0 oy
494 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından

Merhaba arkadaslar. 6 aylık olcak yakın zamanda bebegim. Dogdu dogalı evle ilgilen eşimle ilgilen cocukla ilgilen ki kızım dogdugundan beri sebepsiz aglıyor. Huzursuz  bebek. Gündüz uykusu hiç yok gibi bişey. Yetişemiyorum işlere arada  yemeği dısardan soylüyoruz. Hafta sonu eşim yapıyor vs. Gün boyu tek cocuk ama cok yoruyor beni kahvaltıyı zor yapıyorum. Eşim işten dün geç geldi 9 a geliyordu. Arkadaslarını kıramamıs mangal yapmıslar iş yerinde atölyede bu kez gitmis. Bana da müdür bırakmıyor sen yemegini ye ben burda yemegi halledicrm dedi. Eve geldi mangaldan bahsetti ben de neden bana söylemedin ben seni iştesin diye biliyorum  dedim yorgun oldgum için de biraz hesap sorar gibi oldu. Konu uzadı hep böyle yapıyosn beni boğma kendim için bişey yapamıcakmıyım filan bagırdı çagırdı.bn de  sen en azından iki insan yüzü görüyorsun ben kahvaltı dahi edemiyorum derken konu uzadı. Küsüz. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Ama cocuk konusnda nedenn yükü anne alıyor hep :( ben uyutuamıyorum sen uyut ben de meme yok ben de susmuyor diyor. Cocugun yükünü azcık üzerimden al diyorum en fazla yarım saat ilgileniyor. Bi de herşey Bi yana ilgi sohbet bekliyor dogla olarak  elimden geleni yapmaya calısıyorum nasıl yetieşcegimi şaşıyoyrum  Kendimi hep yorgun tükenmiş hissediyorum 

8 Cevaplar

+1 oy
(7,791 puan) tarafından
Esin tam bir hödük. 

Kim ne derse desin sanki sana bi saat gecikcem böyle durum var dese kabul etmez misin yalan bi suc ve o bi saat kafa dinleyip gekip sana yardimci okabilirdi... Madem ikgi alaka beklemesin... 

Sende ev isini dort dirtluk yspmaya çalışma cnm hayat müşterek patlasın hayati
(124 puan) tarafından
Ben de dedim soylesen ben olmaz demem dedim. baaska bişey oldugunda da hiç kaçmaz hissediyorum.Ama sonunda bana özür diletti. Bagırdı sinirden agladı filan oyle haklı oldu
-Reklam-
0 oy
(1,710 puan) tarafından
İste Cennet bu yuzden annelerin ayaklarının altında bu gunlerde gececek inşallah maalesef erkekler biz gibi dusunemiyo canim
0 oy
tarafından
Kendine bir düzen kur canm aksamları isini toparla hemen uyudugu yerde yap isini  kanguru al kucaginda dolandirip isini yap 3 cocugu öyle büyüttüm geceleri is yapardım gündüz cok yorulmazdım esimlede ilgileniyordum sonu ta hersey bana bakiyor benimde esim yardimci olmazdı ama yapacak birsey yok üstesinden geldim cok şükür annelerin kaldiramayacağı yük yok bence
0 oy
(191 puan) tarafından
Bütün annelerin kaderi aynı. Benim plan takıntım var çok iyi bir plan yaparak üstesinden gelinmicek bir sorun yok. Geceden sabahı sabhtan 3 gün sonrasını planlayın. Şuan psikolojik olarak çökmüşsünüz hepimiz geçtik bu yollardan bebeğimi sallarken hüngür hüngür ağlardım kolikti hiç susmazdı sonra baktım ben ağlıyorum o ağlıyor bağladım sırtıma açtım müzik baktım işlerime. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Koy bebeği kanguruya, yap işini gücünü, yemeğini. Ben o şekilde çok ev supurdum, sildim, yemek yaptım.  
0 oy
(676 puan) tarafından
Al iste benden bi tane daha gene senin esin hafta sonu yemek yapiyomus ve yuku al deyimce en fazla yarimsaat bile olsa ilgileniyomis benimki tamamen varla yok arası brn yemek yapmasam omur boyu ac yasarda mutfaga girip bi yumurta dahi kırmaz bana bit bardak su bile getirmez benim oglumda kolikti aglama krizleri olurdu ben sezaryan halimle o cocugu susturmaya calisirdim kendi döner g.otunu uyurdu ayni odada düşün cocuk çığlık çığlığa aglardi p bildigin uyurdu ben caresiz saatlerce ugrasir sonra aglar nolur kalk yardim et diye yalvarirdim bide bama kizardi ben sinirleniyorum diye. Yeni dogum yapimca insanin cok uykusu geliyo ve bebek emdikce dili damagi kuruyo ayni odada sehpada suyum olurfu ama bebegimi sallamayo bi saniye biraksam ortaligi ayaga.kaldirirdi.esime su suyumu verir misin derdim cocuk uyuyunca içersin diyodu yine belirtiyorum su ayni odada ve sehpanin uzerinde sadece kalkıp verecek ama vermiyodu. Simdi cok şükür 6,5 aylik olduk gece uyir ama gunduz uyumaz bende dus alamiyorum esime iki dk bak dus alayım dedim sen misin bunu diyen kavgalar soylenmeler.. öyle iste yaram açıldı yine
(676 puan) tarafından
Aynen oyle bebek olunca anladim zaten noldugunu Aslinda evlenince de anlasildi biraz sevgiliyken bambaskaydi anlatamam romatizm sevgi sözcükleri deger veriyodu hissediyodum ne zaman evlendik hersey bitti rutine oturdu ben deli gibi ilgi bekliyorum sariliyprum opuyorum o bemi itiyodu istemiyodu bunaltiyon diyodu o oyle yapimca cok zoruma gidiyodu allahim icime sogukluk ver bende onun gibi olayım diye dua.ederdim simdi bende sogudum artik bakınca icim erirdi simdi hic bisey hissetmiyorum zaten onunda umrunda degil bu durum
(670 puan) tarafından
Böyle ruh hastaları işte başka açıklaması sağlam bir ailen olsa öyle kalicakmis aslında tam bir karaktersiz kim örneği ve maalesef bizim toplumda azımsanmayacak kadar çok böyleleri
(676 puan) tarafından
Oyle gercekten canım valla sendende Allah razi olsun icimi döktüm valla anlatacak kimsemde yoktu kafani sisirdim
(670 puan) tarafından
Yok canım benim şişmedi senden de Allah razı olsun zaten kimseye de anlatma  erkek haklı bizim toplumda kimse sen haklısın demez  üstüne senin kadınlığını sorgularlar  bunu olmaması için mesleğin ailen olması lazım sadece sen kendini bebeğini üzme Allah Kocana fırsat vermesi  kib
(676 puan) tarafından
Amimnn amin cok tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Gecende biz aynı şey yüzünden tartistik bende 2 bebe var. O gezmeyé felan gitmedi ama bizi de evde  çıkarmıyor. Ondan tartistik sonra arayı düzeltince sen neden anlamak istemiyorsun ben dışarıya çıkmak istiorum anla artık dedim ya neyse anlar gibi oldu.
0 oy
(670 puan) tarafından
Öyle bişey yok benimde 6 aylık kızım esîm iş gider gecede yeri gelir kalkar akşam işten gelir yemek yapar çünkü hiç durmuyo bebeğim sürünüyor diye seviniyodum kalkmayı öğrendi kaç kere kafasını vurdu kaşla göz arasında. Onun için bende bırakamıyorum esin anlayisizmis gerçekten

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 487 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 452 göst.
29 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Esr kr (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,019 göst.
13 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nur616161 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 510 göst.