0 oy
801 göst.
Diğer kategorisinde (684 puan) tarafından
Kontrol için gittimiz hastanede doktor aynı anda 3 hasta alıyor  odaya  biz beklerken 47 lerinde bir kadın annesi ve kız bebekleri ilk girdi neyse düşük riskin yüksek falan dedi annesi biz cinsiyet için geldik dedi yüzde yüz kız diyince daha ultrasondayken kadın ayağı kalkıp karnını silip kapıyı çekip çıktı hepimiz şok annesi kaldı odada doktor kız diyince böyle yaptı sanki bizim mi elimizde dedi annesi de 9. Kız o yüzden böyle yaptı dedi hiç erkek yokmuş doktor takip kartı bide düşük için fitil vericem diyince yok diyip çıktı zaten belliydi eve gidip düşmesini bekler dedi  ayrıca böyle yaparak Allahtan erkek çocukmu beklerler dedi aşırı sinir oldu doğu da yaşıyoruz erkeklerin tek hayali erkek çocuk evde ne yaşıyor bilemeyiz ama sonuç Allah'tan hiç çocuk sahibi olmayan binlerce insan var ne bilim ben çok üzüldüm Allah iki meyveden de tatirsin da olmayınca olmuyor niye 9 a kadar zorlamislar ki

19 Cevaplar

+1 oy
(14,019 puan) tarafından
Çoğu erkek evlat sırtlarını dönüp gidiyor yine kız evlada kalıyorlar ama
(7,663 puan) tarafından
Kızlar da çoğu öyle artık neler görüyoruz.  kızı erkeği değil hayırlı evlat olması önemli
(507 puan) tarafından
BENIM babamda erkek meraklısıydı annem 4 kızdan sonra bır erkek dogurdu . sonra yıne kız hep babam hep erkek olsun ısterdı . benım 18 yasında kız kardesımı kanserden kaybedınce anladı evladın ne kadar degerlı acısının zor oldugunu rabım kımseye evlat acısını vermesın . kızlarında erkek kadar zordur acısı o erkek dıyenler daha evlat acısı gormemısler . kardesım hastanede son nefesını verdı . babam orda bayılıp yere yıgıldı . rabım sen yardım et cok zor acısı
(7,663 puan) tarafından
Başınız sağ olsun..  evladın kızı erkeği Rabbimden gelen hediyedir. Sırf cinsiyet için çocuk yapılmaz. Ne erkekler var aşırı hayırlı ne kızlar var hayırsız. Ne kızlar var çok hayırlı ne erkekler var hayırsız olan. Ikisi de evlat ayrım olmaması lazım. Rabbim evlatlarımızı korusun inşallah acılarını yaşatmasın
(507 puan) tarafından
Öyle canım valla erkeklerın hepsı aynı bende 2 gebelıgımde bır kızım daha olacagını esıme dıyınce yuzu dusmustu . moralı bozulmustu .
(7,663 puan) tarafından
Benim esim de 2. Kiz olacağını bilsem hemen çocuk yapardım diyor ama erkekte olsa o da evladım diyo Allah'ıma şükür bizim oralarda erkek kız ayrımı pek olmuyor olsa gerçekten çok üzülürdüm. Dünyadan haberi olmayan bir sabi sırf cinsiyeti yüzünden istenmemesi çok acı bir durum
-Reklam-
+1 oy
(12,854 puan) tarafından
Eşi olucak adam zorlamıştır 9 çocuk büyütmek bakmak kolay mı ki yazık kadına üzüldüm 
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Doğu batı ile alakası yok böylesi her yerde. Bunu birçok posta okuyoruz. Allah hidayet versin inşallah 
0 oy
tarafından
Bende doğumluyum çevremdekiler hep kız der kim erkek çocuklarından bir hayır görmüş benim eşim kızım der başkada birşey demez sinir oldum
0 oy
tarafından
Doğu batı alakasindan degil bence malatyaliyim erkek diye tutturan hic gormedim hatta çoğunluk kiz olsunki sana baksin der kadin mubarek 9 ne demek ya onemli olan sağlıklısı hayırlısı erkek olup hayırsız mi olsun ne bekliyo 
(270 puan) tarafından
Kız olup baksın! Baksın diye çocuk mu dogurulur  ne garip zihniyette insan var . Bakmayacak olab bakmaz . Hasta bakıcı değil vatana millete hayırlı evlat yetiştirmek olursa gaye o çocuk zaten hem mutlu hem hayırlı olur
(1,850 puan) tarafından
Akcadagli olarak bende geldimmmmm :))) ahhaha
tarafından
Monilu bakmak derken  senin anladigin gibi degil bosver anlamassin sen
Akcadag:)) hemsehriler cogaliyo
(1,850 puan) tarafından
Ay kız gelin de kömbe yapak yiyek :)
tarafından
Ayyyy kombesine ve pilavına  bayilirim yaaaa
0 oy
(530 puan) tarafından
Allah akıl, fikir, merhamet versin ne kadar geri kafalılık. Allah nasip ediyor demiyor da, beğenmiyor bir de. Bence anne olmak içinde sertifika alınması lazım, yazık günah gerçekten. Bir oğlum var şimdi yine hamileyim Allah'ım kız nasip etsin diye dua ediyoruz eşimle, önceliği sağlıkla gelsin bebişler önemi yok başka bir şeyin, ne olursa başımız ustune
0 oy
tarafından
Yaşlanıncada o beğenmedikleri kızlara muhtaç oluyorlar ama.. bir kızım var bin erkeğe değişmem eğer çocuk yaparsam tekrar sırf kardeşi olsun diye yaparım kız erkek Rabbim bilir. Kızıma ayrıntıya kadar erkek dendi içten içe Allah'ım ya hiç kızım olmasa naparım diyordum Rabb'im gönlümüze göre verdi hele eşim daha cinsiyet belli değilken Zeynep olsun diye dua ederdi şükürler olsun ❣️
0 oy
(868 puan) tarafından
değil 9 keşke 19 tane kızım olsa bu hayatta başka ne isterim. Şuan 1 tane var Allah sağlık sihhat versin Benim esimin ailesi de o kafada sürekli Allah sana erkek evlat versin diyorlar bende hayirlisini versin Kızıma sağlık sıhhat versin diyorum. Ama elhamdülillah elhamdülillah eşimin asla ve asla o tarz dusunceleri yok çok şükür.

Bir kaza olsa 9 evladi olse sonra kadın erkek dogursa acaba mutlu olacaklar mi ömür boyu?
(507 puan) tarafından
Canım 9 degıl 1 tanesjnın acısını gorseler ama eyer merhamet varsa ıclerınde . kız evladında acısının ne kadar zor oldugunu goruruler . bızım burdada kadın 11 kız dogurdu . galıba hala doguracak
0 oy
tarafından
Eltimde 5 tane üst üste doğrmş sırf erkek icin yapan var hem de  40 ında sonra gebe kalıyomş

Diğri de bebeği 7 aylik 3 kızı var dye 4 . Yü plan yapylr 

Cok var cok cevrede özellkle kocaları istyo 

Kim isterki 8-10 çocuğu bakımı kolay mı bu devirde

Hele ki doğum yaptğm gün kadın 10. Çocuğunu doğrdu genceckti daha :/
(684 puan) tarafından
Yazık neyin çabası ki erkek olunca ne oluyor erkek olupta kadına dönüşenlerin ailesi de böylelermi acaba düşkünlüğün acısını bu şekilde mi çıkarıyor diye çok düşünüyorum
tarafından
Malesf çevremde cok var
Hatta kız olduğunu duyar duymz düşük yapmak icin  neler yapmyrlr
Kendi gözlerimle görüyrm
Tabi veren canı rabbim yine bi şekil veryo
0 oy
(190 puan) tarafından
Ahh canım benim ablamında tam dokuz kızı var. Olmayınca olmuyor. Eşi erkek doğsun diye yıllarca direti. 40 yaşındaydı 9.kızı doğdu ablam ölümden döndü günlerce yoğun bakımda kaldı. Rahimini aldılar. Ve adam halla akılanmamış evlenmek istiyor. :((
(684 puan) tarafından
9 dokuz kıza muhtaç kalsinda hiç biri kapıyı bile açmasın inşallah bu hamile halimle böyle erkeklerin hepsine aynı duayı ediyorum dar kapıda sesimi duysun Allah kaynanamda dahil buna kıza muhtaç kalsınlar doğuma 3 hafta kalmış dün hala bakarsın erkek doğar diyo Allah'ım çıldırıyorum böyle cahilere
(190 puan) tarafından
Kaçıncı çocuğun canım
(684 puan) tarafından
İlk :)
(190 puan) tarafından
Oo ilkinde söylenmeye başladıysa işin zor diyeyim :")
(684 puan) tarafından
Hamileligim kusmalarla geçti çok kötü hamilelik yaşıyorum eşim iki yengesininde gebeliklerin görmüş hiç benimle alakası yokmuş ben beter haldeyim bidaha uzun süre çocuk yok diyo annesine de söyledi bı tane bize fazlasıyla yeter buna ancak bakıp büyütürüz diyoruz :)) o yüzden rahatım
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Ay böyle duyunca üzülüyorum ben o kadar bekledim üstüne iki düşük yaptım 3. Ye hamileyim her gün iğne oluyorum düşük teklikem var bebeğime bişey olur diye ödüm kopuyor bırak kızı erkeği kucağıma alayım da diyorum ogrenmesek de olur cinsiyetini kadına da yazık eşi zorluyordur belki
0 oy
tarafından
Bı akrabam var böyle 3. Bebeği kız. 4. Yüzde yapıcam diyo. İnsanlara hayranım ben bir çocuğu nasıl bakarım istediği hayatı verebilir miyim onu mutlu edebilir miyim diyorum. Carpasim geliyo böylelerine Allah başta hayırlı evlat verdin
0 oy
(104 puan) tarafından
Yazık o kadına erkek oluncaya kadar doğurmaya zorlayacaklar tabi doğum masasindan sağ çıkarsa..
0 oy
tarafından
Diyarbakır'da ben de benzer durumu yaşadım . Diyarbakirdayim doktor aynı şekilde 3-4 hasta odaya alıp yan odada muayene ediyor. Biri de erkek oldu diye ağlıyordu 5. Erkegiymis 
0 oy
tarafından
Bu arada ben de doguluyum bir kızım var eşim havalara uçuyor bir çocuk daha yapalım kız olsa da bir daha yapmayalım erkek olsa da diyor . Onun için fark etmiyor . Sırf erkek olsun diye ömrünün sonuna kadar çocuk yapmani beklemek yazık olur . Sen de insansın diyor. 
0 oy
tarafından
Erkekler bu konuda bazen o kadar değişik ki düşünseniz e o kadar acı çekiyorsunuz doğum yapıyor dünyaya güzeller güzeli bir evlat getiriyorsunuz lohusa halinizle ne dogurdunuz seviliyor nede tebrik ediliyorsunuz üstelik bu sizde bir kusur gibi davranıyorlar insanın piskolojisi bozulmayip napsin ... 
0 oy
(422 puan) tarafından

Buna karşın 1 oğlum olacağına 5 kızım olsun diyen babamın 3 tane kızı olması ve eşimin kız çocuk hayali .. <3 

0 oy
tarafından

Şu cinsiyet ayrımından ne zaman geçecekler cinsiyetin ne önemi var sağlıklı, hayırlı evlat olsun yeter... 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 287 göst.
9 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Emine 123 (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 640 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Fadim (1,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 392 göst.
0 oy
53 cevap 828 göst.
30 Mayıs 2020 Aile kategorisinde Emirsmom (313 puan) tarafından soruldu