0 oy
384 göst.
Aile kategorisinde tarafından
6 yaşında kızım var 4 yaşından beri mücadele ediyorm. 

Kızdım olmuyor sevdm olmuyor pedegoka gittim olmuyor. Anlattım olmuyor Allah için bir yol bulun ya. İki senede 5 yas yaslandim ya. 

Yemek yiyelim kızım. Yemem.

Bu kıyafeti giy kızım. İstemiyorum.

Sana bundan yapalım annem. İstemiyorum.

Herşeye inat herşeye hayır herşeye istemem. Bazen valla böyle avazım ciktigi kadar bağırmasim geliyor oda değiştiriyorum hemen. Kışın mont çorap atlet aslaaaaa giymez. Yazın muz çorap aslaaaa giymez. Saçını hele toplamaya kalksam tüm bina duyar sesimizi. Çocuğu kesiyorum sanarlar o derece çığlık atar. Banyo yapmaz yemek istemez. Hiç bir şeyi kabul ettirmeyorum ya. Bugün bir gecelik beğendi kendisi Az da değil 80 TL. Gönlü olsun yeterki giysin diye aldım.  Az giydirdim. İstemem cikarcam at bunu birdaha giymemm Allah nasıl bagriyor. Bende kızdim sen aldırdın bunu bana sen beğendin smdi bununla uyucaksin dedim ağlaya ağlaya uyudu. Aradan 1 saat geçti geri kalktı uykunun arasında geceligi çıkardı attı geri yattı çiril çıplak. Allah'ım çocuk değil ergen büyütüyorum.2 yıldır 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Psikolojik problemleri var kuzum .Tekrar gotur pedagoga.

Mutsuz , melankolik , memnuniyetsiz .Mutlaka gotur  tekrar .pes etme .
tarafından
Götürdüm ya 3 kez gittik yaaa 3 kez 3er ay seanslara girdik. Herşey normal diyip duruyorlar. Özele de gittik devlete de ama yok normal normal normal.. bırak Allah askina ya nesi normal ? Günde en az sana yemin ederim 10 kez istemiyorm hayır diyordur ya inat olsun diye
-Reklam-
0 oy
(222 puan) tarafından
Siz sonucu yazmışsınız, sebep ne asıl o önemli. Bu çocuk anasının karnından böyle doğmadı. Ev ortamı mı gergin, anne baba ilişkisi nasıl, çocuğa siz hayır derken nasıl davranıyorsunuz bunlar hep ip ucu. Muhakkak bi pedagoğa gidin ancak sizinle de konuşulmalı bence
tarafından
Bunu tabiki düşündüm. Gittik seanslara katıldık.hersey normal dediler hiç bir sonuç elde edemedik. Biz çocuklarımizin üzerine titreyen bir aileyiz ve her ne yaşanırsa yaşansın bunu çocuklarımz asla görmez duymaz
(222 puan) tarafından
Bazen de bi laf varya az verme arsız olur çok verme yüzsüz olur diye, ilgi arsızı olabiliyor çocuklar ne yazık ki
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Peki onun istedigini yapsan?
(4,134 puan) tarafından
Hani ne istedigini ne yemek istedigini Dole getirebiliyo
tarafından
Yaptım defalarca hergun onun isteğini yapıyorm akıl almaz istekleri var. Etek giyecek ama kilotsuz. Yemek bir lokma bile yemeden gün kapanacak. Dışarıdan eve girmeyecek.. yaptım bunlara rağmen bu istekleri yaptım. Yine de memnun değil. Mesela bir lokma yemeden gün kapattı bir gün aç kalırsa ölmez dedim izin verdim sonuç merak ettim. Sabah kalti aynen devam yine yemiyor. Sırf su ile yaşadı
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Oluruna bırak canım ne istiyorsa onu yesin yada yemesin zorlama. Ne giymek istiyorsa onu giysin karışma birde böyle dene bakalım. Benim kızımda sorun yapıyor her şeyi artık bıraktım arkasından koşmayı.
(10,523 puan) tarafından
Oyyy küçükken başlamış titizlik ALLAH  yardımcınız olsun
(2,139 puan) tarafından
Amin canım artık rahatsız edici boyuta ulaştı. Bir an önce kurtulur inşallah bu takıntılarından. Benide bunaltıyor artık.
(10,523 puan) tarafından
Doktora mi götürdün cnm
(2,139 puan) tarafından
Çocuk psikiyatristine götürdüm canım
(10,523 puan) tarafından
Anladım cnm geçmiş olsun inşaAllah
0 oy
(146 puan) tarafından
Kreşe falan gidiyormu verseniz gitmezse 
tarafından
Deniyim bunu da bakalm inşallah ❤️ çok teşekkür ederim
(146 puan) tarafından
Yemek yemiyor diye şey yapma yemesin ac kaldıkça yeyim der düşme üstüne acıktım diye gelir yemek.konusunda bende çektim cekiyorum artik oluruna bıraktım kendi diyor karnım açıktı diye
tarafından
Valla bende bıraktım o yemek konusunu ne yalan söyleyim ya yetişemedim pes ettim
(146 puan) tarafından
Dediklerini de yapmamaya çalış aglasin bagirsin başka odaya git başka şeylerle ilgilen ağlamasını bağırmasını duymamaya çalış.zor biliyorum ama
tarafından
Hiç zor gelmiyor artık :D yanında durunca benimde cinler tepeye fırlıyor. O yüzden kaçmayı tercih ediyorm :D
0 oy
tarafından
Okuyunca içim daraldı Allah'ım yardımcın olsun sabırla sevgiyle yaklaşıyorsun anladığım kadarıyla bu konuda da Tebrik ederim ❣️ geçecek inşallah böyle gitmeyecek inan yıpranıyorsun iyi bir pedagogla ilerleminiz lazım canım Rabbim evladını güzel huylu eylesin
tarafından
Aminn aminn inşallah Rabbimden tek isteğim bu ❤️ çocuğuma huyu her ne olursa olsun şefkat ile yaklaşmaya calsiyorm ki o da bunu öğrenip böyle büyüsün inşallah. Umarım başarabiliyorumdur
0 oy
(10,381 puan) tarafından
Vallahi sabırlısın maşallah canım ya. Azarlardım sanırım ben. 2 seçenek sunarak ilerle hep ya bu ya bu diye. Ödül ceza yöntemi kullan bilmiyorum ne kadar doğru tabi daha uzman olan vardır, 
tarafından
Pedegok da aynısını söyledi. Secenek sun dedi denedim ama ters tepti. Yeniden gitmem gerekiyor sanırım :(
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sen hamileliğinde doğumdan sonra onu büyütürken falan çok mu gergindin 
tarafından
Aşırı sosyal bir çocuk artıları çok fazla zeka seviyesi üstün bir çocuk arkadaş edinme çevre edinme üst düzey. Okul başarısı üst düzey. Okula başlayali.2 hafta oldu. Öğretmeni.4 kez okula çağırıp çocuğun diğerlerinden farklı kurslara eğitimlere gönder kapasitesine bakış açısına yetişemiyoruz dedi. Ama bu sorun yenilir yutulur gibi değil bambaşka bir hal aldı benm icin
(4,089 puan) tarafından
Farklı kurslar çok iyi olur araştır canım kurslara gönder bu yıl okuldan hemen sonra gönderiyorlar mesela çok faydası oldu onunda
tarafından
Ay evet inşallah bir yol kat edicem çok teşekkür ederim çok ❤️❤️
(4,089 puan) tarafından
Rica ederim Allah yardımcın olsun inşallah düzelir
tarafından
Umarım inşallah ❤️ Allah razı olsun
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Ters etki dene 

Yemek yiyelimmi değil ben yicem sem yemezsin zaten de  bu kıyafeti giyelim değil bunu sen giyemezsin zaten sana göre değil de sana bunu yapardım ama sen beğenmezsin de Allah yardımcın olsun canım anne olmak gerçekten çok zor
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Daha iyi bi pedoğa en acil şekilde götür canım.
0 oy
(348 puan) tarafından
Ben de psikoloğum,destek olmak isterim. 2 sene önce hayatınızda ne değişti?

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 216 göst.
3 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
2 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
1 cevap 33 göst.

380,153 soru

11,380,480 cevap

34,870 kullanıcı

...