0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (397 puan) tarafından
Anne baba annanne dede bıcıbıcı bitti ayşe cici Hatce abi abba baybay mama bebek, var, ver, al, mama, cikci, havhav, vakvak, dıgıdık , bir ,söylediği kelimeler bunlar Daha fazla öğrenmek istiyorum tekrarlıyorum ama söylemiyor cümle falan kurması gerekiyor muydu Bu aylarda seninkiler nasıldı

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
21 aylık olacak 1 haftadır cümle kurmaya anne beni bırak isyemitorum der 

Baba bana cukko al der dede nene beni kurtar vs der 

Senin kızında yakinda kurmaya başlar merak etme 
(397 puan) tarafından
Televizyon falan izledin mi hiç izliyor mu ondan mı acaba geri kalması
tarafından
Benim kızım izler telefon televizyon
Hatta onun sayesinde kızımın gelisimi ilerledi 20 25 tane şarkı bilir söyler her çıkan şarkıyı söyler danslarını eder ama tabiki belirli saatler içersinde izlemeli sürekli izlersede TV'ye kitlenir
-Reklam-
0 oy
(15,743 puan) tarafından
Doktorlara kalsa iki yaşında iki üç cümle kurmalı diyor ama her bebek farklı daha ne olsun zamanla cümle de kuracak benim iki buçuk yaşında cümle kurmaz işine geldi mi konuşur gelmedi mi hiç oralı bile olmaz 
0 oy
tarafından
Benim çocuklarım erken konuştu resimli kitaplar var şimdi onları göster masal anlat bol bol onunla aynı hizaya inip konuş ağız hareketlerini tam görsün kelimeleri tam çıkar nesneleri kendi ismiyle şöyle
0 oy
(3,866 puan) tarafından
bizim kiz 24 aylikken kelimeleri soylemeye basladi 25 26 aylikken cumle kurmaya basladi simdi 28 aylik susmak bilmiyor   ama 2 yasina kadar agzindan anlamli kelime cikmamisti
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Benim kızım da 21 aylık bi kaç tane 2li kelimesi var tekli kelimeleri baya var karpuz adam sar makarayı Ali babanın çiftliği VS şarkıları söyler tam anlaşılmasa da söylemeye çalışır 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
25 aylık kızım bir aydır cümle kuruyor söylediklerimizi tekrarlıyor
0 oy
(202 puan) tarafından
Kuzum endise etme benim ablamin oglu 4 yasinda yeni yeni cumle kuruyor bol bol konus onunla
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm benim kızda ol ele her çocuk farklı gelişimi  endiselenme
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Daha ne olsun bülbül gibi şakacak değil ya 

Ancak kızımda o ayda yeni cümle kurar anne bitti anne ver mama bitti 

Fln 

0 oy
(12,513 puan) tarafından

Her bebek farklı ya ben takılmıyorum pek büyük kızım daha erken konustu mesela kücük kızım ona göre daha gec suan 2 yasında uzun bir süredir cümle kuruyo arada takılyo ımmm diye düşünüyo:D

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Her çocuk bir değil canım istersen sabahtan akşama kadar kendini yırt konuş öğret oyna konuşmayacağı varsa konuşmaz. Ben o kadar çok ilgilenip konuşuyorum ki eğitici şeyler yapıyoruz hep kelime kartları falan aklına ne gelirse. Çocugun tek dediği şuan anne meme :D gerçi daha 17 aylık benimki küçük. Herşeyin zamanı var elbet konuşacak bazı şeyler akışına bırakılmalı çok diretme üsteleme iyice sıkarsın 
0 oy
(48,709 puan) tarafından
her cocuk bir değil canim kizim erken konustu eltimin ikizler ydni yeni dilleniyo kizimdan da büyükler

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 154 göst.
5 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sevdatanesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 107 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 260 göst.
2 Şubat 2023 Aile kategorisinde İki çocuklu anne (2,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 144 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,718 soru

11,398,882 cevap

34,923 kullanıcı

...