0 oy
290 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Bir sürü kabağım var bunlar buzlukta nasıl saklanır dolmalık gibi yapıp koysam çıkarınca aynı tadı verir mi denediniz mi hiç 

6 Cevaplar

0 oy
(16,490 puan) tarafından
Hiç öyle duymadım cnm ama kurutmasını duydum 
tarafından
Canım nette falan var ama güvenemedim cuma evden gidicez ya dolapta bozulacak içimde rahat etmdi çözüm arayışına girdim
-Reklam-
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kabak kurutması güzel oluyor canım buzlukta denemedim bilmiyorum 
tarafından
Kurutucak vaktim de yok canım da mucverlik falan yapsam olur mu ki
(3,832 puan) tarafından
Bilmiyorum canım
0 oy
(5,220 puan) tarafından
buzlukta sulanır mı korkusundN hiç atmadım atanıda görmesim risk almadım oyüzden 
tarafından
Anladım canım çok sağ ol
0 oy
(71 puan) tarafından
Canım ben koydum 5/6 poşet küp küp doğradim. Geçen senede koymuştum bahçemizde çok vardı degerlendirip koydum. Kışın soğanı salçayı kavur sonra kabakları çıkar koy varsa üzerine domates rendele. Sarmısak rendele. Su durumuna göre nasıl seviyorsanız ayarla. En son kapatincada dereotu  Enfes oluyor. Güvenle buzluğa atabilirsin. Ama dolmalık denemedim. Yemeklik küp küp atıyorum. ☺️ 
tarafından
Canım ay yapan biri ya :) peki sulanma oldu mu
(71 puan) tarafından
Hayır ben koyuyorum yakınlarımdanda koyanlar var sıkıntı olmuyor. Hatta bahçeden diye soymuyorum bile güzelce yıkayıp küp küp dograyip havasını güzelce alıp dolabıma atıyorum. Gayet güzel oluyor.  Değerlendir bence en azından dene. Çürüyüp boşa gitmesin. Herşeyi değerlendirmek lazım. :)
tarafından
Ay sevindim vallahi evde olsak yapar yeriz ama cumaya kadar onlara çözüm bulmam lazımdı çok sağol canım
(71 puan) tarafından
Rica ederim canım afiyet olsun
0 oy
tarafından
Buzluga yemeklik dograyıp atıyorum snra ara ara cıkarıyorum tadıda kokusuda degsmıyo canm
tarafından
Yemek yapıyorsun yani canım ondan
tarafından
Evet canm yemek yapıyorm tadı felan hıc degısmıyo
tarafından
Çok sağol kuzum
0 oy
(103 puan) tarafından
Bende kabakları dolma yapıp koydum .her
tarafından
Hiç kullandın mi canım
(103 puan) tarafından
Evet hep kullandım, poşeti hava aldırmadan hazır şekilde koydum.pisirecegm zaman direk tenceryee yağ su koy pişir yaptım.poset hava almışsa buzlu ise sildim buzunu
tarafından
Canım içini doldurup mu koydun buzluğa dolma gibi
(103 puan) tarafından
Aynen canm aynen bildiğin pişirmeye hazır şekilde ,kırmızı biberleri de öyle doldurup koydum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
14 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 292 göst.
29 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
14 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,047 soru

11,283,828 cevap

34,686 kullanıcı