktokta dedim napıyorsun niye burdasın hiç dedi bende dedim çocuğa ben dinlenirken yemek verdin mi baktım bana diyor sen sabahtan akşama kadar uyuyorsun kal sen ver dedi teli bıraktı yataga girecekti bende dedim al yastığını defol git koltukta yat dedim sen ne biçim babasın dedim  ben sana emanet ediyorum  sen tiktoktasin dedim ben eğer  kızıma mama ver demeseydim sen hala tiktoktaydın nasıl öyle diyorum uyuma moduna geçiyorsun dedim  bu çocuk seninde kızın dedim ben hastayken sende bana yardımcı olmak zorundasın dedim cevap vermedi gitti yatmaya koltukla ssdece kıza mama ver dedim diye sesini yükseltiyor kavga etmeye çalışıyor  bi de bana diyor sen doğuma gidince kardeşin refakatçi yaninda kalsin ben evde çocuğa bakarım diyordu  ben vazgectim  kardeşim evde kızıma bakar eşimde hastanede yanimda beni bekler ben nasıl böyle birine güvenip kızımı  amanet edecem ki tiktokta harcadığı enerjiyi bize harcasa  insan olacak ama ne yazıkki  git gide insanlıktan çıkıyor  eskiden olsa kızıma mamasını  yediridi ama tiktokta bağımlı olmuş bizi takmıyor ne zaman kötü yorum yapsam uygulama için bana bağırıp çağırıyor  bu insanlık nereye gidiyor hiç anlamıyorum sizin eşlerinizde böyle düşüncesiz mi böyle yaptıkça  bela okuyorum ***** inşallah  diyorum acaba sinir anında edilen beddua ah tutar mı içten kalbimle söylemiyorum  sadece öfkeliyken boyle söylüyorum sonra pişman olup tövbe  ediyorum  

12 Cevaplar

0 oy
(11,076 puan) tarafından
İnşallah tutmaz. Ama kendine hakim olmaya çalış beddua etmek yerine bolca dua et.. Rabbim kurtarsın her başı tiktok vb. Şeylerle dertte olanları
tarafından
Yaşlandıkça yeni huylar ediniyor ne güzel önceden tiktok kullanmıyordu kullandığından beri böyle davranıyor  dua da ediyorum ama sinir  anında kendime hakim olamıyorum
(11,076 puan) tarafından
Zaten olay sinir anında kendine hakim olmak. Yapamıyorum deme çabalıcam de. Niyetini iyi tut Rabbim yardım eder.
Yaşlandıkça derken yaş kaç?
tarafından
35 felan bende 25
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tiktok Instagram Facebook gibi uygulamalarla uğraşmıyor. Ama ne kadar işiyle alakalı video varsa saatlerce izler. O arada çocuğu alır beraber izlerler küçük olduğu zaman da izliyordum hem oynuyordu hem izliyordu. 
tarafından
Ya hiç kızıma sormuyor  acıktın mı diye  yanına alıyor benim teli kıza veriyor kendiside kendi teline bakıyor uyandım baktım ikisinin elinde telefon var kızıda  kendi gibi yapmış babalık yap diyince de yapmıyorum mu diyo
tarafından
Canım eşin oraya bağımlılik yapmış sende kalkıp babalık yap dersen onu daha çok oraya istersin
Yanlış olduğunu anlasa yapmaz sende hataya hata ile gitme
tarafından
Ne  yapmam lazım  bilmiyorum bugün dedim akıllı  insanın orda işi olmaz dedim bana diyor ne alaka herkes kendine göre kullanırmış  kötü kullanan da varmış iyi kullananda varmış
tarafından
Çocuk söz konusu olunca insanın gözü dönüyor. Senin bu durumda daha sakin kalman gerekiyorm onu oraya itecek davranış yapma o zaten buna şuan hazır. Tiktok için birsey diyemem ama kullanmıyorum. Ama her uygulama da olduğu gibi iyi ve kötü yanı var. Kişinin kullanmasına bağlı
tarafından
Kendisi de böyle  söylüyor ama sabahtan akşama kadar içinde paylaşım  yapıp duruyor sabah evde olduğu zamanlar 12 de kalkardı şimdi ise 6 da kalkıyor tiktokta giriyor hemen dışarı çıkar çıkmaz giriyor
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bedduanin siniri sakini olmaz canım diline hakim olmalısın eşinin elinden telefonunu al tuşlu bi telefon ver onun yerine duzeldigine inananana kadar da verme bi daha geri 
tarafından
Eskiden bi ara kabul etmişti  Ama artık kabul etmez mama için bana böyle davranan tuşlu teli hiç kabul etmez
(3,832 puan) tarafından
O  zaman teli elinden al uygulamayı sil geri ver mesaj yerine ulaşır heralde o da olmazsa tiktok kullanlara söyle hesabını spamlasinlar
tarafından
Kaç kişi spamlasa kapanır ki
(3,832 puan) tarafından
O kadarını bilemiycem biz tiktok kullanmiyoruz ama sen tanıdığın herkese yaptır
tarafından
Ben bi sürü fake hesap açıp kendim spamliyim o zaman
0 oy
(224 puan) tarafından
İnan benim eşimde hiç yardım etmiyor arada tık tok izliyor galiba ama öyle bağımlı falan değil maçlarıda takip ediyor eve gelince TLF düşmez tabi elinden
tarafından
1 haftadır tiktoktan çekiyorum valla herkesi takip ediyor takipçi kazmamak için sonra takipten çıkarıyor aklı başında olsa böyle şeylere enerjisini harcamaz
(224 puan) tarafından
Hım anladım cnm benim eşimin hesabı yok sadece arada bakıyor ilginç videoları seviyor hatta bazen banada izlettiriyor komik ve ilginç olanları ama hesap falan yok
0 oy
tarafından
Bu tiktok yüzünden çok yuva yıkıldı çoğunda yıkılacak malesef 
tarafından
Benim duvarıma girip son 2 postu okur musun okuyunca daha iyi anlican beni
tarafından
Postunu okudum benim esim öyle şeylere bakıyor mu bilmiyorum bana dediği şey takipçi kazanmya çalışıyorum diyor kızlerın videosunu açıp bakar mı  bilemedim şimdi  genelde komik videolara bakıyor  brnim yanımda baktığını görmedim  zaten şimdi spamlicam hesapları annen için üzüldüm canım
tarafından
Canım benim yanlış anlama asla eşin öyle yapiyodur demiyorum bu işin sonu çok kötü diyorum öğren biyer babamı anlaştım postta o bu hale geldiyse düşün annemin ne kadar güvendiğini de söyledim yapiyodur eşin demiyorum nolur yanlış anlama
tarafından
Herkes şeytana uyabilir o yüzden dikkat etmek gerek o uygulamada dullae evliler var turbanlila var çok dikkat çekiyorlar allah  korusun  eşlerimiz tuzağa düşmesin
tarafından
Aminnnn inşallah rabbim korusun bi şekilde o uygulamayı hayatımızdan çıkarmamız lazım
0 oy
(22 puan) tarafından
Telefonunu al bütün uygulamaları sil. Geri yükledikce sen sil TV izlesin evli barklı çoluk çocuk sahibi adamın tiktok da ne işi var. 
tarafından
Tv de artık izlemiyor bi ara tv ye bağımlı olmuştu şimdi tiktokta bagimli olmus sabah uyardım dedim tuşlu tel kullanacaksın daha da eline teli almiyor
0 oy
tarafından
Allh tiktokun belasını bence , çok zor canm allah yardımcın olsn
tarafından
Cok pis bi uygulama gerçkten millet nasıl bedenlerini açıp gösterip oynuyorlar mide bulandırıcı
0 oy
tarafından
Şu inst.tiktok yüzünden kaç yuva yıkıldı neanlarlar evli barklı insanların bu uygulamalarda tiktokta erkekler bu uygulamaları kullanmayı bilmiyorlar 

Kızım yüklemisti tiktoku esim bir bakayım nasıl birsey diye hemen sildirdi kızıma 
tarafından
Valla turbanlilar var surekli karsima cikiyir kafalari kapalı  ama dansoz gibi kıvıriyorlar canli yayin yapip bedenlerini acip gösteriyorlar kendime indirdim karsima bunlar çıktı geri sidim
0 oy
(261 puan) tarafından
Bu kadar sert bu kadar çok şey söylemek yerine daha güzelce uyarsanız  o kadar lafınızın üzerine yine bisey demeden çekip gitmiş Allah razı olsun 
tarafından
Haksız olduğunu biliyor ne diyecek ki 35 yasında birinin tiktok ta ne  işi olur evli barklı bize zaman ayırsın kızımla ilgilensin neyseki sabah uyardım güzel  bi dille dedim tuşlu tel kullanacaksın o zamndır beri tel eline almıyor alsa da faceye giriyor sadece
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm sakin olmaya calis.beddua karsiya g3cmez sana gecer.bi beddua edilince 7 mahalle etkilenir aman kizim derdi annem.allah agiz tadi versin
tarafından
Sonra pişman oluyorum ama keşke demeseydim diyorum alah korusun inşallah tutmaz dilime hakim olamıyorum sinir  anında
0 oy
tarafından
Çok şükür benim eşim öyle değil ne diyorsam yapar ama bende çok yük olmuyorum ona her dediğimi yapıyor diye bi defasında tiktok indirmisti Kızdım geri kaldırdı uygunsuz videolar hep cikiyor diye benim tiktok var sırf böyle tatlı bebekler olsun ek gida tarifleri olsun onlara bakarım eşimde arada diyor bende indirecem izin vermiyorum Şükürler olsun ki birbirimizin sözünden çıkmıyoruz o hasta olur ona bebek gibi bakarım ben hasta olurum o bana bakar kızımız hasta olur sabahlara kadar uykusuz ise gittiği günler oldu Allah kimseyi yolundan şaşırtmasın inşallah ne diyelim 
tarafından
Bizde öyleydik taki  tiktok hayatımıza girene kadar bugün dedim tuşlu tel kullanacaksın öyle dedim diye teli eline almıyor kızımla ilgileniyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 2,153 göst.
3 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 650 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Emineninanesii (3,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,084 göst.
29 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde UTKU-UTKU (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 298 göst.
4 Kasım 2020 Aile kategorisinde Tjba (12 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...