0 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından

Kızlar merhabalar Defalarca post açtım ama yine aynı sorunlar..
Ben görücü usülü evlilik yaptım ekimde tam 5 senelik evliyim eşim ile görücu usülü evlilik yaptık annesi beni çok beğenmiştim eşimle bizimde kafa yapılarımız uydu ve evlendik aramızda 10 yaş var. Eşim nişanlılık döneminde ev aldı aile apartmanında oturmak istemedi ev borcumuzu yarıladık çok şükür bu süreçte kayınvalidem de destek oldu ama kiramızı vermiyor şöyle ki ettiği yardıma sayıyor zaten öyle uçuk bir Kirada değil neyse baştan beri beni hep dışladı kv görümcem de öyle hiç bir yere çağırmadılar alınganlık ile suçladılar falan eltim 15 senelik gelin o ağızlarınada etse baş tacı çünkü kaynım dan dolayı kaynım tam bir üç Kağıtçı ama kayınvalidemin bitananesi varı yoğu onun öyle şımartmış adamı eşimw düşkün değil kendisi eşim gibi saygılı ve dürüst bir insana kaynım o yaptıysa bize bir yardım yapmıştır onuda laf eder sürekli zaten yıllarım bu şekil ayrımcılık yaparak ve benim bursa kimsem olmadığını bildiği halde bir kere bile kızım gel demez asla ama lafa gelince benim gitmem lazım çağıracakta mı gidicem. Zoruma yapılan haksızlık gidiyor eşim alnının akı ile çalışıp ödüyor borcunu bizi muhtaç etmez kimseye çok şükür o yönden şanslıyım kaynım eşimin tam tersi sadece kendini düşünür onlar aile apartmanın da.. Neyse kızlar benim sorun eşimin hakkını yiyorlar kirasını alamıyor eşime dediğimde ise sen bekle ben alıcam konuşucam diyor az çok yardım ettiler diye istemiyor biliyorum eşimin gözü nasıl açılır birde ben bu olayları çağırmama, insan ayrımı yapma falan kafama takıyorum ve çocuğuma yetemiyorum benim in takıntı haline dönüştü diğer gelini ve kızını her gün çağırıyor beni niye ayırıyor diye diğer gelini aynı apartmanda bu arada.. Yani bazen bu yapılanlardan dolayı ayrılmak bile istiyorum eşimin bir suçu yok ama zoruma gidiyor Ben iyi bir terapi almak istiyorum güçlü olmak takmamak istiyorum lütfen bana bir şeyler önerin şimdiden teşekkür ederim

11 Cevaplar

0 oy
(10,387 puan) tarafından
Eve yardım ettiyse niye size versin ki kirayı bir nevi o evi almış diğer ev yerine. Bilemedim 
(228 puan) tarafından
Az çok destek oldu eşyalarımızı ödedi parça parça para verdi falan olanları ödedi ama aile apartmanında eşimin kendi yaptırdığı dairesi var onun kirasını vermiyorlar
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kocandan boşanmak ne alaka cnm ya

Bırak ne halt ederlerse etsinler 

Kocan iyiymiş aç açik değilsin kendine bi uğraş bul

El işi falan öğren bisürü hobi var

Kendini başka şeylere konsantre et

Kıskanıyo olabilirmisin biraz
(228 puan) tarafından
Doğru diyorsun
(90 puan) tarafından
Kız gdıp gelme rahatına bak ohh takma Bee onları da ne yapan yapsın esinle bir yerlere gezmeye gitt sende ohh onlarda kadın kadına evde otursun :)
(228 puan) tarafından
Eşimle oğlumla gidiyoruz çok şükür ama böyle yapmaları gücüme gidiyor iyilik varken neden yani diyorum
(90 puan) tarafından
Dusunce olsa derler canmda yok demek salla gtsın kendine ugras bul sıkıntın gder
(228 puan) tarafından
Doğru zerre düşünce yok
0 oy
(546 puan) tarafından
Bu kadarcims eyle terapilik olunur mu kiz?hem yardim da etmis iste aynis ey kirayla.ben birak 5 kurus gormeyi esimin daire parasini yediler doymadilar annemin taktigi bilezikleri istediler.derdini seveyim ne takiyon birak esinle huzuruna bak
(228 puan) tarafından
Canım bize az çok destek oldular ama diğer kaynıma iki misli hani şuan en azından kiramızı alsak ne olur sanki ayrıca aile apartmanında ki daireyi yani kendine düşeni eşim yaptırmış
(546 puan) tarafından
Iyi de esinin ailesi para vermiyor diye esinden bosanmayi dusunuyorsun..yani gercekten cok sacma...ya yasin cok genc bilemedim...burda dayak yiyenler aldatilanlar var.onlar bile yuvasini kurtarmaya calisiyor.hadi bosandin baskasiyla evlendin diyelim.ayyas cikarsa,issiz kalirsa iyi baba olmazsa vs bu kadar kolay mi
(228 puan) tarafından
Eşim çok iyi niyetli çok şükür işinde gücünde ayrılırsam büyük yıkım olur ama böyle yapması ailesinin zoruma gidiyor arkadaşımda yok çevremde yani komşuluk yok buralarda
(546 puan) tarafından
Canim benim hayat bu kadar vasit degil.soyledigin nedenler bosanmanin b sini gerektirecek bile sebepler degil.ben evlendim dagin basina gittim.hic tanimadigim bir kulture.kac yil evden cikamadim.40 kilo aldim seker hastasi oldum hareketsizlikten.yani ne diyim sen bilirsin para her sey degil
(228 puan) tarafından
Paradan da değil ama böyle yapmaları öz güvenimi bile aldı küçümser gibi yapmaları üzüyor işte
0 oy
(7,434 puan) tarafından
esımın halaları benı de ayırır gercekten kotu bı durum dıyer gelini cok severler onun herseysını yaparlar zor bı durum ama ben artık takmıyom kafama esıme bakarım yeterkı yanımda olsun yanımdada 
(7,434 puan) tarafından
aynı butun halaları zor anımda azarlama yaptılar esım askerde yanı ınsan zor anında belı olurmus bunlar esımden haber alamıyoz dıye esıme nerler demedıler benı hıc bır seye cagırmadılar esım surıye sınırında telefon yasak ıkımız anca konusuyoz aramıyo dıye bana kızıyolar
(228 puan) tarafından
Nefret ediyorum böyle insanlardan
(7,434 puan) tarafından
bende ısallah allah ısla eder onları nedıyem hamıle halımle benı uzuyolar 4 gebelıgım 3 tanr dusugum oldu hıc dusunmuyolar bısey olur bılan dıye
(228 puan) tarafından
Seyre bakıyorlar bazıları demekki onlarda öyle Rabbim sağlık ile kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
(7,434 puan) tarafından
amın ısallah saglıkla dogsun da
0 oy
(10 puan) tarafından
Onlar niye bu kadar umurunda ki sen eşinle, çocuğunla mutlu, Huzurlu  yaşamaya bak eşinde iyi biriymiş ne istiyısun ki daha, yani haline şükret yemene, içmene gezmene bak.... 
(228 puan) tarafından
Çok şükür canım tabi ama burda yalnızım ailem de taşındı hani hiç düşünmüyor kv gelinim Bi çağırayım edeyim diye çok koyuyor bana böyle yapması ve çok sıkılıyorum gün içinde
(10 puan) tarafından
Ayy allah aşkına benim ailem taaa türkiyenin diğer ucunda bende diğer ucundayım tekim kimse yok. Senin bebiş de var. Sıkılmaman lazım bebeğinle uğraş olmadı yine bebek yap ama yanı böyle bir şey yüzünden yuvanı yıkkma  eşinle bol bol gez huzur ver yuvana mutluluk ver
(228 puan) tarafından
Dua ediyorum Rabbime bu takıntıyı içimden alsın takmak istemiyorum
(10 puan) tarafından
Amin diyim ama bu kadar takma
0 oy
(458 puan) tarafından
Ev kirası için mi boşanmayı düşünüyon demek ki bizim yerimiz de olsanız iki gün durmazsınız kocalarınızın yanında 
(228 puan) tarafından
Yapılan haksızlık kv nin ayrımcılığı iyice takıntı haline geldi nasıl kurtulucam bundan bilmiyorum kendimi istenmeyen kişi gibi görüyorum
(458 puan) tarafından
Eşin seni sevdikten istedikten sonra niye başkaları önemli siizn için
(228 puan) tarafından
Davranışları ve böyle yapılmasını haketmiyorum zoruma gidiyor
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Sen iyimisin ????? 

Eşine desetek olup elinden tutacağına köstek olup yarı yolda bırakmayı mi düşünüyorsun hemde bu saçma insanlar ve saçma sebeplerden dolayı.
Yapma Allah aşkına yuva hafife alınacak birşey değil 
Emek ister sabır ister güç ister 
Uzak durun öyle aileden yuvanıza evliliğinize bakın.
(228 puan) tarafından
Ben ne yapmalıyım pe hiç gücüm kalmadı gerçekten gidicem en kısa zamanda psikoloğa
(27,353 puan) tarafından
Bak güzelce git piskologa kafanı dinle güzel düşün yuvani düşün insanlar yüzünden mutlulugundan olma değmez bu zaman çok kötü zaman hayırsız insanlar yüzünden hayırlı insanı çıkarma hayatından
(228 puan) tarafından
Çok haklısınız çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(27,353 puan) tarafından
Rica ederim Rabbim gönlüne göre versin
(228 puan) tarafından
Hepimizin inşallah
0 oy
(404 puan) tarafından
Bence sen kendini onlara muhtaç hissediyorsun ne gerek var ki cagirmazsa cagirmasin sen eşinle iyisen gerisinin ne önemi var ki bunun için de boşanmayı düşünüyorsanız cidden terapi alın. Sizi aramayani sizde aramayin bu nettir yani 
(228 puan) tarafından
Canım takıntı haline geldi bana neden böyle yapıyı diye kafamda kurmaya başladım ve çevremde olmadığı için daha çok takıyorum eğitimim her şeyim yerinde ikinci üniversite okuyorum açıktan onları küçümsemsemiyorum ilk okul mezunular ama heo dışlar gibi davranıyorlar bana
0 oy
tarafından
Evet terapi psikiyatri bunlar senin için tek önerim. İnan o ilaçlarda ne var bilmiyorum ama anandan yeni doğmuş gibi oluyor o taktın şeylere gülecek duruma geliyorsun. Ayrıca senden uzak olsunlar diye hiç umursamiyorsun 
(228 puan) tarafından
En kısa zamanda gidicem eşim ilede konuların oda onayladı
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Canım benim sen biran evvel bir terapiste bir doktora görün mutlaka bak. Yani anladığım kadarıyla yorumlarda da belirttiği. Kadariyla eşinin suçu yok. Hem kirayi versin de demek biraz mantıksız şu durumda asonucta ev alınırken yardim yapılmış size şimdi diyeceksin eşim o daireyi kendi yaptirmis diye bu defa da sonuçta kayinvaliden o arsayı vermeseydi oraya bir ev de yapılmayacaktı. Varsın herkese iyi olsunlar sen kötü ol. 4 senedir gurbetteyiz kafam okadar rahatki anlatamam keşke diyorum bayramlarda olmasa kaynana görünce görmesem ;) dertsiz başına dert arama ;)
(228 puan) tarafından
Gideceğim canın çocuğum için iyi olmalıyım çünkü bekerkan ki halim yok kendimi özgüvensiz hissediyorum sanki hiç bişey bilmez gibi işte dediğiniz gibi bazıları şanslısın diyor Bana uzaksın diyor ama bunlar böyle yaptıkça kendimi hor görüyorum
0 oy
(670 puan) tarafından
Canım Allah aşkına esinin sana bişey yaptığı yok ne boşanması ne takiyosun bak bizim orda senin gibi bir gelin vardı dedin gibi kız hiccc takmazdı gider gelirdi aile apartmanı diye ne disaldiniz dedi ne umrunda oldu kız bana dediki onlar kim ki takayım isim gelirse giderim gelmese cagirmadiniz der otururum çok şaşırmıştım 
(228 puan) tarafından
Keşke bende öyle olsam ama onlar yüzünden öz güvenim bile gitti
(670 puan) tarafından
Gitmesin esin değer veriyosa niye gidiyo herkes sorun yasiyo inan taksak kimse evli kalamaz.seninkiler hele dış kapının dış mandalı evin kapatırım işime bakar isim gelince gelinleri olur bende gelmeyince olmam yoksa çok ezilir üzülürsün şunu bil kimse kimseyi kabul etmiyo esin iyise gerisi bos
(228 puan) tarafından
Haklısın cnm çok hemde

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 375 göst.
0 oy
7 cevap 521 göst.
0 oy
23 cevap 615 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde 16.08.2021 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 495 göst.