0 oy
486 göst.
Aile kategorisinde (353 puan) tarafından
Kızlar nasıl anlatayım bilmiyorum şimdi benim bebeğim 43 günlük biz 5 günlükken kayınvalideme geçtik orda kaldık dün evimize geldik evim soğuk baya ama bebeğin vücudu sıcak sadece yüzü ve elleri soğuk oluyor gece UFO ile destekliyorum ama eşim ev çok soğuk bebek bronşit olacak hasta olacak diye ödü kopuyor dün sabaha kadar uyumadı birde akşama kadar araba kullanıyor uykusuz kalmış beyfendi sabah aradı bu benim kafama yatmıyor geri annemgile gidelim ben de uykusuz kalıyorum bu arada kayınvalidem gilde bizden ayrı uyudu hep hiç bizimle yatmadı kayınvalidem de dedi araba sürüyorsun oğlum yatma falan . Birde orda rahat edemiyorum bekar kaynım ve görümcem var kayınbabam evde tamam kaynanam çok iyi baktı ama olmuyor insan kendi evi gibi rahat edemiyor eşim simdj geri gidelim diyor gitmek istemiyorum o zaman bırak ayrı yatayım dedi kızlar sizce ben mi abartiyorum tek kendime dogurmadim günde iki saat sevmekle baba olunmuyor bir yandan da diyorum akşama kadar arabanın üstünde uykusuz kalır ya kaza yaparsa birşey olursa ama kesinlikle evimden ayrilmak istemiyorum çok bunaliyorum şimdide çok strese girdim ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım anlamıyorum

22 Cevaplar

+3 oy
(683 puan) tarafından
Evi ısıtmak için başka çareler bulun aynı ev zor olur. Eşin araç kullanıyorsa anlayış göster uyusun sen gündüz iyi kötü bebeğinle uyursun ama araç başı tehlikeli. 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
eee adam ayri yatsin canm .. ben aman yatak ayrilmas mantiginda olan biri dilim evet kendine dogurmadin ama sabah ise giden eslerin uyumasi gerek, kaldi ki tehlikelk nir isi vsr uyumak zorunda.. eli ve yuzu usuyorsa bebek de usuyordur ufoyu sureklo acik tutun
0 oy
(849 puan) tarafından
İlk yapmanız gereken evi ısıtmak için bir çözüm bulmanız
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Eviniz de soba dogalgaz gibi birsey yok mu canm ufobtek basina bebegibisitmaya yetmez gazi olur hasta olur 
(353 puan) tarafından
Merkezi sistem doğal gazlı ama alt kat boş değişik şekilde soğuk UFO yanıyor birden çok sıcak oluyor geri UFO kapaniyor 5 dakika buz gibi sanki petek yanmıyor napacagimi şaşırdım
(1,533 puan) tarafından
Ne diyim bilemedim ama anlik ısı düşmesi yükselmesinden bi sicak bir soguk bebegin hasta olur o daha zor. Evinin isinmasi icin bir yol arayin servisleri cagirin baksinlar merkezi sisteme cunku oyle olmamasi gerek. Yada evi degistirin imkan varsa tasinin yani. Ama hic biri olmuyorsa kayinvalidenlere gitmen gerekecek bebegin icin. İnsanin evi gibisi yok ama bebek var isin icin de hastalik zor. Sonra devami geliyor. Esinde ayri yatarsa yatsin bosver sorun etme o kadar bir sure idare edin. Zaten direksiyon basinda teklikeli iyi uyumasi lazin
0 oy
tarafından
Benım esımde vardıyalı çalışıyor 2 günde hır gece gıdıyor işe hıc ayrı yatmayı dusunmedık ondan böyle bır teklıf de gelmedı emınım aklına bıle gelmemıstır kocanla asla ayrı yarma 
(731 puan) tarafından
Ama arkadaş fikir istemiş sizde eşinizi övmüşsünz
tarafından
Nerde övmüşüm eşimi ben fıkrımı de soylemısım kocanla ayrı yarma demısım
0 oy
(795 puan) tarafından
eee ev soguksa kucuk bebekte olsa buyuk cocukta olsa hasta olur ki kac aya kadar gideceksiniz kaynanana ev icin cozum bulun canım 
0 oy
tarafından
Ne zamana kadar orda kalcaksınjz ki evi ısıtmanın başka yolu yok mu
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Hiç ayrı yatırma canım ben başta he dedim 3 sene olcak ayrı yatıyoruz onun iside  agirdi  hep işi bahane etti bide ikinci  cicuk oldu hiç yanimda yatmiyo artik Böyle alıştık  ikimizde 

Sakin ayrı yatırma 1 aya alışır  oda babasi  mecbur uykusuz kalacak 

Ben eşimle tartsmaktan  yoruldm  zaten bu konuyu açmıyorum bile

Sen  bari alistirma  uzaklasmasin  sizden
(353 puan) tarafından
Bende bundan korkuyorum
(7,791 puan) tarafından
Canim bu esine bagli bende adapte suresince ayri yatirdim onu ve bebegimle uyudum. Simdi üçümüz uyuyoruz artik birlestirelim dedigimde ikiletmedi bile adapte suresini bekledim sadece ikimiz icin de.
Esini en iyi sen bilitsin tabi yorum sahibindeki gibi ise hic ayırma. Ama arac basi da tehlikeli..
0 oy
tarafından
Siz evi ısıtın esinzde ayrı yatsn çalışın ödesin faturayı adaminda çalışması lazm sonuçta
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Evi ısıtmak için bir yol bulun bence . Hep orda olmaz ki . İnsanın evi olmazsa rahatı yok 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ya simdi esin sürekli araba ustundeykis dikkat onemki biz bile yola cikacaksak baktim kiz yumuyo esime derim hadi sen salona çünkü kaza riski yüksek. Ama cocuj bi iki kere uyaniyisa sadece ona laf ediyosa ben de gondermem ki cidden uyumuyi uyutmuyosa ayri yatsin adapte olana kadar canim. Esini en iyi sen bilirsin ne bileyim.
(353 puan) tarafından
Bebeğim geceleri ağlamıyor bile ben alıp emzirip yatırıyorum sadece sabah 6 bucukda kalkıyor o zaman asabi oluyor biraz başka kolik bir bebek olsa bende derim ayrı ol diye ama yok
(7,791 puan) tarafından
Kolikti benimki kuzum ya cok *** da uyanir hala
O zmn ayri yatmasina mana yok ki
0 oy
(7,935 puan) tarafından
ayrı yatsın evinde kal .İşi ağırmış 
0 oy
(519 puan) tarafından
Canım önceliğin bebbgin olsun ne olursa olsun onu hasta etmemeye bak Allah korusun hastalansa hastane de yatsa ve kovandan daha da ayrı kalsan daha mı iyi Allah aşkına yatak niye bu kadar önemli sonuçta ömür boyu ayrı yatmayacksin ki en fazla bir kaç hafta yada ay yani ki zaten bir insan bir insanı severse ayrida yatsa hiç problem olmaz Allah eşimden bin kere razı olsun bizim için canını dişine katıp çalışıyor o rahat uyusun diye 9 aydır ayrı yatıyoruz ve hiç problem olmadı yani biz yine eşiz ve hiç soğuklukta olmadı anlayış lazım sonuçta bir bebek getiriyor dünya ye ve onun için çok fedakârlık yapmamiz lazım evim sobalı diye biz salonda eşim yatak odasında uyuyor ne var bunda yani ki dün gece oğlum ağlayarak uyandı eşim hemen koşarak yanımiza geldi kucağına aldı salladı geri uyudu yani diyeceğim bebeğin önemli şuan abartmaya gerek yok bence bu benim fikrim :) fazlamı uzun oldu ne ;)
tarafından
Bencede bende anlamıyorum bu yatak konusunu bu kadar takanlar ayrı yatsada yanyana yatsanda kişilikle akali bazı şeyler gösteren sevgisini her şekilde gösteriyor ayrı yatsanda yan yana yatsanda gostermicek olduktan sonra her şekilde gene göstermiyor yani
(519 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Ben hic yatak ayirmadim ama esimin oyle bi sikayeti olmadi olsaydi ayri yatardik sonucta aksama kadar calisiyo brn evdeyim tamam benim icin de zor ama bebegim ilk dogdugu zamanlar gunduz ne zaman uyusa ben de onunla uyuyup gece uykusuzluguna dayanabiliyodm. Sen de o sekilde yapabilirsin ama adam aksama kadar araba kullaniyomus yazik gunah en ufak bi dikkatsizliginde kaza yapabilir Allah korusun. Yataginizi ayirin gece uykusu duzene girene kadar ayri yatin ama kaynananlara gitmeyin ben rahat edemem sahsen kuru ekmek sogan yerim uykusuz kalirim yine de kaynanama gitmem
0 oy
(519 puan) tarafından

Canım önceliğin bebegin olsun ne olursa olsun onu hasta etmemeye bak Allah korusun hastalansa hastane de yatsa ve kovandan daha da ayrı kalsan daha mı iyi Allah aşkına yatak niye bu kadar önemli sonuçta ömür boyu ayrı yatmayacksin ki en fazla bir kaç hafta yada ay yani ki zaten bir insan bir insanı severse ayrida yatsa hiç problem olmaz Allah eşimden bin kere razı olsun bizim için canını dişine katıp çalışıyor o rahat uyusun diye 9 aydır ayrı yatıyoruz ve hiç problem olmadı yani biz yine eşiz ve hiç soğuklukta olmadı anlayış lazım sonuçta bir bebek getiriyor dünya ye ve onun için çok fedakârlık yapmamiz lazım evim sobalı diye biz salonda eşim yatak odasında uyuyor ne var bunda yani ki dün gece oğlum ağlayarak uyandı eşim hemen koşarak yanımiza geldi kucağına aldı salladı geri uyudu yani diyeceğim bebeğin önemli şuan abartmaya gerek yok bence bu benim fikrim :)  

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim esiminde  işi cok agir tehlikeli kolunu bacağını kaptırma riski var uykusuzluk halinde ve 3 vardiyalı çalışıyo vardiya sistemi cok zor insanın dengesi şaşıyo bizde iki tane çocuk var hepimiz yatak odasında yatıyoruz kızım benimle oglum kendi yatağında yatiyo gece aniden uyanırlar ağlarlar ama eşim bi kere bile sikayetlenmedi gerektigi zaman gece kalkıp eşim uyuttu çocukları tabiki uykusuz bi şekilde araba kullanmak cok tehlikeli ama annesini çözüm yolu olarak görmesin kendi evinin çaresine baksın mesela klima taktirabilirsiniz hem sürekli sıcak olur hemde ufo kadar elektrik harcamaz 
0 oy
(328 puan) tarafından
Bilemiorm kuzum şuan aynı şeyleri biz yaşıyoruz ben kaynanamda kalıyorum bebeğim dün iki aylık oldu üç olsun evime geçeceğim biraz buyuusn istiyorum bide kolik bir bebek 
(353 puan) tarafından
Benim bebeğim kolik değil sakin bir bebek Cok şükür evinden ayrı kalmak çok zor
0 oy
(155 puan) tarafından
Evi ısıtacak çare bul esin yatağını ayırması normal ilk 4ay eşim benle yatmadı 
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Allah korusun kaza yapsa içine daha çok dert olacak biraz anlayis goster bunu diyecek son kisi olurdum ama tehlikeli işi benimkide fena alisti önce sinirime gidiyordu artik benimde umrumda degil en rahatı evin evi ısıtmanın bir yolunu arayin belki camlaeda sıkıntı vardır
0 oy
(394 puan) tarafından
Boşver evinde kal eşinin işi zormuş emin ol benim koca 4 e kadar çalışır ama ondan sonra ya annesigile yada arkadaşlarına gider evde oldu mu da yatar benimki tam ca.mış bebeğe tek bakarım

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 118 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 266 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 156 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ceren12 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.