0 oy
266 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,481 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Kizim 9 gün sonra 29.aya girecek ve asiri meme bağımlısı.  Dünden beri kesmeye başladım. Zor olacağını biliyordum ama bu kadar olacağını tahmin etmemistim. Kuzum.benim perişan oldu artik yorgunluktan uyuya kalıyor gece 2 de yattı 5 buçukta kalktı bidaha uyuyamadı.meme diye ağladı.  Daha ne zaman alisir acaba. Tecrubelilerden yorum bekliyorum. Göğsümde tas gibi oldu acaayip ağrıyor. Valla elim kolum tutmuyor resmen. Hayirla su günleri atlataydik. Yavrum hemen alışsın kendi acım umrumda değil. Şimdiden sütten kesecek annrlere bol sabir hep dua edecem inanın herkes icin.

9 Cevaplar

0 oy
(63 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Evet gercekten cok zor bir dönem bende gogsumu siyah siyah boyayip bocekler gelmis ög olmhs demistim oyle birakmisti. 1 haftayı atlatinca alısır insallah. Ben gogsum taş gibi olunca makineyle rahatlatacak kadar sagmistim ondan sonra agri filan olmadi kesilmişti sütüm sende deneyebilirsin.
(7,481 puan) tarafından
Yok canim zaten sabir tasi sürdüğüm icin emmiyor açsam bile gelmiyor a.a yinede meme diye ağlıyor. Bu zaman kadar ne mama aldı ne süt içti biberonda istemiyor. Baya zor oldu kuzuma.
Sağma iside kesilmez diye korkuyorum canim
(63 puan) tarafından
1 kere rahatlatacak kadar sagdiktan sonra daha sagma kendiliginden kesiliyor zaten ben oyle yapmistim ne agri oldu ne baska bisey
(7,481 puan) tarafından
Anladım canim tesekkr ederim
-Reklam-
0 oy
(2,146 puan) tarafından

Sabır taşı al göğsüne sür bana dua edeceksin:D

(7,481 puan) tarafından
Onu surdum canim zaten emmiyor acı diye ama ağlıyor meme diye. Yinede dua ederim canin saolsun:)
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canm bol sabırlar çok şükür ağrısız atlattım ben sütten kesmeyi oğlum da çok çabuk alıştı bende bunkadar kolay olacağını beklemiyordum ama kolay oldu kesmem
(7,481 puan) tarafından
Çok saol canim. Bizde hayirla geçireydik sugunleri:(
0 oy
tarafından
Canım benim sütüm kesildi ama annem kardeşim 3 yaşına girince hastanede göğsüne yara bandı yapıştırmış yara oldu kestiler bantladılar demiş kardeşimde inanmış bırakmış ahahaha
(7,481 puan) tarafından
Canim zaten sabir tasi sürdüm emmiyor zaten ama ağlıyor yinede.aci diye:( Çok aşırı düşkündü inan biraktirmayim daha 1 sene emerdi heralde.
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Göğsünde ki sütü sürekli degil ara ara sağ kitlenmesin
(7,481 puan) tarafından
Sagarsam kesilmez diye düşündüm canim. Daha öncede bebeğimi kaybetmiştim bi süre sonra geçmişti. Hic sağmadım. Oyuzden bi kac gun dayaniyim diyorum
(6,046 puan) tarafından
Sagarsa kesilmez. Taze nane yaprakları al koy göğsüne. Acısız sızısiz kesildi benim o şekilde yaptım 2 3 günde bitmişti emzirme.olayi
(1,253 puan) tarafından
benim göğsüm cok agrimisti hemsire sag bir iki kere başka sagma demişti bosaltmak için sonra kesilmişti sütüm
(7,481 puan) tarafından
Nane yaprağı  aldim koydum bakalim canim guzel guzel kokuyor ama suanki bi degisikl8k yok etki eder insaAllah. Olmazsa bir iki defa sağarım hemşire oyle  demis sonuçta.  Çok tesekkr ederim kızlar. Rabbim size ağrısız sizisiz bebislerin  hemen  bırakmasını nasip etsin
(1,253 puan) tarafından
Ay onun ağrısı çok kotu oluyor bide sitma yapiyo ateşini yukseltiyo allah yardimcin olsun .
0 oy
(2,210 puan) tarafından

Ben önce kendimi hazırlayıp sonra çocuğumu kesmeyi düşünüyorum :)yoksa bende ağlarım o ağladıkça :(

(7,481 puan) tarafından
Ohoo bana kalsa zaten kesemezdim canim:)) icim parçalanıyor ama yapmak zorundayım. Daha sonrada ayni zorluğu yasicaktim yani oyuzden bise degismicekti://
(2,210 puan) tarafından
İşte bende kendimi şimdiden hazırlıyorum.. ekim 22 de 2 yaşına girecek. Allah’ın iziyle o zaman başlıcam :)
(7,481 puan) tarafından
I nsaAllah cok cok zorlanmadan kolayca birakir canim dualarım tüm bıraktıracak annelerle
(2,210 puan) tarafından
Çok iyisin çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(603 puan) tarafından
Benim yaptığım yanlıştı ama işe yaramıştı. Meme ucunun etrafını çizdim. Annecim bu meme pis oldu ıyy emme tamam mı dedim. Öbürüne bakıyım dedi. O da aynı. Iyy dedi daha etmedi:)
(7,481 puan) tarafından
Canim zaten sabir tasi sürdüm emmiyor ama yinede ağlıyor. Çünkü çok  bağımlıydi.
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben bir ay önce falan kestim 20 aylik çok şükür hiç zorlamadı beni Allah kolaylık versin 
(7,481 puan) tarafından
Ne güzel canim biz cok zorlanıyoruz.  Bakıp bakıp ağlıyo kuzum ya.:( cok zormus cidden
0 oy
(2,458 puan) tarafından
Kızım 21 aylıkken kestim. 3 gece zorlandık sonra alıştı
(7,481 puan) tarafından
Darısı bize canim bu 2.gecemiz insaAllah uzun surede alışmaz.
(2,458 puan) tarafından
Inşallah canım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 630 göst.
8 Haziran 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Öykü naz (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 386 göst.
17 Ocak 2021 Aile kategorisinde Leylasoydan (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 492 göst.
0 oy
8 cevap 221 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (2,072 puan) tarafından soruldu

397,116 soru

11,877,418 cevap

35,994 kullanıcı

...