+1 oy
471 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (19 puan) tarafından
Kızlar ben sadece devletin asilarini yaptırdım maddiyat yüzünden benkm gibi olan varmi

23 Cevaplar

+1 oy
(4,961 puan) tarafından
Ben ozelleri ful yapridim keşke herkes yaptırablse ama malesef canım .. aşı karşıtı olanlar saglik ocağının dediklerinde yaptirmior
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende rotavirüsü yaptırmadım ama menenjiti yaptıracağım 
(4,584 puan) tarafından
Ben sormuştum doktora, ben bir yaşından sonra öneriyorum demişti kızlar ama başka doktorlara da gidebilirsem soracağım.
tarafından
Öğrenirsen buraya da yazar mısın canım
(4,584 puan) tarafından
Hatırlarsam ve burası kaybolmazsa yazarım tabii :)
tarafından
Tamamdır :)
(3,823 puan) tarafından
15 aylık yada 9 aylık yaptırabilirsiniz kızlar
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bende yaptıramadım rotavirüsü maalesef. Menenjiti inşaallah yaptırabilirim.
0 oy
(7,718 puan) tarafından
Ben de maalesef o zaman yaptıramadım.  Çok çok pişmanım şimdi. Çünkü çevremde çok fazla o aşıları yaptırmayıp hastanelerde yatan tanıdıklarım oldu
0 oy
(113 puan) tarafından
Ben de oyle yaptim canim. Cok pahali ozel asilar rabbim yavrularimizdan uzak tutsun o hastaliklari :(
0 oy
(407 puan) tarafından
Özel aşılar hakkında sağlık ocakları mı bilgi veriyor benim üç çocuğum var hiçbirinde söylemediler ilk defa sizden duyuyorum ben hiç birini yaptırmadım maalesef ki
(19 puan) tarafından
Kaç yaşındalar
(4,661 puan) tarafından
Aymen banada söylemediler 3 çocuğum var kendim buldum yaptırmadım bende
(3,823 puan) tarafından
Genelde doktor söylüyor canım özel aşıları onlarda rotavirüsle Menenjit aşısı
(407 puan) tarafından
Büyük 5 ortanca 2 yaşında küçük de sekiz aylık canım
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Rotavirus u yaptiramamistim adenevirus oldu rotavirusle benzer okadar pişman oldum ki vurdurmadigima şimdi menenjiti vurduruyorum 
tarafından
Menenjit kac aylikken yapiliyor
(1,037 puan) tarafından
14 ayllikken yaptı ilk dozunu ikincisini iki ay sonra yapacam.dedi .daha erkende yapiyorlar
tarafından
19 aylik oldu . Haberim yoktu . Keske hatirlatsalar ya
(1,037 puan) tarafından
Doktorunuza bi sorun belki olur çünkü dozlarini ona göre ayarliyorlar bizde de rotavirusu solemediler geç kaldık çokta gerekli bı asiymis .yaşayınca gördük nasıl araştırmadım kendime kızdım
tarafından
Soracam canim tesekkur ederim
0 oy
(616 puan) tarafından
Ben canım. Devletin yaptırdım özel aşı yaptırmadım
(19 puan) tarafından
Neden peki
(616 puan) tarafından
Hem pahalı. Hemde geç öğrendik aşıları
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Valla canım devlet özel hepsini yaptırdım keske herkesin imkanı olsa da yaptirsa 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Sağlık ocagına sordum onlar mecburi değil isteğe bağlı devletinkileri yaptırman yeterli dedi bende kararsız kaldım yaptırıp yaptırmamakta
0 oy
tarafından
Ben malesef. Çünkü özel aşı olduğunu burda öğrendim onda da vakti geçmişti gerçi geçmemiş olsa da maddiyat ekmek almaya paramız yoktu yapamazdık 
(19 puan) tarafından
Kaç aylik suan
tarafından
21 Ay doldu
0 oy
(158 puan) tarafından
Bende öyle yaptım canım sadece devlet aşılarını yaptirabildim
0 oy
(485 puan) tarafından
İlk bebeğimde böyle bir aşı olduğunu bile bilmiyodum öğrendiğimde ayı çoktan geçmişti şimdi ikinciye hamileyim ne kadar olursa olsun yaptırcam inşallah bebkelr için ölümcül bişey bu
0 oy
tarafından
Ben hiçbir özel aşıyı yaptırmadım sadece devletinkini
(19 puan) tarafından
Kaç aylik suan
tarafından
2 yasında
0 oy
(868 puan) tarafından
hiçbirini yaptırmadım ne devlet ne özel
(868 puan) tarafından
2 olavak
tarafından
Neden yaptırmadınız
(868 puan) tarafından
aşı karşıtı bir bireyim aşıların gerçek manada faydalı olduğunu düşünmüyorum. sağlıkciyim bu arada neyin ne olduğunu da farkındayım
tarafından
Hemsiremisiniz
(1,077 puan) tarafından
Önceden çok kızardım aşı karşıtıyım diyene ama araştırdıkça bende aşılara olan güvenimi yitirdim artık.
0 oy
tarafından
Rotavirüsü yaptırdım im menenjitin zamanıı kaçırdık şu an 26 aylık 3 yaşında da menenjiti yaptırıcam özellikle rota aşısı keşke herkes yaptırabikse 
0 oy
(7,952 puan) tarafından
Benimde 2 çocuğum var kızımda ücretli aşıların olduğunu bile bilmiyordum oğlumda biliyordum parasızlıktan yaptiramadim 20 gün sonra oğlum 2 yaşına girecek acaba geç kaldık mi bilmiyorum kızından ztn geçti 6 yaşında o
0 oy
tarafından
Ben özelleride yaptırdm canm , rabbim bol bol para versin maddi sıkıntı çekmeyesin canm inşallah
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Valla özel bir aşı yaptırmadim sağlık ocağında da bir bilgi vermediler

0 oy
tarafından
2 çocuğum da devlet aşıları bende özel aşı yapmadım bilmiyordum burada öğrendim bende 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 225 göst.
0 oy
0 cevap 38 göst.
+2 oy
31 cevap 697 göst.
1 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde alyna067 (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 113 göst.
15 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NSYhO (270 puan) tarafından soruldu

379,917 soru

11,372,990 cevap

34,855 kullanıcı

...