0 oy
238 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Hiç acilmam yok sancim az var nst de elle bakılıyor sürekli açıklık kontrol etmek için açılma olurmu bu şekilde bakmaktan akşam tekrar çağırdı doktor muayne edicek açılma olmusmu diye açılma mi yapmaya çalışıyorlar olurmu ki açıklık bu şekilde görünürde büyük sıkıntı yok diyosun yok akşama gel bakalım açıklık olusmusmu bakalım diyor 35haftaligim 

9 Cevaplar

0 oy
(878 puan) tarafından
Aksi bı durum mu var ki açılmaya bakıyorlar bu haftada normalde son haftaya kadar yapmıyorlar
tarafından
Nst de az bisey sancı çıkıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Açıklık olmaz öyle sancım varsa her ihtimale karşı bakarlar canım bir anda açılman hızlanır anlamayabilirsin diye. Nişanim suyum gelmesine rağmen 2 cm açıklık ilerlemesi suni aldım ben 
0 oy
(119,340 puan) tarafından
benim dr kuzeyde oyle bakmisti 4 gun boyunca 5 gun dogurmustum o muayene dogumu baslatiyo iyi bisi
tarafından
Peki seninde hiç acilmam yok muydu da elle baka baka açıldı?
tarafından
Nasıl 5 gün dayandin sevda :(
(119,340 puan) tarafından
benim ilk bakti 1 cm dedi snr 2 cm en son 3 cm oldu dogurdum dayandim cunku o zaman bebegi esinde kireclenme varmis dr korkmuyum diye soylememis dogumdan snr soyledi bilerek hergun cagirdim plesentan kireclenmisti desem panik olcaktin dedi
0 oy
(775 puan) tarafından
Evet muayene sonrası açılma oluyor hem daha çok erken alttan muayene için başka bir doktora git derim 
0 oy
tarafından
Rahim ağzı yumuşaması olabilir hunileşme olabilir dopum başlarsa hemen farkedip müdahale etmek için bakıyorlardır canım
0 oy
tarafından
34 haftada bakıldı açıklığa yoktu 38. Haftada baktı 1cm vardı 39 haftaya girdim hastanede 4cm dediler 2 saatte 6cm oldu o gün doğum yaptım açılman varsa hızlanıyor 
0 oy
tarafından

Varya doğumdan korkmam o elle muayeneden korktuğum kadar. Aşırı acı vermiyor ama benim en tiksinidigim şey oldu.

Ben elle muayenenin doğumu başlattığına inanıyorum. Benimde 4 cm açıklık vardı ama hiç sancım yoktu. Doktor eliyle ne yaptıysa suyumu patlatıp doğumu başlattı. Hala daha iyi şeyler söylemem aklıma geldikçe. Belki öyle yapmasaydi kendi sancım gelirdi
tarafından
Bende çok çektim elle muayeneden ıkı gun hastanede kaldım saat başı açılmaya baktılar aşırı canımı yaktılar berbattı 3.gün acil sezeryana aldılar
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Sancin varya acilma yapiyormu diye bakiyorlar sonucta sanciyla acilma oluyor
0 oy
tarafından
Bol bol hurma ye açılır canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 375 göst.
0 oy
11 cevap 603 göst.
29 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 100 göst.
26 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aselinnannesi (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 87 göst.
7 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu

380,080 soru

11,378,025 cevap

34,863 kullanıcı

...