0 oy
1,490 göst.
Aile kategorisinde (346 puan) tarafından
biraz önce  bebek bekimi bölümüne  girdim bi soruyu  okudum cok şaşırdım  kadin diyo ki bebegimin kulagi pislik oluyo ben banyodan sonra bebegimin ayaklarindan tutup kafa üstü  silkeliyorum yiine temizlenmiyo sonrada toplu igneyle temizlemeye calisiyorum ama tam temizlenmiyo  nasil temizleyebilirim diyo bide  bu kulagindaki pislikler duymasını  engeller mi diyo Allah aşkına  kafa üstü  silkelemek nedir ya Allah akil fikir versin

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayy nasıl insanlar var yaa kulak çubuğu denilen bir şey varv
tarafından
O çocuk kafasını bir çevirirse o zaman görürüm  ben onu
(346 puan) tarafından
ben bile tirnaklarini keserken 1 paramgi 10 dakikada anca kesiyorum korkudan iyi cesaret vallahi
tarafından
Evet toplu iğne ne demek arkadaş artı çocuğu baş aşağa sallayınca pisliklerin düşmesini mi düşünmüş gerçekten
(2,351 puan) tarafından
Toplu igne degldi o toplu igneyle yapamaz yalnis tarif etmistir o cengelli ignedir ama yinede risk tabiki..
tarafından
Yani sonuçta teknoloji ilerlemiş kulak çubuğu denilen bir şey var artık
-Reklam-
0 oy
(354 puan) tarafından
Tövbe estağfurullah daha neler duyacağız ya 
(354 puan) tarafından
Biride yapanı silkelese de aklı başına gelse
(346 puan) tarafından
keske biri silkelese bakalim  onunda pislikleri dökülüyo mu
(354 puan) tarafından
50 günlükmüş bunları yaptığı bebek şok oldum gerçekten nasıl bir zihniyet ya
(346 puan) tarafından
evet 50 gunluk bi sey derdim de neyse gece gece gunaha sokucak beni
(354 puan) tarafından
Zaten baya bir tepki aldı belki anlar yaptığının yanlış olduğunu
0 oy
tarafından
bnde yapyrm nolmus ayaklarından tutup sallyorm annemden gelen bi alışkanlık 
(346 puan) tarafından
insAllah  yapila yorumlari dikkate alir bi daha yapmaz
(207 puan) tarafından
Bulamadım ah bulaydim iğneyle kulak temizlemek nasıl bir sac.malk bebeğini banyodan sonra eğer duruyorsa kulak çöpü denilen bişey var onla temizle kimildayip durmuyorsa uyurken yavaş yavaş temizle ben bile korkuyorum başını sıkıca tutuyorm en ufak harekette kulak zarı patlar ya sabır ya Allah beyin bedava ama kullanan yokki
(346 puan) tarafından
efenin annesi aynen canim ama tabiki bu postu actigim icin yine ben suclu oldum insanları  gercekten anlamiyorum
(207 puan) tarafından
Kız yok senin ne suçun var ben o kadına dedim sana bişey diyen yok canm..
(346 puan) tarafından
sen degil canim asagidaki yorumlarda bi arkadas emis de onu dedim sane demedim:)))
0 oy
(126 puan) tarafından
Ilk kez duydum kafayı yemiş heralde 
(346 puan) tarafından
bende ilk kez duydum valla suncacik cocugun ne pisligi olucak halbui takintili midir nedir
(126 puan) tarafından
Elinde çocuğu maf edecek rabbim bebegi korusun kollasın ins
(346 puan) tarafından
amin canim insaAllah  daha ne yaratıcı  fikirleri vaf acaba cok merak ettim
0 oy
tarafından
ikiside çok saçma bence ya nasıl insanlar var Allah akıl fikir versin 
(346 puan) tarafından
amin canim amin nasl kiyipta igneyi sokuyosa anlamadim
tarafından
birde toplu iğne ya inanmak istemiyorum şaka yapıyı herhalde
(346 puan) tarafından
insAllah  sakadir o cocuk aniden bi hareket ypasa ignenin yarisindan cogu kulagin icinde ayy dusunmek bile istemiyorum
tarafından
Ay Allah korusun ya bebeğe yazık valla daha neler gorucek bu kafada birinden kim bilir
0 oy
(119,577 puan) tarafından

Amanııın daha neler duycaz :ermm:

(346 puan) tarafından
her gun bi sey duyuyorum valla bu uygulama da
(119,577 puan) tarafından
Boyle bebek bakilirmi yazil o bebege kafa ustu silkelemek nedir cahil insan boyle yapmaz nasi biri bu kadin
0 oy
tarafından
Gördüm şimdi canım ve şok oldum kafa üstü silkelemek heleki toplu iğne ne demek yha ciddî mi ki bunları yazarken
(346 puan) tarafından
insAllah sakadir yazik çünkü  o cocugun ne kiri pisligi olur ki neden bu çaba??
tarafından
Anlamadım canım ama görünce şok oldum bebeğin ne kiri olur ki
0 oy
tarafından
Toplu iğnemi inanmoyorum 
(346 puan) tarafından
oyleymis  valla canim kadin takmis suncagiz cocugun kulagina denemedigi yontem kalmamış.
0 oy
(100 puan) tarafından
Yaptığı şeylerin hepsi yanlış.  Kulak çubuğu bile kullanmadim ben yıkarken temizleniyor zaten temizlenecegi kadariyla.  Iğne nedir ya ben sadece kulağını güzelce köpükluyorum başka bisey yapmıyorum gerek de yok zaten doktorlar da önermiyor birsey sokmayi kulağa.  
(346 puan) tarafından
bende bu zamana  kadar hic bi sey sokmadim oglum  5 aylik olucak pisligi ucuna gelirse peceteyle silerim ama diger turlu korkarim vllahi Allah akil fiki versin
(100 puan) tarafından
Banyo dan çıkınca mis gibi oluyo zaten güzelce yikayinca.  Zaten onların kulağı ne ki pisliği ne olsun canım.
0 oy
(1,788 puan) tarafından

Toplu iğne miiiii:O

(346 puan) tarafından
evet canim toplu igne soruyu gizlemis millet ustune gelince
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ozel bebeklere gore kulakcubugu var ben aldim
(346 puan) tarafından
arkadasin haberi yokmus heralde kulak cubugu oldugundan
0 oy
tarafından
Kafa üstü silkelemekten kasıt neymiş? Ve toplu iğneyle temizlemek ne tövbe, daha neleeer... Allahım aklımızdan etme bizleri Yarabbim.. 
(346 puan) tarafından
sorusunu gizledi canim millet ustune gidince insaAllah tepkileri gozunun onune alirda bi daha yapmaz
tarafından
Ay inşaallah minnoşa üzüldüm kulağı keşke pis kalsada bunları yaşamasa canını sevdiğim bebiş :/
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim bence senin sinirlenesin var. Sen bebeğini dusunuyosunda o kisi dusunmuyormu. Ben cevremde bunu uygulayan cok kisi duydum sukur hic birinin bebegine bise olmadi. Arti bi kac sn lik bise hali silkeler gibi bise degil tabiki. Yani nedenini bilmediginiz seye bukadar tepki vermeniizi anlamadim. Senin mantigina yatmadiysa yapmazsin. Toplu igne meselesi de eminim igneyi kulağına  sokmuyordur kulak kepcesindeki kirleri arkasiyla aliyordur. Yani bu kadar sinirlenip post acmaya kadar nasil geldin anlamadim  yani. Kadina ocu anne muamelesi yapıyorsunuz.  Yani kusura bakma ama bu postunu hic dogru bulmadim canim.
(346 puan) tarafından
canim kadin ciddi  ciddi silkeledim diyo ayrica birazonce de postunu gizledi eger kendisi hakli olsaydi yukarda melekannesi ve melisa arkadasimiz gibi kendisini savunabilirdi ama hic karsilik yazmadı  sucunu bildgi icin kim ne derse  desin en katilmiyorum  buna
(7,412 puan) tarafından
Canim silkeledim dedi diye hali gibi silkeledi anlamina gelmez ya:) yapma Allah askina. Ayrica postu gordum yorumlarinda bir cogunu gordm kaldirmasina sasirmadim canim. Tabiki sen katilmazsin ama benim demek istediğimi anladın demi canim. Yani herkes evladini düşünüyor boyle post açıp yargılamak bana yanlis geldi.
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Toplu iğneyle temizlemek nedir ya kulak pamugu icat edildi silkelemeyi hiç söylemiyorum 
(346 puan) tarafından
İnsaAllah  bi daha denemez canim diger taraftada kızan  cok oldu dikkate alir umarim
0 oy
(213 puan) tarafından

Bebeğin egeleri battığında sallanır diye duymuştum ama ne kadr doğru bilmiyorum öyle bir batna var mı ondanda emin değilim :D

(346 puan) tarafından
yok canim batmadan falan degil bu kulagibdaki pislik  çıksın  diye yapiyomus Allah  akil fikir versin
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Aaaaaa Sasdim kaldim Kadin kafayi yemiw durumda vallaha
(346 puan) tarafından
oyle  canim Allah akil fikir versn insaAllah  bi daha yapmaz
0 oy
(2,351 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebekler dustan sonra ayaklarindan tutularak kafa uzerine sirkelenir dogruu sirkelenir dedgmde hali cirpmiyoruz ole degil ayagindan tutupn2 kez sole bi sag sol yapilir tamam o kadr boyu uzun olsun die yaparlar..

Bebek yeni dogdugunde kafa asagi salladiklari gbi ama kulagi temizlensin diye yapilmaz o arkds sacmalamis.
(346 puan) tarafından
valla kulagindakiker ciksin dussun diye yapiyomus arkadas  canim insaAllah  bi daha yapmaz igne falab kullanmaz
(2,351 puan) tarafından
Tovbe  Allh akil fikir versin
(346 puan) tarafından
amin canim amin
0 oy
(417 puan) tarafından
Evet bunu bende okudum ve cok sasirdim
(346 puan) tarafından
bende cok sasirdim yorumlari okudum baktim herkes sakin sakin cevap vermis sonradan acildi millet yorumlarda zaten sonrada  sorusunu gizledi
0 oy
(368 puan) tarafından
Ay hadi yaa yazik gunah bebege cikmasada olur o pislikler ic zarina pislik gitmesin diye biz gorebiliyoz ama onemli olan ici akinti veya enfeksiyon olmasin yeter nasil cani yaniyodur o bebegim rabbim akil fikir versin yaa 
(346 puan) tarafından
amin canim gercekten Allah  akil versin sagir yapicak cocugu bi dalginligina gelsede igne girse kulagina dusunmek bile istemiyorum valla
(368 puan) tarafından
Allah korusun dusunmesi  bile kotu
(346 puan) tarafından
aynen canim Allahim korusun  insAllah
0 oy
tarafından
düzenlendi
Olmayan beyinle iş yapıyor cahil hiç öyle çıkarmı pislik kendinde denesin çıkarmı diye  topline  ne ya tövbe tövbe çocuğu sağır bırakacak  hasas o daha 
(346 puan) tarafından
aynen  canim dusunse yapmaz zaten  Allah akil fikir versin ne diyim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 173 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,509 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 260 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Masal2121 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 446 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde ikiiprensesinannesi (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 268 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gizem121 (62 puan) tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...