0 oy
1,914 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İki ciğerimi kalbimin sağ tarafını ve sol yanını bırakıyorum. Bir ayağım bir kolum olmasaydı keşke annem olsaydı. Annem sahip çıksaydi üstüme iftira attı bu insan olacak varlık. Sözde ben ona oro.spu çocuğu demişim. Öyle bir şey demedim yemin ederim. Hep hakaret eden o. Şimdi yine kuzenim çok iyi bir kadındır sürekli konuşuyoruz diye kadına o.rospuluk yapıyor o kesin diyor. Sülaleme bir sürü laf etti. Annen bile seni istememiş kendini öldürmüş dedi. Git dedi çocuklara bakarım dedi. Demesi kolay diyemedim içim yangın yeri ciğerim kanıyor. Kalbim acıyor. Kızımı bir nebze götürebilirim. Ama oğlum mama yiyor götürmem çünkü babaannemin maddi durumu hiç yok. Bir kolum olmasaydı keşke ne bileyim ayağım olmasaydı ama bir çarem olsaydı. Etmediği laf söylemediği küfür kalmadı. En önemlisi ise bana bir or.ospu bile senden daha kıymetli dedi. İçim yandı yastığım değişti kaderim değişmedi. Ah yalan dünya herkese güldü bir bana gülmedi içim kor gibi yanıyorum her yerim yanıyor akıl sağlığımı bile kaybetmek üzereyim. 

35 Cevaplar

+36 oy
(1,243 puan) tarafından
Bırakma ne olursa olsun bırakma lütfen bak benim annem yoktu yetimhane köşelerinde büyüdüm babam da annemde öldü ben bilirim bu acıyı yapma kardeşim çık gel ben sana annemin eski evini açıyim bı taş corbani veriyim ama o çocukları bırakma gidecek yerim yok deme ya özelden numaramı veriyim konuşalım
(2,252 puan) tarafından
Unutulmaz Allah yardimcin olsun canim. Hepimizin ayrı ayrı sorunlari var iste ve eminim en az dortte birimiz cocugumuz olmasa ayrilirdik
tarafından
sen adam değerimi anlasın pişman olsun diye çocukları bırakıyorsun kötü giden evliliğin de bebekleri koz olarak kullanıyorsun ya sen yokken üvey anne getirse ya çocuklara patlasa belliki küfürbaz adi bir adam bu durumu anneliğime açıklayamıyorum bin adamı kurban ederim kızımın saçının teline onu o mutsuz ortamda bırakmam bende tek baktım sezeryan dikişi doğumun ertesi günü eşim işte tek başımaydım çok anlatılacak şey var da arkadaşın dediği gibi biz anneyiz. Ben senin burnu sürtsün bana mecbur kalsın çabanı anlıyorum ama şunu unutma yarın yine kaldığı yerden devam eder bu insan hakarete çocukların iyiliği itersen boşan mutlu anne mutlu bebek devam edin sen bilirsin canım herkes gerekeni yazmış zaten
(1,501 puan) tarafından
Annelik zaten bu oluyor ben de kızımı doyururm sabah ilk sonra kendim yerim. O açsa ağzıma lokma koymam. Önce onun yemeği pişer. Önce onun eksiği alınır. Sonra sıra bana sonra eşime gelir. Peş peşe doğum yapmak korunmamakla ilgili. Korundum oldu diyosan da Allah'tan gelene ne denebilir. Anne olarak tabii ki bakacaksın. O adam 1 haftada ne yapabilir yani seni sevmeyen 1 haftada geri mi sevecek.. Hayır. Olan 2 cocuga olacak. Babaya bırakılır da carsıya pazara kuafore gidersin 2 3 saat işe gidersin 10 saat tamam ama yine seni gorur. Ben 2 gun biraktim cocuk terk edildim sandi psikolojisi bozuldu o da mecburdum akşam geri geldiğim halde korktu sen 1 hafta olmicaksin. Yazik korlacaklar benim demek istediğim bu. Hiç kimse anne olamaz.
tarafından
Bız burda ne kadr dil dökersekde dökelim kadın kafasına koymus bı kere. Bunca seyden snrada sana soylenecek tek sey madem evlılıgın duzgn gıtmıypdu yapmasaydın kardesım 2 tane bebe. Onlarn ne sucu gunahı var . 2 dakkalık zevk ugruna cocuklarn hayatını karartıyosunuz.
(1,501 puan) tarafından
Evet ya o evlilik baştan beri zaten böyleymiş anlaşılıyor yazdıklarından o zaman boşansa 2 tane çocuk heba olmazdı
-Reklam-
+1 oy
(1,698 puan) tarafından

Kocan olacak haysiyetsiz adiye cok dencek laf var ama.. neyse..

Ne dicem bilemiyorum canım.. Rabbim sana bir cıkıs kapısı versin duadan baska elimden bir sey gelmiyor ah :(

tarafından
Ölüyorum ölmek istiyorum ama ölümden çok korkuyorum
(1,698 puan) tarafından
Hayır sakın öyle seyler düsünme. Her zorluğun bi cıkıs noktası vardır canım. 2 evlat kolay mı doğdu büyüdüler. Bi yol bulacaksın evlatlarınla mutlu olacagın günleri hayal et lütfen
+1 oy
(13,027 puan) tarafından
Bir söz var. Yaralarinizi kimseye açmayın ilk ordan kanatirlar seni. Eşin de olsa böyle maalesef adına üzüldüm sende deseydin keşke 40 tane orosp u toplansa senin gibi o. Çocuğunu cikartamaz s. Git diye. Bebeklerini bırakma canım rabbim rızkını verir 
tarafından
Bırakmazsam eğer daha çok yapacak ve ben artık ölümü düşünüyorum tek çıkış yolum gibi oldu. Çünkü dayanamıyorum yalanlarina iftiralarına küfürlerine insanım ben ya bir gün güler yüz görmedim
(13,027 puan) tarafından
Haklısın canım mutlu olmak herkesin hakkı ama çocuğunu bırakma aç kalın yine de bırakma ileride pişman olma
+1 oy
tarafından
Durumunu bilmiyorum ama kaynanan kayınpederin kaynin falan yokmu onlara anlat durumu sakın birakma çocuklarını canim rabbim yar ve yardımcın olsun inşaallah 
tarafından
Zaten herkese yanlış yanlış anlata anlata böyle yaptı bizi
+1 oy
(1,766 puan) tarafından
Ya burda sana yardım edecek çoğu kişi var. Sen kafana koymuşsun gidicem de ha gidicem. Ya o iki sabiyi nasıl bırakıp gidicen insan gider milletin bokunu temizler yinede çocuklarına bakar. Sen rahatsız olma yeterki rahatın bozulmasın o çocukları bile bile ateşe atıp gidiyorsun ya sana bişey diyemiyorum 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Öncelikle dualarını değiştir canım beterin beteri vardır Ekim kolum olmasaydı deme  ya olmasaydı daha çok uzulurdun .çocuklarını asla bırakma al yanına onlarla teselli ol bırak geçmişini düşünme onlara anneligini yap kimse senin gibi bakamaz çocuklara yazik bı şekilde büyür doyar ama annesiz sevgisiz asla olmaz nereye gidersen götür o eşin denecek adam kalsın yanliz
tarafından
Olmaz köye gidiyorum ben durumumuz yok neyle doyurcam. Aç mı kalsınlar
(2,330 puan) tarafından
Devletten yardım işte gerekirse normal süt sulandir ver cicibebe ver ama birakma
tarafından
Bacım kabul etmezler bir tanesi bile belki diyorum bir umut
(19 puan) tarafından
Köyde olman ac kalmaniz anlamina gelmez eger bir kadin hele ki anneyse cocuklatina bakmak icin herseyi yapar hic bir anne kolau kolay evladını az birakmaz sizinle aynı şeyleri yaşamamız olabilrim ama her ne olursa olsin o yavrularını yanında gotur doyarlar merak. Etme sen Rabbimin sana emanetlerinr sahip cikki Rabbim de sana butun yollarini acsin yasadiklarin cok zor ama her zma. Derim beterin beteri var canin sag evlatlari. Sag gerisi bos  kardesim o çocukları annr sevgisinden ilgisinden mahrum etmene hakkin yok annesin sen guclu ol ne yasarsa. Yaşa dimdik ayakta dur ki evlatlarinda senden guc alsin
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yardım alın muhtarlık vs..özel hastanelere bedava numune mam geliyor ben istemiştim.bana verdiler siz de gezin.. ama o ćocugu bırakmayın yaaa

Zaten nafaka da vermek zorunda ... 

Kolum.olmayaydi diyeceğinize iki kolla sarılın iki ayağınıza gezin bulun çare nafaka da vermek zorunda bırakmayın çocuğu şüphelenip kendinize gelin annesin8z siz yaparsınız bizden daha güçlüsü yok... 
tarafından
Ben köyde yaşıyorum burda öyle bir yardım yok ki
(1,664 puan) tarafından
Elim olmasaydikolum olmasaydı demeyin.... var iki tane ve onlarla çocukları alın.. bırakmayın Allah askinayardim demedim zaten  inin şehre gezin hastaneleri  okadar çaresiz değilsiniz...nafaka  niçin veriliyor bebek çocuk bakmak için... sabredin  nafakayla mama alinir
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Allah senin karşına öyle iyi insanlar çıkarsın ki ben şimdiye kadar ne yaşamışım diyesin inşallah 
tarafından
Amin ama ben artık kimseyi istemiyorum benim kaderim belli yastığım 2 kez değişti ama kader değişmedi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bu yaratığa insan bile denmez ama bebeklerini bırakma lütfen dayan çocukların için, 
tarafından
Dayanamıyorum psikolojik sağlığımı bile kaybetmek üzereyim kendi kendime konuşuyorum ben
0 oy
(715 puan) tarafından
Bir kadını değersizleştiren erkek kadından   daha aciz olduğu içindir .
tarafından
Çok canım yanıyor biliyor musun
(715 puan) tarafından
Senin bakman gereken çocuklar var eşin için değil fakat allah için sabrediceksin kuzum onlar sonuçta allahın sana emaneti onu veren rabbim dermanınıda verir çaresinide merak etme ve sakın bırakma onları
0 oy
(119,345 puan) tarafından
yapma sakın birakma sakın oyle bi hata etme
tarafından
Öyle diyorsun da hiç gururum kalmadı nede psikolojim kaldı. Yaşım 24 ağzımda diş kalmadı sevda çoğu stresten çekildi. Ölüyorum ben anlamıyor musun
(202 puan) tarafından
Tamam da yazmiyim yazmiyim dedim ama tutamamdim kendimi, eger sen bir anneysen o cocuklari orda birakmazsin bir kere kendini goz onune al oyle hareket et ve durup deki kendine bunlar bana iyo degiller bana hep eziyet ediyorlar cocukalrima nasil etmesinler ve ve ve emin ol egerki bir koca veya ailesi o kadina deger vermiyorsa ve sevmiyorsa emin ol onun cocuklarina da deger vermez ve sevmezler nokta nettttt çıldırdım ya resmen gel ben sana yardim edeyim ama yetrki o cocuklari birakip sadece kendini dusunme evlat anaya hasrettir bezinde mamsinda elbisesinde degil onlara anneleri lazim tutturmussun bez yok mama yok tamam ben karsilarim onlari ama yeterki o bebeleri birakma yahuu
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Zaman herşeyin ilacı. Belki basit gelebilir ama bir işe girer kendini toparlarsın çocuklarını yanına alırsın. Üzme kendini ömür boyu üzülmektense birsüre üzülür ayaklarının üstünde durup kuzularınla yeni bir hayat kurarsın kendine. 
tarafından
İş yeri mi köyde mi
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Hangi sehirdesin nerdesin bilmiyorum ama mama içiyor diye sakın o çocuğunu bırakma ikisini de al. Iletisime geç benimle ben içtiği kadar düzenli mama parasını yollayım sana. Ama nolur bırakma çocuklarını 
tarafından
Çok dardayım kuzum içim parça parça olmuş
(3,552 puan) tarafından
Allah büyüktür bi çıkış kapısı acar elbette. Sen çocuklarını bırakma ama ne olursa olsun.  Gerçekten ben elimden geldiğince yardım etmek isterim  çocuğundan ayrı sende oda perişan olursunuz :(
(202 puan) tarafından
Bende yardim ederim yaaa
(4,698 puan) tarafından
Canım sen gitme onu evden at gerekirse polis çağır mahkemeyede delil olur ve çocuğunu asla bırakma mama için gerekeni yapmaya hazırım sakın bırakma evladını gideceksen bebeğinde al yanına
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Canım küçücek bebeğini asla o canavara brakma. Sana merhamet etmeyen insan o çocuğada etmez sensiz o çocuk perişan olur. O adam kıymet verdiği orospuların yanındayken senn çocuk aç olur annesini arar. Sakın ama sakın çocuklarını brakma. Devlet millet sana yardım eder. Mama bulamam deme mama yardımı yapan yerler çok. İlk mamanda benden olsun. Çocuğunu alıp gittiğin an bana özelden yaz ben sana mama parası yollicam.
0 oy
(7,425 puan) tarafından
Elın ayan var mı var bakacak gucun var bı ise gırer evlatlarına Gine bakarsın bırakma cocuklarını yeni hayat yeni bı ıs yapa bılırsın bunları 
tarafından
İş için şehirde yaşamak lazım. Ayriyeten evde birinin bakması lazım oradan bakıldığı zaman ben bırakmaya çok mu niyetliyim sanılıyor. Benim ciğerim yanıyor bacım ne bakacak kimsem var nede çalışacak bir yere gidiyorum köye gidiyorum ben
(7,425 puan) tarafından
Kıres var bakıcı var her turlu bakarsın cocuklarına git bı sehre orda yasa bulursun bıyer bucene gore
tarafından
Köyde mi kreş var köyde yaşıcam bacım ben İstanbula gitmiyorum çalışacak neresi var kreş değil okul bile yok
(7,425 puan) tarafından
Ozaman sen bılcen bırak cocuklarını ama o cocuk lar yıkılır
0 oy
tarafından
Canım yorumlara baktım verdıgın cevaplara felan. Öncelikle uzme kendını sıkma canını allah buyuktur . 2 tane gül gbı evladın . Bırakma. Nolursa olsun bırakma. Gerekırse sen ac kal ama onları orda o adama bırakma. Benm annem ablalarımı ot pancar dıyolarmıs ondan  yedırerek  buyutmus. Maddı ımkansızlıktan dolayı. Babam o kadr uzuluyomuskı o zamanlar. Cok sukur onlar bırbırıne destek cıkarak atlattılar o gunlerı ama ablalarm bak kocamanlar buyuduler bı sekılde. Un alacakda mı durumn olmaz un kavur un corbası yap yedır cocuklarına ekmek yap . Hıc kmsem yok demıssın neden köye gdıyosun o zaman. Farklı bı sehıre. Kadın sıgınma evıne gıt orda bakarlar cocuklarına. Bırz durup sende calısırsn gul gbı gecınırsınız. Ev temızlıklerıne gıt cocuklarını yanına alıp evde kendın çabala ama cocuklarını bırakma. Yazık gunah. O masum meleklerın hıc bı sucu gunahı yok .  Tek gunahları boyle bı adamn cocugu olmaları. 
0 oy
(400 puan) tarafından
Sakın çocuklarını bırakma yazık ikisi de çok küçük. Benim de yaşına girecek kızım var kıyma sakın yavrularına. Devlete başvur kadın sığınmaya git orda sana da çocuklarına da bakarlar. Köye gitme
0 oy
(3,282 puan) tarafından

Rabbim hakkında hayırlısı versin inşallah ama nolursun çocuklarını bırakma lütfen :'(

0 oy
tarafından
Nolursun yavrularını bırakma kuzum kardesleri birbirinden ayırma 
0 oy
(203 puan) tarafından
Ya çocuklarımı bırakacam ne demek onların üzülmesini ister  misin sen bi adam yüzünden neden psikilojini bozuyorsun kim ki o ya. Sen kendini bildikten sonra sana orsp dese ne neden kafana takıyorsun çocuklarını bırakacak kadar. 2 tane evladın var sen onlar için  üzülmeyeceksin güçlü durcaksın onların mutluluğu için elinden geleni yapacaksın bırakmak nedir ya aklından bile geçirme kocan olacak adamın lafıyla mı sen kötü birisi oldun sen çocukların için varsın güçlü ol. 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 379 göst.
0 oy
6 cevap 211 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
+1 oy
3 cevap 128 göst.

380,238 soru

11,384,032 cevap