0 oy
1,865 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
İyi akşamlar kızlar geçenlerde kahvaltılık sos yaptıydım.Bugün bi açayım dedim aman Allahım çok çok tuzlu olmuş.Şimdi bi çözüm varmı kurtarmak için soslarımı yoksa hepsi çöp olacak ya emeğime yazık olacak

6 Cevaplar

0 oy
(15,145 puan) tarafından
Çoğaltmak bence mantıklı olabilir. Başka türlü çözüm gelmiyor aklıma. Yeni yaptiginiza tuz koymazsiniz . Dengelenir
tarafından
Acaba öyle yapsam bozulur mu onu bilemedim
-Reklam-
0 oy
(716 puan) tarafından
Canım alakasız olacak ama tarifini verir misin
tarafından
5 kg domates robottan geçirdim.2 kg biberde elde doğradım 2 baş sarımsak ve iki maydanoz doğradım.İçine 2 bardak sirke 2 bardakta tuz ekledim ama içine sanırım 2 sefer tuz koydum çünkü her sene aynı yaparım
0 oy
(3,872 puan) tarafından
Tek çözüm  biraz daha yapıp  ona hic koymayıp karıştıp bir tık da beraber kaynatip kavanozlamak veeeee tuzu dengelemek. Yoksa olmaz sanırım  başka  türlü. 
tarafından
Sanırım öyle yapıcam başka çözüm yok çünkü
0 oy
(1,691 puan) tarafından
kuzum biraz cogalt tekrar kayden icine seker kat biraz oda alir tuzu kaynatirken birde 1 batanes at oda toplar
tarafından
Kaynatmadan yapıyorum canım ama çoğaltmak tek çare inşallah çöp olmaz
(1,691 puan) tarafından
cogaltirsan cop oplmaz canim e kaynatmadan yapinca bozulmuyormu vakumlanmadigi icin
tarafından
Küçük kavanozlara koyuyorum yıllardır açtıktan sonra dolaba koymak lazım sadece ama 3 günde bitiyor zaten
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Canım kavanozları bozup bidaha yapsan aynı şekilde tutar mı acaba bi kere açınca ekşir mi bilemedim ben olsam hiç riske atamam bi o kadar daha malzeme alıp hiç tuz atamadan yeni kavanozlarla yaparım yemek için çıkardığımda iki kavanoz açıp öyle karıştırırım
tarafından
Aynen öyle yapayım ya bende ekşir diye korkuyorum zaten
(3,728 puan) tarafından
Evet bide ekşirse bu sefer hepsi çöp olacak
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Canm bence hiç açma 5 kg daha malzeme al yap icine tuz atma sonra kullanırken bir tuzlu bir tuzsuz acar o zmn ikisini birbirine katarsin 
tarafından
Öyle yapayım dimi çünkü tek tek zor olur uğraşmak
(1,763 puan) tarafından
Aynen Cnn birde kurtariyim derken diger turlu belki hiç edeceksin oda belli değil en kesin yolu bir daha yap tuzsuz yap snra kavanoz açarken bir tuzlu bir tuzsuz ac ikisini o anda kat
(1,763 puan) tarafından
Bide maydonoz filan var diyorsun kahvaltılık sosta ben maydonozu sonradan katarim mesala simdi onu açsan kaynatmaya kalksan digeriyle içindeki maydonoz hiç olur otekiyle kaynayim derken
tarafından
Korkum o zaten çöp olsa bebekle uğraşamam yine yapmaya.Ama dediğin gibi yapıcam sağolasın fikir için
(1,763 puan) tarafından
Ne demek Cnn Rabbim ağız tadiyla yemeyi nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 80 göst.
23 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mh. 2606mt (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 275 göst.
0 oy
5 cevap 310 göst.
21 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 307 göst.
5 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu

379,003 soru

11,344,658 cevap

34,808 kullanıcı

...