+1 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar ben edebiyat mezunuyum ama atanamadım açık öğretimden okumak istiyorum. Aşağıda attığım fotoğrafa bakıp hangi meslekte iş bulmak daha kolay olur bi fikir verebilir misiniz 

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç anlamam öyle şeylerden ama postun yukarı çıksın diye yorum yapyorum canım hakkında hayrlısı 
tarafından
Çok teşekkür ederim canım sağolasın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Adalet bölümü 
tarafından
Özel sektörde nerede çalışabilir acaba bu bölüm mezunları. Çünkü lisans mezunuyum kpssye girsem önlisanstan atamam olmaz
tarafından
Özel sektörde bilemem. Ama kamu genelde bu bölümden alıyor. Adliye vs için dedim ben. Özel istiyorsan  insan kaynakları, işletme, lojistik gibi bölümleri secebilirsin
tarafından
Keşke başta lisans okumasaydım, kamuya da girmem imkansız bu yüzden. Çok teşekkür ederim dikkate alacağım
tarafından
İmkansız olan bişe yok. İster lisans ister önlisans. Adalet bölümünü bitirip adliye sınavlarına girebilirsin
tarafından
Deneyeceğim bi şansımı inşallah hayırlısı ise olur, çok teşekkür ederim canım
0 oy
(851 puan) tarafından
Ustteki fotolar onlisans sen lisans mezunu olduğun icin önlisans okuman senin icin avantajli dgl  lisanslardan sosyal hizmet iyi allah kolaylık versin 
tarafından
Özel sektör içinde attım biraz atanmak artık çok zor o kapıyı kapattım gibi. Sosyal hizmetinde çok mezunu olduğu için alım hiç yok neredeyse yine de bi değerlendireceğim teşekkür ederim
0 oy
(333 puan) tarafından
Canım sağlık yönetimi, halkla ilişkiler ve reklamcılık, çalışma ekonomisi, iktisat, siyasi bilimler ve kamu yönetimi, işletme falan okuyabilirsin
tarafından
Her türlü zor yanii demi, kısmet ya deneyeyim şansımı en azından evde boş boş durmam canım
(333 puan) tarafından
Ama ne olursa olsun canım sonuçta ALLAH büyük kimse kimsenin nasibini yemez. Bu dünyada ki kullar adaletsiz ama yüce Rabbimin Adeletine güven. Sen yine söylenenlere bakma koyduğun hedefe doğru ilerle ve inancını kaybetme
tarafından
Çok teşekkür ederim canım, sağolasın. Ben bir deneyeyim en azından içimde kalmamış olur keşke demem
(333 puan) tarafından
Aynen öyle canım hakkında hayırlısı ne ise o olsun, Rabbim en kısa zamanda sana hayırlı bir şekilde iş nasip etsin
tarafından
Amiin inşallah canım sağolasın
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Hahah hiç birinde cnm :woot:bos artık boş iş yok anlayın bunu dayisi olana merhaba olmayana elvada 

tarafından
Hahah içimi rahatlattın :) özel sektörde falan hangisi iyi olur ona bakıyorum artık devletten ümidimi kestim
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Çocuk gelişimi okuyorum ben. Ben de edebiyat mezunuyum
tarafından
Biz edebiyatçıların kaderi bu galiba, bende ona kayıt yaptırırım gibi geliyor
(2,493 puan) tarafından
Çok severek isteyerek okudum bölümümü hala da çok seviyorum ama kader işte
tarafından
Nasipte olmayınca olmuyor bazen
0 oy
(450 puan) tarafından
Valla canım hiçbir bölümün anlamı yok hepsi aynı maalesef bunu rehber öğretmeni olarak söylüyorum şu anki işsizlik ve ekonomik şartlarda yukarıda attığın hiçbir bölümden devlette iş imkanı torpilin yoksa bulamazsın. Özelde de asgari ücretle belki iş bulursun o da seni mutlu eder mi bilmiyorum. Bunu 2 üniversite mezunu artı yabancı dil bilen biri olarak söylüyorum sürüyle sertifika ve MEB onaylı kurslarımdan bahsetmiyorum bile. Kendime uygun güzel bir iş bulamadım çok yerde çalıştım her yer aynı b. k. 
tarafından
Canım devletten ümidimi zaten kestim çoktan en azından bi özel sektörde olursa diye bakıyorum. Bu kadar okuduktan sonra evde oturmak cidden yoruyor, kendimi değersiz hissettiriyor valla yalan yok
(450 puan) tarafından
Ülkenin %90 ı senin gibi emin ol üniversite mezunu olup evde oturuyoruz böyle ama kendini değersiz hissetme senin elinde olan bir şey değil maalesef. İlla okuyim açık öğretim dersen hasta bakıcılık rehabilitasyon, Web tasarım kodlama ya da buna benzer bölümlerde şansını deneyebilirsin öbür bölümler boş
tarafından
Elimde olan bir şey değil ama ne bileyim evde oturacaksam boş yere yıllarım gitmezdi, hem yıllarım gitti hem param. Hemde devlete kredi borcum var combo yapmışım resmen :) Hasta bakıcılık zorlar gibi çok üzülürüm çünkü insanlara diğerlerine bakayım bi çok teşekkür ederim.
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Bence polislik üzerine okuyabilirsin eğer boyun uzunsa 
tarafından
Boyum 1.62 de kiloma hiç girmiyeyim :)
(7,098 puan) tarafından
Kilo verilebilir kuzum tek derdin o olsun :)
tarafından
Kilo verebilirsem inşallah deneyeceğim onu da :) kilo vermek isterken alırım kesin
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Tabi ki iş sağlığı ve güvenliği. İsg uzmanı olun keyfinize bakın 
tarafından
O da eskisi gibi iyi değil falan dediler
(3,378 puan) tarafından
İçlerinde en gereklisi o şu anda bence. Ve hep gerekli olacaklar. Tabi siz bilirsiniz
tarafından
Bakayım ona da çok teşekkür ederim
0 oy
(35 puan) tarafından
Bankacılığı, aşçılığı yarım bırakmış ilahiyatı kazanıp kayıt tarihlerini kaçırmış biri olarak şuan tekrar girsem çocuk gelişimi okurdum. 4.çocuğumumu doğurmamda buna çok etkili tabiki. Ama en kötü ihtimal bi anaokulu kreşde çalışırsın en iyi ihtimal bigün kendi okulunu açma fırsatın olur bellki... Tabiii hayalin ne diye sorarsan bebeler büyüyünce  hayalim olan ingilizce veya ispanyolca dili okumak.. Bigün inşallah❤️
tarafından
Yaa baya kıdemli biri var karşımda şu an desene, neden diğerlerini yarım bıraktın peki :) yaparsın ya okumanın yaşı yok nihayetinde
(35 puan) tarafından
Bankacılık malum sıkıcı, disiplinli ortamların bana göre olmadığını anlayıp bıraktım, aşçılığıda aslımda bi restoran açmak için önden deneyimim olsum diye istemiştim ama oda stresli bi iş, benlik değil, ilahiyatı da kaçırdım kaydı kısmet değilmiş... Ama oda iyiki olmamış oda yarım kalıcaktı;)) tek tutkum dil üzerine❤️Bu sene bebelerden fırsat buldukça dile hazırlanıcam..kazandığımda kaydımı yaptırır dondururum en kötü ihtimal;))
tarafından
Örgün öğretim mi istiyorsun canım dili. Valla bence yaparsın öyle geliyor bana, hayırlısı ile olur. Ben tek çocukla zor diyorum ama senin 4 tane Allah kolaylık versin diyeyim mi şimdiden :)
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Ben açık öğretimden sosyal hizmetler okuyorum 
tarafından
Sonrasında ne düşünüyorsun peki canım, çevremde çok var mezun olup 2 3 sene iş bulamayan

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 181 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Bsrars (184 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
30 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lavantakokusu (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,374 puan) tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap

34,884 kullanıcı

...