0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
11 den belli bekliyom kabarmiyo 50cderece fırına koydum kabarmiyor sanki napmam lazım 

10 Cevaplar

0 oy
(27,338 puan) tarafından

Hamurunu sert yapmışsındir 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Bogac kim diycektim Allah cezani vermesin sksksjjsjs
tarafından
Zaten bu saatte sipariş alan yokmuş :( oldu mu da bı Domino's var zaten yakın tek o getiriyor .of ya aklıma düştü simdik hiç kalkamicam aç aç uyuyim bari :(
tarafından
Git dolaptan biseyler ye kız. Ben genelde peynir ekmek yerim hoş gidiyor :D
tarafından
Ya dolap bozuk sorumsuz adam yaptırmıyor ki.bi cokokare var yiyeceğim o da bu ara moralim bozuk habire kolay diye iki gündür ondan yedim içim dişim çokokare oldu.ay canım nasıl pilav üstü mercimek çorbası çekti ayyy
tarafından
Hahaha kız o nasıl aserme bu saatte mercimek :D
tarafından
Kız Allah aşkına bir dene bak mercimek çorbası ni ayni fasulye gibi pilavın üstüne dokuyorsun karıştırıyorsun Allah'ım yok böyle bir lezzet oooof oooof :D
0 oy
(13,202 puan) tarafından
100 de mayalandırıyorum ben ama maya yaş mı kuru muydu? Nasıl mayaladın
tarafından
Ama iyice karıştırdım
(13,202 puan) tarafından
Yüksek ihtimal ondan aktif olmamış kuzum benim
(4,698 puan) tarafından
Ondan değil canım kesinlikle sert olmuştur hamur biz profesyonel mutfaklarda mayayı hiç öyle ılık sütte şekerde bekletmiyoruz hızlıca yoğurup şekil verip kenarda bekletiyoruz kalanı tepsilerle mayası gelmeden buzluğa gidiyor sert hamur kabarmaz hamur kulak memesi kıvamında olursa mayası yerine gelir
tarafından
Mayaların üstünde direk una katın yazıyo kuru bayanın.bende suya karistirmam mi gerekkiyo direk mi koymam karıştırın sürekli
(13,202 puan) tarafından
Fadimem doğru söylüyorsun biz de tepside dinlendiriyoruz normalde genel yöntem bu o yüzden yazdım ama bu instant maya yine de tereddütteyim
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Mayan bozuktur canım o gitmiş artık pisi misi yap poğaça olmaz ya da usumuustur hamur hava serin bazen benim de oluyo
tarafından
Aaa kurtarilmazmi
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Mayanın tarihi mi geçti acaba
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Ununu fazla kacirincada olmuyor cnm
tarafından
Hm galiba fazla kaçırdım çok yumuşak olması cunku
0 oy
(48 puan) tarafından
Cok sicak ya da cok soguk suyla mayalayinca da kabarmiyor bende gecen gun farketmeden resmen kaynar su doktum kabarmadi hic 
tarafından
Ilık su koydum cnm ama ününü fazla koydum ondan mı acaba
(48 puan) tarafından
Ondan da olabilir canim bazi instant mayalarin suda cozunmesi gerekiyor  bazilari direk koyuluyor sen nasil naptin
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Az daha maya ekle biraz da cıvit ilik ya da sicak ortama koy strecle sar üstünü  daha da kabarmazsa ekmek yap:D
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Süt falan kattiysan ılık olması lazım. Malzemeler soğuk olduğu zaman da kabarmiyor. 
0 oy
tarafından
Kuru mayayayla yaptıysa önce ılık su veya süt ve şekerle karıştırıp mayanın altoflesmesini beklemeliydin... Ya da poğaça hamuru yumuşak kıvamı sever ilk malzemelerle iyice yoğurup ununu az koymaliydin kuzum hani ... Sen onu pizza yap en iyisi 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 113 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.
30 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Azerin annesi (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 360 göst.
4 Nisan 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde ❣Eylül ün annesi❣ (1,265 puan) tarafından soruldu

378,241 soru

11,320,685 cevap

34,765 kullanıcı

...