0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (354 puan) tarafından
31 aylık bir oğlum ve 19 aylık bir kızım var 31 haftalık da hamileyim olduğum bi ameliyattan dolayı mecbur sezeryan olacam yanımda kimse kalamayacak eşim evde çocuklara bakacak ben tek olacam.Acaba tek yapabilir miyim tecrübeli anneler

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kesınlıkle yanında biri olmalı ilk 1 hafta çok önemli 1 hafta yanında birinin kalması şart! 
tarafından
Tabı canım 3 tanede ayriyetten var diyorsun yalnız Kendıne bile bakamazken mümkün değil diğerlerine bakman mutlaka gelirler yanına
(354 puan) tarafından
İlk kızım vefat etti canım 2 tane yasayanim var
tarafından
Başın sağolsun canım Rabbım mekanını cennet eylesin inşallah :((
(354 puan) tarafından
Aminnn canım inşallah rabbim hiç bir anneye evlat acısı yaşatmasın
tarafından
Amin amin inşallah  canım benım
-Reklam-
0 oy
(454 puan) tarafından
Valla bebeğini kucağına verecek biri lazım o an ağrın oluyor canım ya hiç değilse ilk gün gerekli
(354 puan) tarafından
Doğru canım
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Canım kesinlikle şart. Salıyı çarşambaya bağlayan gece sezeryan oldum. Gece eşim vardı yanımda ama sabah çocuklarımı almaya gitti. Çarşamba sabahın köründen öğleden sonraya kadar yalnız kaldım. Uyuşukluk tamamen geçmeden yalnız kalmak çok zormuş.. Ha Allah yardım ediyor, halloluyor Bi şekilde ama yine de sen yanına birini getirmeye bak. En azından sadece ilk gün için
(354 puan) tarafından
Gurbetteyim canım kaynanam kendi rahatlığını düşündüğü için gelmiyor annemde babam kanser hastası tedaviye getirip götürüyor eşim ve çocuklarım hariç yanımda kimsem yok
(11,086 puan) tarafından
Allah babana şifa versin senin yardımcın olsun. Ama birini ayarlamaya çalış canım. Ya çocukları koyacak Bi yer bul eşin gelsin ya da sana bakmaya birini bul. Çok zorlanırsın gerçekten...
(354 puan) tarafından
İnşallah birini ayarlamaya çalışacam canım
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah keşke birisi olsa ya üzüldüm şuan bende sezaryen olduğum için biliyorum
(354 puan) tarafından
Allah razı olsun canım şuanlik kimse yanımda olamayacak gibi duruyor.
(14,036 puan) tarafından
İnşallah iyi hemşirelere denk gelirsin
(354 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağol
(14,036 puan) tarafından
Benim yatisim yapılırken çıkan bir kadın vardı canım o tek başımaydim demişti bana baya da kiloluydu nasıl yaptı bilmiyorum ama
(354 puan) tarafından
Rabbim annelere güç kuvvet veriyor canım tabi ki zorlanmistir ama insan mecbur olunca yapıyor
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle  yanında  biri  olmalı  tek  başına  yapamazsın  ameliyatlı olacaksın  bebegini  sürekli  alamazsın  kuvezden  bakamazsın 
(354 puan) tarafından
Şuanlik kimse yanımda olamayacak gibi hayırlısı olur inşallah
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canımm bende pazartesi oldum seninde ilk sezeryanmış benim gibi. Kesinlikle yanında biri olmalı bebekle sen tek ilgilenmezsin, bebeği kucağına vermeleri gerekiyor emzirmen icin. Sonda takılıyor 6 saat  sonra ayağa kaldırıyorlar canım
(354 puan) tarafından
Yanımda suanlik kimse olamayacak gibi canım inşallah hayırlısı olur
tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(354 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
En azından 1 gece şart canim
(354 puan) tarafından
İnşallah biri gelebilir doğumum da yoksa çok zorlanacam gibi
tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Allah gün doğmadan neler neler gösterir. Evde eşiniz yerine kayınvalideniz dursa çocuklara baksa?

Şahsen acıya karşı eşiğim çok kuvvetli benim. Ben çok fazla acı ve sancı çekmedim ama herkes bir değil tabi ki. Kayonvalidem yanımda kaldı hastanede ama o uykusuzluğa dayanamayıp uyudu. Bebek benden uzakta idi. O halde kalkıp aldım yavrumu. Tek başına yapılmaz diye birşey yok ama tek kalmamak en iyisi. Aksi bir durum olur bişey olur en azından ses ettiğinde hemen yanında olmalı.

Rabbim dığumunuzu kolaylaştırsın.Mevlam acısız sancısız sorunsuzbir şekilde yavrunuzu kucağınıza almayı nasip eylesin. 
(354 puan) tarafından
Aminn inşallah çok sağol canım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kesinlikle şart asla olmaz tek
(354 puan) tarafından
İnşallah doğuma yakın birileri gelebilir ama suanlik çok zor
0 oy
(465 puan) tarafından
kuzum kuzum seseeyan sonrasi agrin cok kalkamasin onu birak konusamiyon bile kaldiki cocugu kucagina alip emziremesin 
(354 puan) tarafından
İnşallah doğuma yakın birileri gelebilir şuanlik çok zor gözüküyor hayırlısı olsun inşallah
(465 puan) tarafından
Insallah kuzum olmadi bi ebe tut yardim edebilcek parayla
(354 puan) tarafından
Aynen canım öyle yaparım gerekirse fakültede olacak doğumum orada öyle bir şey varsa tutarım ebe
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Yanında biri olmadı şart . Çok zorlanirsin yani olmaz mahfolursun hadi oldun tek başına yaptın diyelim ama inan o yorgunluğun , piskolojinin altından kalkamazsin . Kardeşin falan yok mu çağır yada kuzenin çok yakın arkadaşın mesela
(354 puan) tarafından
Maalesef yok canım olanlar da uzaktalar ben gurbetteyim
(1,845 puan) tarafından
Çok zor öyle canım yani biri olmalı . Keşke gelebilse biri
(354 puan) tarafından
Hayırlısı artık canım inşallah ağrısız sizisiz olurda tek yapabilirim
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla bacım ikinci sezeryanda kimseyi almadılar yanıma gerek de duymadım. Her işimi kendim gördüm. 
(354 puan) tarafından
Benim ilk sezeryanim olacak o yüzden tecrübesizim inşallah bende tek yapabilirim
0 oy
(1,494 puan) tarafından
Vala bnde kimsenin kalmasını istemezdim ama görümcem eltim kaynnama geldi kaldılar 1 hafta hani tek tek gelin kardesim bizede diyemiysn 
(354 puan) tarafından
Seninle ilgilenen birileri olmuş ne güzel canım bende kimse olamayacak gibi gözüküyor
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Olmasada oluyo bence ben de sezeryan oldum çocuğu yatağa yanına alırsın emcegi zmaan dha kolay ulaşmış olursun çocuğa 
(1,580 puan) tarafından
Ama ayağa kalkıp yurutucekleri zmaan bebegn yanında birinin olması gerekiyo nolur nolmaz tuvalete flan giderken de aynı şekilde bunlar aklımdan çıktı benim bebeğim kuveze yatmıştı hiç yanıma alamamstim çocuğumu ondan başkasının kalmasına ihtiyacin olmaz dedm
(354 puan) tarafından
İnşallah doğuma yakın birileri gelebilir yada hemşireler ilgilene bilir yoksa zorlanacam gibi
(1,580 puan) tarafından
Hemşireler ilgileniyo da çocuk konusunda nasl güvencen birakamazsn sonuçta kimsenin yanına yürürken onu da kucagna almaya bak ozaman tek kalrsan yanından ayirma bebeğini
0 oy
(364 puan) tarafından
Canım ilk doğumum sezaryen oldum kum torbası falan bastirmadi kimse hastanede bir gece kaldım eşim vardı yanımda ikinci gün eve geldik zor olmayan her işimi yaptım hiç yatmadım kişiden kişiye değişiyor sanırım ben çok rahat geçirdim doğumdan iki üç gün sonra eşim işe başladı gündüzleri hep yalnız kaldık kızımla yanına kimse gelemese de korkma insan başına gelince her şeyi yapıyor sağlıkla gelsin bebeğiniz
(354 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sağol
0 oy
tarafından
Coronadan dolayı tek kaldım. Acil doğuma girdi. Özel hastaneydi. Refakatcinin testi yok diye tek kaldım. Hemşireler yardım ettiler. Emzirme zamanı hemşire geldi yanıma gazını çıkardı. Ağlarsa diye telefon numarasını yazdı verdi. Hemen ara beni gelicem dedi. 1O saat sonra yürüttüler. Yatağımı ona göre ayarladım bebeği istediğimde rahat alabilmek icin. Sorun yaşamadım hatta gece uyumadım bebeği duymam duymam diye.ona rağmen iyiydim. 
(354 puan) tarafından
İnşallah bende sıkıntı yaşamam canım çok sağol
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim.malesef yaninda en az bi kisi lazim    toparlanincaya kadar destek saet
(354 puan) tarafından
İnşallah doğuma yakın birileri gelebilir canım hayırlısı artık
0 oy
tarafından
Tek olmaz cnm. Bebegini kucagina alamıyorsun altini degistiremiyorsun ilk gün. 
(354 puan) tarafından
Doğru canım normal doğum yaptığım için onda insan kimseye ihtiyaç duymuyor ama sezeryan ameliyat olduğu için demek ki birinin olması şart
0 oy
(308 puan) tarafından
Bence mutlaka biri olmalı cünkğ sezeryan dan sonra yürüyüş yapman lazım e dikişli Olcan bebişi kime bırakıcaksın kucağına da alıp yürüyemezsin e kanaman olucak eğilip kalkamıcaksın birinin sana destek olması şart hadi 2 gün hastanede geçirdin diyelim hemşireler vs evde 2 bebiş bekliyormuş seni onlarla nasıl ilgilenirsin bence mutlaka rahat 10 gün birinin kalması gerekir diye düşünüyorum
(354 puan) tarafından
Çok sağol canım inşallah doğuma yakın birileri gelebilir yoksa zorlanacak gibiyim
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Mutlaka yanında birisinin olması lazım 
(354 puan) tarafından
Çok sağol canım

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 137 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asmnnn (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 416 göst.
6 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (808 puan) tarafından soruldu