0 oy
110 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kizim hicbisey yemiyor 13 buçuk aylık ve 8 kilo sadece anne sütü içiyor baska da bisey yemiyor yediğini diliyle ittiriyor ne yapabilirim yemek yemesi için cok üzülüyorum yaşıtlarına göre çok zayıf sağlıklı çok şükür ama gelişim yok ne bi meyve yer ne bi sebze çorbalari 

4 Cevaplar

0 oy
(607 puan) tarafından
İştah şurubu verebilirsiniz, benim kızımda şuan öyle ama kilosu ayına göre iyi 10 buçuk kilo . Polivit şurup önerebilirim. Doktor vermisti kızıma da . Reçetesiz de temin edebilirsiniz
tarafından
Bizede verdiler cinkovit ve vitabiol ise yaramadı 1 aydır kullanıyoruz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzu doktora gitsene .
tarafından
Yarına randevu aldım bakalım inşallah biseyi çıkmaz ya
tarafından
Bir sey cikacagini sanmiyorum kuzum korkma .Muhtemelen ek gida doneminde zorlamis olabilirsin yeme bozuklugu olmustur diye dusunuyorum.Zorla agzina kasikla yemek sokmaya calistiysan yeme bozuklugu olusmustur .
tarafından
Hiç zorlamadim istemediğinde vermiyordum bende tam tersi hiç çaba gösterip zorla vermedim diye böyle oldu diyordum kendi kendime :(
tarafından
Hayir zorla yedirdigin zaman telafisi olmayan seylere yol aciyor kuzu.hic ama hic hic hic dogru degil .Git doktora belki sutten kes diyecek ya da bir cozum bulacak .Mutlaka git konus .

Zorlamamakla da iyi yapmissin sukur ki psikolojik bi bozukluk olusmamis .Yani yeme bozuklugunun altinda psikolojik nedenler yatar .
tarafından
Aynen doğru diyorsunuz işte yarına randevu aldım inşallah bi çözüm yolu bulunur çok üzülüyorum yemedigi için
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim kızım da öyle canım  hiç bir şekilde  ek gıda  almak istemiyor sadece  mama  ile  besleniyor  ve yoğurt  yiyor  ama  kilosu  iyi  b3nim  kızımın doktor iştah  şurubu  verdi  ama  3k gıda  almasına  etki  etmedi 
tarafından
Benim kızım çok zayıf daha 1 yasina girdikten sonra böyle hiç kilo alammaya başladı dogum kilosu çok iyi 9 ayına kadar güzel kilo aldı sonra durdu ne ek gidq alır ne bisey anne sütü alıyor sadece o da onu tok tutmuyor doyurmuyor yetmiyor sütten keseyim dedim akşama kadar öyle aç aç durdu süt bekliyor benim vicdanım rahat etmedi dayanamadım tekrar emzirdim daha ne yapabilirim bilmiyorum
(5,949 puan) tarafından
Mama  ver canım  benim  kızım da 14 aylık  10 200 falan    yoğurt  vermeye  çalış  benim  kızım  yemiyor  öyle  ama  bazen yiyor  mama  kilo  aldırıyor kızıma da
tarafından
Mama denedik doğduğundan beri istemiyor
0 oy
(57 puan) tarafından
Şuan aynı durumdayim 13 aylığız bisey yemiyor sen çare bulabildinmi bulduysan banada soyle
tarafından
Çare bulamadım en son dedim ne hali varsa görsün karismadjm valla ister yesin yemesin zorlamicam dedim dedim gibi yaptım ve şuan kendisi mama diye ağlıyor çok şükür yiyor şuan:))) demekki üstüne düşmemek lazımmış

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 267 göst.
9 Aralık 2021 Aile kategorisinde Alyakus (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 312 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevcanyurdada (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 126 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 336 göst.

379,283 soru

11,353,025 cevap

34,824 kullanıcı

...