0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (2,423 puan) tarafından
Kızlar kızlım kasımda 3 yaşında olcak.  3 ay oldu artık tivalet için çişini hiç altına yapmiyo söylüyor ama kakasını yapınca hemen söylüyor ama asla tuvalete yapmiyo altına yapıyor sonra söylüyor sizce neden ve napabilirim 3 aylıktan hamileyim çok zorlanıyorum temizlerken Bi an önce öğrensin istiyorum 

8 Cevaplar

0 oy
(27,516 puan) tarafından

Anlatarak öğret büyük cisinin tuvalete yapması gerektiğini fln altına yapınca pis olduğunu fln igrendir kisaca

(2,423 puan) tarafından
Herseyi söyledim tamam diyo :( ama
(27,516 puan) tarafından
Mesela gözlemle büyük tuvaleti gelince hemen götür kızım bak buraya yapman gerek yoksa üstün çok pis olur tuvalete yapalım fln de alışır merak etme
-Reklam-
0 oy
(312 puan) tarafından
2.5 yaşında kızım ama bizde büyük cisten sikintiliyiz altına da yapmaz ama wcye yapınca korkuyor bağırıyor ne yapardam yapayim yapmayı istemiyor bezi tak tak diyor büyük çişini ona yapıyor bende yardım istiyorum bu konuda
(12,264 puan) tarafından
Lazkmlik denedin mi peki canım
tarafından
Bezden kopamıyor demekki canım çocukların çoğunda bu psikolojik tepki oluyor bebim arkadaşımın kızıda büyük abdesti tutmaktan malatya çatlak oldu pedagog a götürdü lazimliga bez ser yada tuvalete bez koy onun üstüne çömelip yapsın bu şekilde kendini daha güvende hisseder de mis onu denedi de oylelikle büyük abdesti yaptı çocuk
(312 puan) tarafından
Evet ne lazimligi kaldı ne sebekligimiz heseyi yaptık  bebek yerine bile koyduk bebek kızım bebek o dedim yok korkuyor çocuk tekrar anne canım onu da bir arkadaş dedi  o yolu da denedik bir türlü yapmayı istemiyor
tarafından
Olmadı sende bi götür pedegog a canım fark edemediğin bir sıkıntısı farklı bir düşün eşi mutlaka vardır yoksa sebepsiz neden yapsın bildiğimiz her yolu denemişsin =//
(312 puan) tarafından
Valla bilmiyorum tuhaf geliyor galiba küçük çişini hiç kaçırmaz der hemen ama büyük çise gelince onu istemiyor kokruyom anne diyor
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ilk zamanlar altina yapmasi normal.Bende kızımı 3 yaşına yakınken alıştırdım.
0 oy
(191 puan) tarafından
Herkes aynı dertten muzdarip. Bizimde kaka beze, çiş tuvalete. çok korkuyor üstüne gitmiyoruz yoksa hepten zor bir hal alıcak. Biraz kendi haline bırakın siz üstüne gidip tuvalet dedikçe onlar da bir inat hali oluyor.
0 oy
(15,806 puan) tarafından
Bizde bir ay olmadi az önce bile çömeldi kaka yapacaktı kostüm götürdüm ağlayarak yapıyor kakasını ya korkuyor bizde bunu cozemedik 
(15,806 puan) tarafından
Diyorum bak yaptık şimdi şu dökelim kaka gitsin ama işte yaparken hatta gelince bile korkuyor ayağa kalkıyor
(3,695 puan) tarafından
Klozete yapmıyor mu canım benim kız da hala normal tuvalete yapınca azcık da yapsa temizle hadi diyor tamamen bitirmeden oturup oturup kalkıyor
(15,806 puan) tarafından
Yok direk comelince bende alaturka ya götürdüm klozette hayatta durmaz
(3,695 puan) tarafından
Hmmm benimki de alaturkada istemiyo doğumdan sonra alistirirm inşallah şimdilik klozet benim için de iyi ;)
(15,806 puan) tarafından
Valla alışsın da alaturka olsun hala kendi söylemiyor ben götürüyorum
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Semoşum büyük çişini yapacağı zaman illa ki anlarsın yüz ifadesinden falan onu takip et birkaç defa yapıp da üstü kirlenmeyince heveslenir  yapar inşallah  ben neler çektim ondan. Allah kolaylık versin inşallah.
0 oy
tarafından
Benim kızım 3.5 yaşında o kadar çok uğraştım ki bezden kurtulsun diye 1 yaz öyle geçti inat etti yapmadı işi gücü bıraktım peşine dolandım yok tık yok kuxuk kızım nerdeyse alıştı o hiç 

1 hafta önce de bahcedeyiz yine gel bezini açayım ciş yap dedim 1 defa söylemem yetti 1 haftadır çok rahatım gelince koşa koşa gidiyor hem büyük hem küçük tuvaletini ederken ama gece beş vuruyorum ne olur ne olmaz 

Doktora sordum her çocuk farklı olur dedi vakti simdiymis dedi 

Demek seninki de cisi gelince ya tutamıyor yada sevmiyor tuvalete gitmeyi üstüne gitme bırak öyle öyle alışır
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Canim benim merhaba seni gördüğüme cok sevindim. Hamile olduğuna da cok sevindim. Hayirla kucagina al insaAllah ❤ Bizde 29 aylık olacaz. Çişini hep söylüyor ama kakasini hep altına yapıyor daha 2 kere söyledi ben farketmeden asla söylemez. Heralde onunda bir zamani var. Tamam anne diyor yapma diyorum anlatıyorum herseyi anlıyor ama işine gelmiyor. :/ 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 48 göst.
0 oy
7 cevap 178 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,375 puan) tarafından soruldu