+1 oy
334 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Sma optipro3 aldim biraz yaptım ama istemedi ayağıyla vurdu .

Sizce sever mi 

Ek gıda ve mama vereyim süt kansızlık yapar dediwlr ki zaten kansızlığı var artar Allah korusun.

Peki mamayı ne zaman vereyim ek gıdayı ne zaman? Sütü askıya aldım mama onu daha çok geliştirir diye düşündüm hem kilo alır hem boyu uzar insallah

Ayrıca 15 aylık sütten yeni kestim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen çok mu kafaya takıyorsun canım bunu? Biraz akışına bırakmak lazım. Sıkma canını
tarafından
Ah ahh  takmak değilde bir düzen oluşturalım diye aslında çabam
tarafından
Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ara öğün akşam yemeği yeterli değil mi? Çok usteleyip yedirmeye çalışırsan çocuk yemekten tiksinir. Akışına bırak. Bende ilk çocukta öyleydim zayıftı baya. Şimdi ikinciyi saldım biz ne yersek hatta bazen bekliyor yemek için iyice acikiyor böyle olunca iştahı daha çok açılıyor
tarafından
Ama bu tüm saydığın öğünlerde çocuk öğün başı 2 çay kaşığı tek yio :(
-Reklam-
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğin 
tarafından
15 aylik
0 oy
tarafından
Sevmediyse sevmez canım benim kızıma ne yaptıysam içmedi mama Aptamil denedim sma dedim en son evolia dıe bir nana aldık onu sevdi bir daha bir yerde bulamadım mamayı kırkı cikmamamisti mamayı bıraktı
tarafından
Anne sütü ile canım şuan 14 aylık pilav makarna manyağı pilavla makarna olsun baaka bişi olmasın 6 ay anne sütü aldı sonrasında ek gıda verdim dış cikartaci zaman sadece anne sütüne bırakıyor kendini
tarafından
Makarnayı eliyle yio dimi  bu tiksinio
tarafından
Bazen ben yediriyorum bazen kendi yiyor mesela şuan domatesli pilav yapiyorum
tarafından
Afiyet olsun prensese
tarafından
Saol kuzum
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Sabah kalkınca kahvaltı yapıyoruz sonra öğle uykusuna yatmadan önce mama veriyorum kalktıktan sonra çorba yoğurt akşam kendi yediklerimizden yatana kadar meyve falan veriyorum yatarken de mama verip günü bitiriyorum 14 aylık olacak bı kaç gün sonra canım 
tarafından
Ya  benim kafam çok karışık her öğünde en fazla 2,3 çay kaşığı yio boyle olunca 3 ana 2 ara öğün yapamıyorum dk başı bişey hzrlatyo vicdanım
(1,771 puan) tarafından
Canım şimdi diyelim sabah kahvaltıda zeytin peynir yumurta pekmez salatalık domates ver az az bunları yedi mi baktın az yedi bırak oynasın biraz aradan yarım saat bı saat geçince anlarsın huysuzlanir ağlar falan o zaman anlarsın bı mama yaparsın yer sonra oyun oynarken eline meyve ver mandalina elma armut muz vs ne varsa evde yesin sonra uyudu mu kalkınca acıkır zaten hemen çorbasina ekmek doğra yoğurtla yedir sonra  bırak kendi halinde oynasin arada eline bisküvi falan ver hem iştahı açılır sonra akşam yemeğinde iyice acıkır artık akşam ne yaptıysan oturt yedir güzelce akşam da yine biseyler verirsin eline ekmeğine çikolata sür ver onun tadına yer zaten hem iştahı açılır böyle uyku saatine yakın bı biberon mama yap ver ondan sonra yatsın uyusun sabah acıkınca kendi kalkiyo zaten bu kadar kendini bunaltma ☺️
tarafından
Çok teşekkür ederim  inan kafam karışık ondan ya
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım artık normal sen nasıl besleniyorsan onu da öyle besleyeceksin sabah kahvaltısını ver çok önemli öğle çorbasını yap akşam ne yemek yapıyorsan onu yedir pilav olur çorba olur patates yemeği olur ver yer aralarda mama ver ve hergün mutlaka bir meyve yedir neden bu konuda kafan bu kadar karıştı anlamadım zaten 14 aylık olmuş şimdiye normal besleniyor olması gerekirdi kansızlığı için mutlaka ilaç kullan düzenli şekilde iştahı açılır ilacı kullandıkça
tarafından
Maalesef bu son 3 güne kadar günde 2,3 kW uyutur onxesidne anne sütü alır ağlar uyanırsa yine süt verir  sustururdum sonra mutfağa gider zar zor bı kaç çay kaşığı beslemeye calsrdim o kadar az yerdi ki mecbur durmadan bskey hazırlardim. Şimdi sütten kestim üç gün oldu Allak bullak oldu herşey . Süt versem kansızlık oluyor mama desen ikknkez baslim dedim ayağıyla vurdu e günde 5 öğün mama ya mi alstrsam ne yapsam kafm çorba gibi
(4,089 puan) tarafından
Önce bi sakin ol sen gerildikçe o da gerilir yemek yerken bebeklerde rahatlık ve sakinlik arıyor anne sütü alan öyle hemen alışmaz mamaya kansızlığı var madem mama almakta iyi yapmışsın sen sofraya birlikte oturun sen ne yaparsan kendine birlikte rahat rahat yiyin ama zorlama tiksinir her öğün aynı yiyecek diye bişey yok bazen az bazen çok hatta bazen de hiç yemeyecek mamayı uyumadan önceleri ver ek gıda hiç almazsa ver sen hergün yemeğini yap oturt sofraya mecbur bi süre sonra yiyecek normalde bu aydan sonra tamamen yemek verip hiç mama vermeyenlerde bi de yatarken süt içiyorlar o kadar yani bi şekilde yavaş yavaş alışacak onlarda bizim gibi biz hergün aynı iştahla yemiyoruz ki
0 oy
tarafından

Hiçbir şey yemeğin üstüne gelmez 6 aylıkken artık mamadan midesi bulanıyor du istemiyordu mama bende yemeğe daha çok yükledim ve baya fark kattı meğersem mama dan çok wk gıda alması gerekiyor muş çocukların bunu doktorlarda söylüyor bence mamayı azaltın hiç ek gıda verdinizmi? Bazen bazı anneler acizlik edip yemek yerine mama daha çok veriyor çok yalniş ve biraz sabredip dişinizi sıkmanız gerek bebeklerin hiçbirşey kolay degil , normal kahvaltısına dönderin ve ne yiyor sanız onada verin mutlaka,

Yemiyor sa 2 kaşık bile yeter az az sık sık yedir ve yemeği önüne koyup öyle dene kendi yesin 
tarafından
İnan. Deidkelrini çok denedim halad aoyleyin fayda etmedi . İlk ke mama aldım bugün . Çünkü 3 gün oldu anne sütünden keseli ve Dr ya mama ya inek sütü vermen şart her gün dedi
tarafından
Ya vere bilirsin tabi ama sürekli degil biraz dişini sıkman gerek bak memeden kesiyoruz bir sıkıntı altını açıyoruz bir sıkıntı yok emziği kessin bir sıkıntı yemek yesin bir sıkıntı hepsi ha diye olmuyor sen kilo verir diye korkuyorsun belki o aç kalırsa illaki yiyecektir kendin evde yaptığın tatlı meyvelerden yoğurt yada pekmez den yemekler muhallebi ler dene yavaş yavaş olur inşallah canım,
tarafından
İnsalalh ya bana da dua et lütfen
tarafından
Sürekli farklı şeyler dene mutlaka birini sever inşallah alışır canım ederim
0 oy
(1,897 puan) tarafından
15 aylık mış ek gıdayı ne zaman vereyim diyorsun anlaadim sen çocuğu yemeğe alıştırma din mi ayrix a15 aylık çocuğa mama verilmez normal paket süt bal ver günde bir kere veya iki 
tarafından
Mama aldım süt dediğin gibi nadir vercen arada ballı falan sma optipro aldım inşallah sever ve besleyici olur ona , çorba vs. Kemik suyu yada et suyu ile yapcam yoğurt zayıflatıyor demislerirdi  ama onuda biseyler katıp vercem arada ayran falan yapcam ah yese inan yese neler yaparım ki ama sevdirmek benim elimde ... İsmin ne bilmiom ama arkadaşım ne hazilarsam artık mama sandalyesi ne oturmak istemiio zorla otryo ve hazırladigim şeyi meak dahi etmiyor eliyle kaşığı ityo güç bela TV TLF kandrarak iki çay kaşığı sokuom ağzına :(((
(1,897 puan) tarafından
Yoğurt neden zayiflatsin kim dedi o hayati önemi var yoğurdun çocuğun bağırsak lari için ve daha sayamayacagim kadar çok sabahları bir kase hogurt yedir ister cicubebe köy ister ekmek koy ver oturmak istemiyorsa mama sandalyesi ne koyma istediği şekilde yesin balkonda yesin salonda yesin ayakta yesin sevdiği şeyleri ver mesela makarna ver başka kendi eliyle yesin lup diye yutar dışarı çıkar pizza yedir hamburger patates öyle şeyler ilgilerini çekiyor yani senin elinde
tarafından
Ay o tutamaz ki hamburger pizza falan    15 aylık minicik
 <3
mama sandalyesi eğer olmasa durmadan kacio yedrecegim zaman
(1,897 puan) tarafından
Nasıl tutamaz Allah iyiliğini versin benim kızım ve gördüğüm birçok arkadaşımın  çocuugu13 aylık önünde tabagini koyuyorduk yiyordu döke saça mıs gibi nasıl tutmasın Allah için sende
tarafından
Ama öyle yemezki yani isiirir atar
0 oy
tarafından
Sabah uyanır uyanmaz 150cc devam sütü yap ver hatta içine içerse 1 kaşık da hero baby organik kaşık maması koy biraz kıvamlı olsun. 

(Ayrıca ben kemik suyu koyardım o mamasina. Kemik suyu kaynatıp tablet şeklinde buz posetlerine koyup o suyu gunde 1 kez mamasina koyuyordum.)

Sonra 3 tane bebe bisküvisi bir çay kaşığı tereyag bir çay kaşığı peynir bir tatlı kaşığı keci boynuzu özü bir yumurta birde hipp 5 tahıllı organik kaşık maması 2 mama kaşığı koy. Bi güzel karıştırıp catallâ güzel ez suyla kıvamini ayarla yedir. 

3 saat sonra 1 muz 150 cc kadar yani mama kavanoz lari var küçük ya da hazır püre kavanoz lari onlar kadar  bir kavanoz yoğurt. 

2 saat sonra yayla çorbası, mercimek çorbası olur tarhana çorbası olur kıymalı olursa daha güzel olur. Her yemeğine kıyma eksik etme yani durumun varsa iyi olur. Akşam 6 7 gibi de sebze yemeği bezelye olur kabak olur şimdi kış geldi karnabahar brokoli ıspanak kereviz bu sebzelerin tek tek yemeğini yapabilirsin ona. Bir kase de onu yedir. Akşam uykudan önce de aynen sabah yaptığın gibi kaşık mama lı devam sütü gece uyanirsa da sadece devam sütü. 
tarafından
Sende sagol. Her zaman deneyimlerim dahilinde yardimci olabilirim. Ferrum kabiz yaptı ise Bestiron damla al Ferrum kadar etkisi olmaz ama yine de takviye eder. Kesinlikle süt ile birlikte verme yani arası hep uzak olsun yemekle mesela yemek yedirdin 1.5 saat sonra felan demir damlası ver. Ayrıca d3 de ocean 1000IU ver 2 3 fıs verebilirsin.
tarafından
AA evet bestiroj aldim.
Ocean d3 kullandım ama bitince monovitit verdim sonra tabi bunları düzenli vermedim.  Şimdi vertinol mu ne onu byazdi Dr veriom iki gündür
tarafından
Monovit felan kullanma onlar katkılı paraben ve koruyucu içeriyor. Sen OCEAN D3 1000IU Sprey ve Ocean Multi kullan.
tarafından
Tamam teşekkürler
tarafından
İnşallah toparlar ya

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde birerkekannesii41 (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 275 göst.
+1 oy
18 cevap 580 göst.