0 oy
785 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Kızlar merhaba benim eşim eltimin yemeklerini benimkilere tercih ediyor. Durum şöyle Eltim daha eşim ergenlikte gelmiş aynı evde yaşamışlar eşim annesinin yemeklerini hatırlamıyor o derece işte akşamları ben aynı yemeği aynı şekilde yapıyorum eşim ağzına geleni söyleyip yemiyor yada hiçbirşey söylemiyor zorla yiyor. Bir kaç gün sonra eltim yaptığında bayıla bayıla yiyor. Mesela eşim makarna hiç sevmez yapsam da surat asar bir iki kaşık alır yeter ama bir hafta sonra eltim gittim makarnayı ortaya koymuştu eşim tabak istedi bir tabak yedi tek kelime etmedim ama çok kırıldım eşim farkettiğimi bilmiyor ne yapmam lazım sizce. Birde ben çalışıyorum eşimin dükkanına yemekleri öğlen eltim yapıyor parasıyla 

26 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kafasından tutup makarna tabağına sokacan. O zaman ben yemek yapmıyorum git yengen de ye de canim
(36 puan) tarafından
Çok güldüm söylediğine ya aklımdan geçmedi değil
(1,850 puan) tarafından
Kız Buse varmı bebiş :)
tarafından
Hakediyor has :)

Canım tahlil verdim çıkmadı ama çok erken daha bir hafta sonra yine vericem
-Reklam-
0 oy
tarafından
fark ettir ne olursa olsun beğensede böyle Yapılmaz art niyetli değil belki anne yemeği gibi görmüş ama böylede Olmaz kocam kötü olsa yine eline sağlık der
(36 puan) tarafından
Yok benimki söylemiyor bana bir iki söyleidm tamam dedi ama yok bende zorlamadım
0 oy
(10,705 puan) tarafından
Yemedigi anda alıp onunden sökeceksin. Kalk git orada ye her aksam bundan sonra bir tas corba yapmıcam de bak 
(36 puan) tarafından
İşte onu yapmak istesede gönlüm ama olmuyor
0 oy
(27,296 puan) tarafından

yemek Yapma.....

(36 puan) tarafından
Keşke olsa
0 oy
(15,506 puan) tarafından
Cinnetlik.bir durum valla eşimin elimden cekecwginokur bu durumu yaşasam  ama bacı sende aynı yemeği aynı sekidoe yapma aç netten çeşitler var yap yesin oda sasirsin gidio elti yemeği yemesin ay valla sınır bozucu bişey 
(36 puan) tarafından
Denedim bu sefer bu ne saçmalık dedi bende vazgeçtim
0 oy
(945 puan) tarafından
Ben olsam derim ki eşime, nasılsa para veriyosun söyle yengene akşam yemeğini de göndersin bundan sonra derim :) 
(36 puan) tarafından
Çalışıyorum brde iyi olurdu valla
0 oy
(308 puan) tarafından
Ben olsam yemek yapmam :ad sorarsa git eltimde ye onunkileri daha cok seviyorsun diye trip yaparım 
(36 puan) tarafından
O öyle düşünmez der saçmalıyorsun falan olay çıkartır inkar eder
0 oy
(118,971 puan) tarafından
yillarin aliskanligi olabilir yaa el lezzeti tad farki belki aliskanlik olmustur eltinin yemekleri uzulme
(36 puan) tarafından
Elde değil üzülmek
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Eşinin ergenliğin daha geçmemiş demek ki zıkkım yesin ya
(36 puan) tarafından
Deme öyle ya
0 oy
tarafından
Benim kaynım da kayınvalidemin yemeğini ben evlendiktem sonra yemedi doğru düzgün bize yemeğe geldiklerinde kayınvalidem ben yapınca yemiyor sen yapınca yiyor diyor bamyaya tiki var asla yemez bize gelince tabak tabak yedi olabilir kuzum beğenmiş olabilir art niyet arama çiçeğim birde ergenlikten beri diyorsun alışmış demekki anne yemeği gibi görüyor yengesinin yemeğini 
(36 puan) tarafından
Alışmış olabilir ama eşi var artık insan ister istemez kırılıyor
0 oy
tarafından
Benimde kaynım yıllarca benle yaşadı ve benim yemeklerimi çok beğenir ama eşinin çekincesinden soyleyemezdi şimdi eşinin yemeklerinede alıştı doğru olanda bu zaten bence kirildigini söyle sonuçta herkesin el lezzeti farklı oluyor 
(36 puan) tarafından
Söylesemde yanlış anlıyorsun der bana
tarafından
İnternetten farklı tarifler bul yap bence
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Oyle bi sey yapsa yemek yapmam aciktim derse de yenfen yapsin malum onunkini bayila bayila yoyosun der bi hafta surat asarim net.
(36 puan) tarafından
İşte surat assam o daha beter asar
(7,791 puan) tarafından
Umrumda olmaz. Annesini bike kiskanirim bu konuda ben evet dahs cok sevebilir ama bana yansitmasin.
0 oy
(2,064 puan) tarafından

Aynı beni anlatmış gibisin. Bende 3 yıldır evliyim ve eşim sürekli yengemin yemekleri çok güzel de çok güzel deyip duruyor du. Annesini küçükken kaybetmiş 2yıl yengesi n de kalmış neyse evlendik birgün evlerine gittim baktım zebze çorbası ve makarna yapıyor bende izledim acaba ne koyacak nasıl yapacak diye kadın yemeği yaparken bile kocan elimin lezzetini çok seviyor da seviyor demeye başladı meğersem densiz her yemeğe ikişer ikişer bulyon atıyor muş ee benim ki nerden anlasın sonra eltime dedim senğn elinin lezzeti değil o bulyon un lezzeti dedim. Eşime de :angel:anlattım ama anlamıyor 

(36 puan) tarafından
Ben hiç bulyon kullanmıyorum kendim yapıyorum ama eltim hazır kullanıyor sanırım bir kere falan gördüm koyduğunu ama sağlıksız bence demekki eşim sağlıksız daha lezzetli geliyor
(2,064 puan) tarafından
Hazır olduğu için bu kadar lezzetli geliyor. Gelde bunu kocalarımıza anlat
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Önüne yemek koymam o nasıl terbiyesizlik ya, ağzına geleni söylüyor ne demek çok üzücü
(36 puan) tarafından
Öyle gerçekten
0 oy
(48,362 puan) tarafından
eltinin yemegini sen yapmia gibi koy önüne tavri sana belliki
0 oy
tarafından
Zıkkımın pekini yesin yemek yapma bacım
0 oy
tarafından
Yani gerçekten saçma sapan bir şey bu ne alaka ya . Ben olsam yemek yapmam yemek neden yok derse kimin yemeğini begeniyorsan git onun yemeklerini ye derim bu nedir böyle ! Valla böyle açık açık belli ediyorsa sende tepkini koy .
(36 puan) tarafından
Koysam da haksız olurum
tarafından
Yani hangi hakla üste çıkmaya çalışır ki
0 oy
(62 puan) tarafından
Eltinin yemeklerini daha çok beğenebilir bence bu normal herkesin damak tadı ayrıdır. Ama sana hakaret etmesi hiç hoş değil uğraşıp yemek yapmışsın önüne ne koyarsan koy eline sağlık demesini bilmeli. 
(36 puan) tarafından
Bir kaç kere sordum da eline sağlık neden demiyorsun diye tamam derim dedi ama hiç söylemedi
0 oy
tarafından
Sende yapma yemek kendine kadar yap ye geç yapsın kendi sevdigi gibi yada gitsin her akşam eltinde yesin 
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Her ne olursa olsun sonuçta sen emek verip yapiyosun tabikide yemesi lazım çok ayıp yaptığı o makarnayı yerkwnde kafasına tabağa soksaydin
(36 puan) tarafından
Düşündüm onu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 157 göst.
30 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zehra212121 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 502 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu