+1 oy
196 göst.
Aile kategorisinde (7,375 puan) tarafından
ayak tırnagımın ıkısıde her severınde batıyo canımı cok yakıyo ve hep kesıyom ama  aynı sey oluyo bı cozumu var mı bunun napmam lazım canımı cok yakıyo ılakı kescem

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Düz bir sekilde ve çok derin kesmiceksin
(7,375 puan) tarafından
denıyem  ısallah ıyı gelır
-Reklam-
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Tırnak batması mı var nasıl yani tırnak batması dediğim kestiğin zaman şişlik oluşuyor ette o mu 
(7,375 puan) tarafından
tırnak ete gırıyo canımı yakıyo hep kesıyom ama aynı sey oluyo
(1,015 puan) tarafından
Peçete koyabilirsin veya bant takabilirsin canım öyle dene hızlı uzuyor demekki
(7,375 puan) tarafından
harelde oyle oluyo canını yakıyo ınsanı kesmesı daha da cok canımı yakıyo
0 oy
tarafından
Ben aldırdım canm ıkı ayak bas parmaklarımı. Tırnagın tamamını degıl sadece ınce bı cızgı seklınde kenardan kesıp o tarafları aldı. Kestıgı yerınde kokunu yaktı törpüledi tekrr cıkmasn dıye. Yaklasık 6 7 ay oldu aldıralı suanlık bı sorun yasamadım cok sukur. 

Batan taraflarını törpüyle kaldırıp altına gazlı bez yada pecete parcası yok tırnagın dısa dgru uzamasını sagla. Tırnagı dırek kesersen o anlık cozum olur uzayınca tekrr ıcıne gömülür tırnak

Tırnaklarını duz kesmen lazım

Sirkeli ılık  suda bekletince ıyıce yumusuyo o zaman koseden kaldırma ıslemı yapabılırsn canm ayagına
tarafından
Lokal yapılıyo evet uyanık oluyosun ama ben bakmadm kafamı kaldırıpda normal sedyeye yattım ayagıma ıgne vurup uyusturdular bı kac yernden yaptı uyusması ıcn bekledı canm
tarafından
Haaa:((
 Ya çok korkuyorum  iyileşmez die  bide  dikiş alınınca acıomuydu
tarafından
Dikişi evde bız esımle aldık :D onlara guvenemedm ama hıcc acımıyo gercekden. Sureklı cekecegıbe 10 gun ceker kurtulursun . 6 7 ayı gectı ben yaptıralı hıc bı skmtı yasamadm sukur daha
tarafından
Ah ya ben spinal  sezeryan oldum sora beden ödem oluştu  emzirme kilosuda aldım tırnak battı 1,5 senedir  cekiom  bu derdi;(
tarafından
Bnde kndımı bıldım bılelı hep batıyodu tırnklarm hamılelıkde ve dogum snrasnda daha fzla kılo alınca bnmkıler ıltıhaplanmstı cnm. Iltıhaplı sekılde 5 6 ay cektım snra daha duramadm en sonnda aldrdım
0 oy
tarafından
Benim  tırnak  kökünde battı ve batığı çıkaramıyorum  derinde
0 oy
tarafından
Törpü yapacan kenarlarını iple kaldırıp düzeltiyorum bn kuxenim çektirdi tırnağını yine aynısı oldu
0 oy
tarafından
Bende senin gibiydim sürekli kesiyordm sonra çok kötü oldu parmağım ödem aldı şişti devlete gittim cekicez tırnağı dedi kabul etmedim özel hastanede ameliyat oldum uyusturdular parmağı şişik et parçalarını temizlediler içindeki iltihap boşaldı bı kaç gün yurumedim sargida kaldı ama çok acıyor ameliyat sonrası sonra açık bıraktım batikonla temizledim sürekli bir ay sürdü iyileşmesi belki korkmayip cektrseydim daha iyi olurdu düğün hazırlıkları yapıyordum sargılı parmak sandaletle gelinlik provasina gitmişlgm var :(
(7,375 puan) tarafından
uzuldum bakam bende gorunem doktora amınıyat olmam da cekerlerse ceksınler
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Tirnaklarini hep düz kesmen lazim. Bide batan tirnaginin icine kagit yerlestirmeye calis. Youtube de var izle yap canim. Benim de olmustu dr gittim baana o dedigimi yapti sonra bende hep oyle yaptim verdigi kremi kullandim gecti cok sukur. İltahap olmustu hep akiyor şisiyordu agriyordu. Fazla derin kesme duz kes. Pecete sıkıstir Sar corap ayakkabi terlik giyinme 
(7,375 puan) tarafından
ıntap yokta kesıyom hep batıkca ben deneyem gececek mı
(1,538 puan) tarafından
Kesmek fayda etmiyor köktek yine batık çikiyor. Sen o tirnagin uzama seklini degistireceksin ki pecete falan yerlestirerek. Devamli kesmek zorunda kalmazsin
0 oy
(930 puan) tarafından
Benim ayak tirnaklarimin hepsinde var tek çözüm güzel bir şekilde kesmek 
(7,375 puan) tarafından
anladım bas parmaklarım oluyo tek
(930 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim ne yazikki hepsi hamileligimde güzel kesemedim
(7,375 puan) tarafından
sanırım bende ondan oluyo hamıleyım hıc olmuyodu olmaya başladı
(930 puan) tarafından
Düzgün  ilgilemediginden dir canım

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 218 göst.
3 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneeee (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 138 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı