0 oy
343 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Hayırlı geceler kızlar 

Ben ki umursamazlığı ve sakinliği ile tanınan biriydim.Hic birşeyi takmaz umursamaz ve kolay kolay asla sinirlenen biri değildim.Ama evlendikten sonra yaşadığım şeyleri genel olarak yapım nedeniyle içime çok attım takmıyorum sandım ama aslında herşeyi taktigimi farkettim.O kadar çok içime attım ki yaşadıklarımı artık içimde her kalmadı galiba.Esime,aileme özellikle oğluma kizdigimda üzülüyorum.Cok çabuk parliyorum artık herşeye ve bu beni olumsuz etkiliyor.Sakin kalmaya çabalıyorum ama beceremiyorum galiba.Herkes bana eskiden böyle değildin sen nolmus sana diyorlar.Hepsini geçtim ama yaşadıklarımin oğlumla arama girmesini istemiyorum sakin kalmaya cabaladikca oğlum dahada üstüne gidiyor ve ister istemez sesim yükseliyor.Bunu nasıl aşabilirim.Sizde böyle durumlar atlattiniz mi nasıl atlattiniz hadi biraz dertleşelim ihtiyacım var çünkü.

7 Cevaplar

0 oy
(12,861 puan) tarafından
Keşke çözüm bulsam da söylesem son günler de bende de çok fazla öfke kontrolü başladı en ufak şeye sinirlenip sonra da çocuklar gibi ağlıyorum
(123 puan) tarafından
Kendi adıma atlatmam lazım çünkü oğlum çok küçük ve beni herşeye bağırıp kızan biri olarak görsün istemiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu zamana kadar seni kim uzduyse onlara kus öfkeni canindan gelen cana degil canim 
(123 puan) tarafından
Eşimden de çıkıyor öfkem zaten ama oğlumla bütün gün beraber olduğumuz için en çok o goruyo benim sinirli hallerimi
0 oy
(4,221 puan) tarafından
Benı sız delirttiniz dıyorum:))Bende oyleydm artık cok tahammulsuzlestm. 
(123 puan) tarafından
Bende öyle diyorum eşim diyo ki sen eskiden böyle değildin bende diyorum ki beni siz bu hale koydunuz
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Öfke kontrolü konusunda sorun yaşıyorsanız kesinlikle bir piskologa gidin anlatın anlatın anlatın ve anlatın... İnanılmaz iyi geliyor bir yabancıya içinizde olan herşeyi anlatmak ve o kişinin bu konuda uzman olduğu için sizi daha çok rahatlatması... 
(123 puan) tarafından
Psikologa gitmeyi de düşünüyorum ama eşim saçmalama psikologluk bir sorunun yok diyor yoruluyorsun bütün gün o yüzden diyor
(5,904 puan) tarafından
Bence deneyin şansınızı daha ilk seansta anlarsınız zaten rahatlamayı.
0 oy
(176 puan) tarafından
Biliyor musun ben böyle durumlarda hemen aklıma göz değmesi gelir.. İnsanların negatif duyguları siniyor resmen eve herşeye bunun için öyle olduğum anda hemen sesli sesli kuran açarım evde dua okurum eşiklere, tuz sirkelerim eve iyi de gelir. İnsan evladına kızınca çok üzülüyor :(
(123 puan) tarafından
Aynen senin dediklerini de deniyeyim başkasına deil en çok evladım için üzülüyorum
0 oy
(41 puan) tarafından
Bu durumu yaşamayan yoktur canım. Evlendigimde bende öyleydim neşemle bilinirdim. Ama kaynanamdan çok çektim ilk aylarda bile . Çok üzülürdüm içime ata ata yer kalmadı en sonunda dışarıya patlamaya başladım.

. aniden öfkelenmeler her şeye nefret duyma hergün ağlıyordum çoğu sebepsiz yere aniden ağlamaya başlıyordum vs eşimi gözüme değişmem ama bazı zamanlar görmeyi dahi istemezdim. Hiçbir problem yokken. Eve gelmesini bile istemezdim. Ve bunlar evlendim 6 ay içinde oldu. Sonra dedim ki kim için canımı sıkıyorum? Bırak herkes kendi pisliğinde boğulsun. Herkes kendine yakışanı yapar bana yakışan bu değil dedim. Ve ertesi gün çok farklı uyandım. Eşimle aram iyiyse annem babam kardeşlerim sağsa gerisinin önemi yok dedim. Kendime uğraş buldum beni rahatlatacak bir şey. Ve içime atmadım herkese cevabını verdim fazlasıyla. Ablamla bol bol sohbet ettim anlattım ve çok rahatladım. Atma içine o an neye canın sıkıldıysa söyle. Sen kaldıra biliyorsan herkes kaldırabilir. İnan kafam o kadar rahat ki artık. Kısaca birisine anlat dök içini annen olur eşin olur. Seni anlayacak birisi olsun.
(123 puan) tarafından
Bende öyle neseliydim kahkalarim çınlardi her yerde bende senin gibi ilk aylarda ve daha sonra da çekmeye devam ettim.Bende çok dedim elalem için kendini yıpratma ama ne zaman bu bitti desem başka şeyler çıktı.Sohebt ediyorum eşime de eskiden soyleyemediklerimi söylüyorum anlatıyorum bol bol.Baska şeyler yapmayı da denedim ama bende işe yaramıyor en ufak kizginlaga bakıyor.Bazen en ufak şey gözümde dev oluyor.Ama ben neler atlattım bunu da atlatirim inşallah
(41 puan) tarafından
Rabbim gönül ferahlığı versin canım. Ben birinci ay kısır oldum hamile olmayınca. Bu böyle devam etti sürekli her gün dediler en iyi doktora götüreyim tedavi ettireyim yok şu şehirde hoca varmış yok bu şehirde Ocak varmış vs. Vs bu lafları duydum.her ay her ay stres yaptım adet oldukça ağladım aklıma geldikçe ağladım. 1 yılı geçi evleneli .guatra yakalandım günde 3 tane ilaç kullanıyorum. Hiçbir problemim yok çok şükür rabbim bana da verecektir elbet. Her nasip vaktini bekler demişler. Eşinin dediğini boşver yavrundan çıkarma öfkeni ilerde seni kötü hatırlamasın. Kötü bilmesin. Bir evlat annesinden korkmamalı. Bir psikoloğa git bir kere de olsa.
(123 puan) tarafından
Amin hepimize versin inşallah Gönül ferahligini sende üzülme kuzum Rabbimin beklediği bir zaman vardır elbet evlat için benim de 3 sene sonra oldu hep hayırlısı diyorum.Psikolaga da gidicem inşallah
(41 puan) tarafından
Öyl tabi canım rabbim kimsenin kucağını boş koymasın isteyen herkese aratmadan versin inşAllah. Git canım herkes için çok iyi olur.
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Aynı beni anlatmışsın :) ah çözümü olsada söylesem. İmkanın varsa kitap oku bana çok iyi gelir. Hamilelik doğum lohusa dönemimin üstüne bide kızım 1. Sınıfa başladı. Annemden başka kimsenin desteği yok nasihat veren çok. Öyle dolmuşum ki artık duymazdan gelemiyorum sabır diyemiyorum. İnsanız Bi yerden sonra sabredemiyoruz maalesef. Bazen kızıma yükleniyorum çok üzülüyorum. Bi yandan bebek Bi yandan 1.sınıf öğrencisi çok yoruldum, evim rezalet durumda ve toparlıyacak ne zamanım oluyor ne gücüm. Rabbim Yanımdaymış gibi görünen en yakınlarımızın kalbine göre versin ne diyeyim.. 
(123 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum Rabbim bize de sabir cevredekilere merhamet versin inşallah
(1,272 puan) tarafından
Amin canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 125 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Yaso (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 223 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (817 puan) tarafından soruldu
+1 oy