+1 oy
886 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

O zaman bi ay boyunca evden hic cikmadigim aklima geldi :D shhshshshs heeyyy Allahim ya .

Ayyy harbiden balkondan adama bagirmistim " abiiiiiiii  ben inemiyom asagiya .Bidonu asansore biraksam sen sutu koysan olur mu" diye jsjsjsjs :D 

Tovbe Yarabbim neler yasamisim böyle jsjsjsj :D

Bu arada bu videoydu .Arkada da aski memnu jenerik muzigi sjsjsjjshsshshshshhshs :D ayyy 

Allahim bismillah jsjsjjsjs

Gecen sene pandemi ilk ciktiginda yasadiginiz anilari anlatin hadi  :D

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
O ana dair fotoğrafım yok ama eşim mantı yapmıştı bsjajajakkaahakjajajahajahajajahahahhajajaha ")))
(48,690 puan) tarafından
ayse ya ☺️
(12,513 puan) tarafından
Ekmek yapmayan kalmadı bence ülkede o neydi öyle ya sjkdkd
(48,690 puan) tarafından
ben bir kwz yapıp zirvede birakmistim. kurgucu fatom guzel yapiyodu
(12,513 puan) tarafından
Zirvede nasıl bırakırsın :D
Kurgucum yok mu sanki bu ara sahi hic görmüyorm:/
tarafından
Ekmek ben hic yapmadım "D Benimde ablamlar ekmek yapa yapa bir hal olduydu "D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bizde karantinadaydik oglana moral olsun diye hediye aldik kargo o uyurken geldi sepeti saldim yukardan bagirdim abi karantidayiz sepeti elleme diye paketi sepete basket atar gibi atmisti adam ya bide kaciyo sonrasinda bi gorsen :)
tarafından
Hahahahahaahahahahsh yaaaa koptum su an  kuzuuuu :D hshshsh❤️☺️

Ayy ben de kargolara saatlerce dokunmuyodum salakk.salakk
tarafından
Sorma bende kahkaha attim herif yan odadan ariyo noldu noldu erkenmi bitmis karantinamiz cikiyimmi odadan diye ahahhaha
tarafından
:D hshshshshsh yaaaaa mihriiii❤️☺️❤️☺️
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Bolca aldığımız pakmaya  mayaları ekşi ekmek mayası normal ekmek mayası evde ekmek çalışmaları 

Hala evdeki mayalara bakınca görgüsüz müşüz diyorum kendime baya var yani 
(2,463 puan) tarafından
Ekşi maya yapmayı öğrendim sırf bu yüzden be :)) ama iyide oldu şuan 1 seneyi geçti dışardan ekmek nadir yeriz ekşi mayalı ekmekte usta oldum maşallah :D
(1,028 puan) tarafından
O kadar aldık ekşi mayalı diye hiç de denemedim öyle duruyor
tarafından
Of evde 30 kilo un vardi :D 1 senede anca bitti beee jsjshshs :D ☺️❤️ aglayasim geldi
(2,463 puan) tarafından
Ben kendim ürettim besledim kız hazır alamadık :) yoktu hiç
(2,463 puan) tarafından
Hahah değirmeni alsaydın :))
0 oy
(112 puan) tarafından
Oturup ağlamıştım saatlerce ya virüs olursam diye ki oldum d yataktan kalkamadım ağrılarım yüzünden yavruma bile bakammistim oda olmistu
tarafından
Aaaa oldun muuu ?❤️ Canim benim kiyamam
(112 puan) tarafından
Evet pandemi başladıktan bı sene sonra kızımla beraber olduk
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Pandemi çıktığında içime tek bi korku düşmüştü.. O da esim gelemezse korkusu.. askerdeydi izne gelmemişti 1 hafta erken gelebilmek için.. sonuç: 1.5 aya yakın geç geldi  ☺️☹❤
tarafından
Ayyy canim benimmm❤️ benim esim de askeri personel.Egitime gitmisti  1 aylik of nasil korkmustum ben de .Allah dedim bi de donemezse . Ama cok sukur donduler ❤️☺️
(3,695 puan) tarafından
Yeri doğu değildi eşimin. Ama çok korkuyordum ben de hep zihnimize yer etmiştir ya işte askerlik kavramı öyleydim ben de.. Rabbim tüm yarenleri askerlerine kavuştursun çok zor❤
0 oy
tarafından

Pandemi ilk cıktıgında  nısan ayında bn kızıma hamıle oldugumu ogrendm ♥️ korona bebesi benım kız :D

tarafından
Ayy valla mi :D ☺️❤️ ayy kiyamam ☺️❤️
tarafından
Suprız olarak cıktı geldı yavrumuz . Cok bekledık onu ☺
tarafından
Ayyy ❤️ masallah ☺️❤️ yerim ben onu
tarafından
Sagol canm tesekkur ederm ☺
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Pandemide hamileyim Kereme hafta sonu pazar eşimle sadece markete gidiyorduk sonra o pazarları da çalışmaya başladı ben doğuran kadar evden çıkmadım ekmek almaya bile. Kaç gün hatırlamıyorum. 1.5-2 ay garanti var. Bu kış da öyle Kerem küçüktü. Oturduğum yer de pandemi haritasında yemyeşil komple yaşlı 50 yaş üstü herkese sokağa çıkmak yasak rezillik yaaa
tarafından
Aynen yaaaa evetttt .O da cok sinir bozucu yaa .Nasil bunalmissindir aslimmm❤️
(13,202 puan) tarafından
Yeni gördüm kız cevabını kafayı yiyecektim kaynana bir taraftan koca desen gece 3 te eve geliyor.
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Doğum yapmıştım bir sene abartısız evden hiç çıkmadım yani çok zordu Rabbim biran önce bitirsin bu günleri 
tarafından
Offf hala bitmedi .Simdi de ben oyleyim.Asi olacagim gunu bekliyorum sabirsizlikla.Hem hamileyim hem evdeyim.Cok zor.
0 oy
tarafından
Asko ben pandemide hayatimin hem en kötü zamanını hem en güzel zamanı mı yaşadım içme virüse yakalandim beni ömür boyu ilaca mahkum etti ama ben hamile kaldım buda hayatimin en güzel anıydı 
tarafından
Ayyy busraaaaa❤️ sagligin nasil su an ? Hatirladimm sen hastaligini anlatmistin burda.
tarafından
1 senenin sonunda çok şükür ki evet biraz daha iyiyim ama dediğim gibi ömür boyu ilaca mahkum oldum sabah öğlen akşam 2 ser tane ilaç içiyorum toplamda 6 tane yani
tarafından
Ayyy canim ya ❤️ Allahim sifa versin.Gecsin gitsin insallah butun hastaliklar
(868 puan) tarafından
busracim hepazec mi kullandığın ilac
tarafından
Yok değil canım asacol diye bir ilaç
0 oy
(2,463 puan) tarafından

Heheh ne haller ya:D

Bizde dikkat ettiğimiz halde ilk korona olanlar arasındaydık. 1nisanda hasta olduk ve iyileşince, belediyeden birisini çağırıp evi ilaçlatmıştık. Her yerler şıpır şıpırdı. Sonraları yerdeki lekeleri silmeye uğraşan ben :Phey gidiiii:angel:

tarafından
Ayyy zor mu gecti kuzu ? ❤️

Ahahahaha Heyyy gidi gunlerrr beee ❤️☺️ :D ayyy yaa  ben de elime hep kolonya suruyodum.Sonra acaba elimi kolonyaladim mi ? Yoksa korona mi kaptim diye 1 hafta yalanciktan bogaz agrisi yasiyodum :D ❤️

Krizler geciriyodum resmen :D
(2,463 puan) tarafından
Allah a şükür çok iyi atlattık ya. Hatta 1 hafta üşüttük diye evde geçirdik. Eşimin iş yerinde arkadaşında çıkınca 1 hafta sonra bizde test yaptırdık pozitif. Ama o hastanede 3 saat basık acil odasında kalabalıkta yatak üstünde beklemek.. Kabus gibiydi resmen ya. Allah hiç birimize yaşatmasın bidaha.

Hahah ah o kolonyalar. Hala bulanıyoruz. Birde maske bulamıyorduk ilk zamanlar. Yıkayıp yıkayıp 1 taneyle idare etmiştik :D inşallah bitsede kurtulsak hayırlısyla
tarafından
Aminnn kuzummm aminnn.Allahim kimseye yasatmasin ❤️

Bu arada bende de bi tane maske vardi .Yikamaktan tivtiklenmisti :D sjjsjsjs delincekti nerdeyse
(2,463 puan) tarafından
:))) ehhejej
0 oy
tarafından
Eşim iş yerinden 42 gün gelemedi, bebek de yoktu yalnızlıktan kendimi çiçeğe böceğe verdim. O zaman o kadar çok saksı ve çiçek almışım ki şimdi koyacak yer bulamıyorum. Ama çok bunalmistim. Yalnız disarlar ıssız kimseye gidemiyoz çok kötüydü ya
tarafından
Ayy canim benimmmm ❤️Evet cok kotuydu coooook . Hepimiz nasil etkilendik.Kabus gibiydi.
0 oy
(4,994 puan) tarafından

imagePandemiye anıt ilk son anım en nefret ettiğim hatıra virüsün ilk zamanları babamı normal hastalıktan kayıp ettim babamdan 6 ay sonra ablam sırf astım hastası diye koronadan öldü bir kaç ay erken bulsalardı aşıyı belki ablam yanım da olacaktı biliyorum babamı geri getiremezdim ama ablam için hiç mi umud yoktu bu virüsü kim bize bulaştırdı ise ablamı elimden aldı ise hem bu dünyada hem öbür dünyada iki elim yakalrın da olacak 20 yaşım da iki acı yaşadım ve ben hep 20 yaşında kalacağım hiç büyümeyeceğim en son ailecek 20 yaşımı kutlamıştık son olacağını bilseydim babamın ablamın ellerini ayaklarını öperdim ..

tarafından
İcim yandi.Cok fena hem de .cok uzuldum su an .Allahim gani gani rahmet eylesin.Nurlar icinde yatirsin babaciginla , ablacigini ❤️
Sen canimsinnnnn❤️ kiyamam ben sana ya ❤️

Cok zor biliyorum.Acin asla gecmiycek onu da biliyorum.
Ama korona bir sebep.Eceli gelen gidiyor .Keske gitmeseler...
Keske bizi birakmasalar ama hayatin aci ve en kotu gercegi.
❤️❤️❤️
(4,994 puan) tarafından
Öyle kuzum yaşlı olunca koymuyor arıyorsun yine ama babam 60 sene gördü dedim göreceğini acımı bir nebze azaldı öyle yaparak ablam dâhâ 27 yaşındaydı ne evlendi ne eş olabildi ne anne olabildi erkenden göçtü gitti dünyadan bir sürü güzel hayallerimiz vardı gezeceğimiz yerler vardı hepsi yarım kaldı hevesim hayallerim kursağım da kaldı ablam giderken benim sırdaşımı anne yarımı arkadaşımı kardeşimi oğlumun teyzesini anne yarısını götürdü en çokta babam da ablam da oğluma düşkündü ilk torun ilk yeğendi büyüdüğünü görememeleri canımı yakıyor
tarafından
Başın sağolsun çok üzüldüm
0 oy
tarafından
Ben ilk vaka görüldü  dedigi anda başladim.aglamaya ailem aklima geldi marketlerde maya makarna bulunmuyordu

Aldiklarimi sirkeli suyla yikiyordum oglum gozumu çizmişti  araba yok taksiyede binmeye korkuyodum ev sahibinin arabasini alip gitmstik kesin hastanede virus kapacam diyip agliyordum simdi daha fazla vaka var ama rahatix o zaman psikolojik olarak herkes etkilenmisti 2 ay dışarı  cikmadik online marketgen alıp  evde deliler gibi ekmek yapardim
tarafından
Ayyy canimm yaaaa❤️Evett  cok kotu olmustuk cidden .Ben de ailemi goremedigim icin cok kotu olmustum .İcim o kadar sklyodu ki.Onlara bir sey olacak diye odum kopuyodu.Aglamak geliyodu icimden .Sonunda bu sene covit oldular .Allaha sukur hepsi atlatti.cok zordu o zaman cok zor .
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Eşimin 20 kilo un ve 30 paket makarna almasını unutamıyorum
tarafından
Bshshashhs :D cok guldum ❤️ bizde de 30 kilo un vardi 1 sene pisi yaptik , ekmek yaptik , arada pogaca falan yaptik anca bitti :D
(1,145 puan) tarafından
Eşimde pişi yeriz artık diye almıştı :)))
0 oy
(12,513 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Şuan foto yok malum 2 sene bitcek kaç kez attım belleğe fotoları. Ama ilk zamanlar mutfaktan bol foto vardı gruplara sadece yemek ve ekmek fotoları geliyodu. :D nefis yemek tariflerinde vardı dur atm jdkdj

Bol kalorili günlerdi heyt be :D

tarafından
Ayyyy youtube da kanalin var miiiii ? ☺️❤️ Hepsi efsaneee yaa .Ben de yapmak istiyorum ❤️☺️
(12,513 puan) tarafından
Hahaha reklam mı jsjsjs coğu da bellekte :D
Yok bacım o kadar gelismedik:D sadece nefis yemek tarifleri takip ediyorum arada :) kendi çapımda ama artık bıraktım o pandemi ilk aylarına özeldi istersem yapabileceğimi gördüm efsane ekmekler çıkarmıştm kendi kendime şok oluyordum her bisey yapısımda jsjs
O dönem insanlar içindeki cevherleri cıkarıyolardı bence baya :Dff
tarafından
Yaa sey oluyo ya uygulamada reklam cikiyo :D senin ismini gormedim once.Baktim offf ne guzel yiyevekler var diye :D sjdjjd ❤️ sonra ismini gordum.

Yaa sende cevher varmis zaten ❤️☺️ cok fena hem deeee .asiri guzel seyler .
Yaa bana da arada tarif verseneeee☺️❤️ben isterim senden
(12,513 puan) tarafından
Ahahha
☺️☺️☺️☺️ Tesekkür ederim canım :) olursa veririm insallah ❤️☺️
(9,227 puan) tarafından
Ben nie gormedim bunu ://
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Valla pandemiye dair bi ani hic cekmedim maskeli fotografim bile yok. Pandemi kurallari hak ve ozgurluklerin kisitlanmis olmasi insanlarin batmasi iflas noktasina gelmesi buna esim ve kaynim dahil herseyi dusununce bu zamana dair hicbir ani biriktirmedim de  anlatmam da cocuguma torunuma. 

Bi de dogumum tam o esimin kotu zamanlarina denk gelmisti yani benim ani diye biriktirecegim bi sey olmadi bu surecte :)
tarafından
Canimmm benimm ya  cok iyi anliyorum seniiii cok zordu cok❤️ bizim damadimizin da restorani vardi .İsleri o kadar kotu gitti ki anlatamam.Bayagi bi parasiz kaldilar .Cok da luks bi restorandi dusun .bi anda pat diye borc birikti.Cok sukur ki sonra paket servis vs derken toparlandilar .
(1,369 puan) tarafından
Cok sukur zaten cok anlamsizdi bastaki korku pompalanmasi herkesi evine tikmak. Isinden ekmeginden etmek. Toparlanan bile daha tam.toparlanmadi da iste o.zamanki gibi degil cok sukur :)
0 oy
(48,690 puan) tarafından
bende bir ay cikmadim . annemin hat benim üzerime evleri cok yakin gitmiyorum onlara bile ☺️ hatta post acmistim gidicem diye☺️ neyse abim tutturdu annemin hatti tasi diye beynimi yedi. neyse gittim vodafone kiz diyo otur yok dedim oturmam korkuyorum virus bulasir ☺️ annemlere gittim abim kolonya banyosu yaptirdi ☺️ komik degil ama saçma iste o zaman daha cok korkuyoduk sanki
tarafından
Hahahahahaha ayyy cok iyi ya .Evet  cok korkuyodum .Bi kere  gunelrce bekledigim kargom gelmisti .Babamla konustuk telefonda. sakın 8 saat dokunma dedi :D offff nasil korktum ya .Psikolojik olarak bogazim agridi bi an jssjjs nefes darligi yasadim resmen ☺️
(48,690 puan) tarafından
ay sorma kapi kollarini prizleri siler elayi tutup tutup ellerini yikardim disari cikinca bastan asago virus bulasmis gibi gelir sürekli ellerimi.islak mendille silerdim simfi bayagi azalttim. eskiden ne pismisiz ya ☺️
0 oy
(868 puan) tarafından
hayatımda hiç bir değişikliğe gitmedim :) elhamdülillah virüs de olmadik
0 oy
tarafından
Fotoğrafımız yok ama pandeminin bize katkılarını sayabilirim 

+6 kilo 

Herkesin evde olmasıyla girilen stres bunalıma

internetteki bütün tariflerinden ustalık belgesi 

Ev interneti 

Okey takımı 

Bol bol Domestos+ kolonya 

Dolaylı olarak OKB hastalığı 

Biz bunları kazandık :D
0 oy
tarafından
Herşeyi deli gibi yikiyordum. Eşim eve geldiginde olağanüstü hal ilan ediyordum. Hiç bir yeri ellemeden dogru banyo. Kıyafetler hemen makinada yikaniyordu. Steril olduktan sonra ev halkına karışıyordu. :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 130 göst.
0 oy
5 cevap 121 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ilayda_2122 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 225 göst.
0 oy
3 cevap 101 göst.
3 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu

380,042 soru