0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından
Hanımlar hamilelikte bir sürü muayene oluyor alttan muayene çatı muayenesi doktorunuz bakarken utanıyor musunuz nasıl hissediyorsunuz ben daha hiç kontrole gitmedim özel bölgemizdeki tüylerinizi neyle alıyorsunuz ve muayeneye gideceğiniz gün mü alıyorsunuz benim özel bölgemde biraz kararma var da bu yüzden çok çekiniyorum sizde durumlar nasıldı?

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Utanmadım kadındı doktorum 3 gün doğum sancısı çektim 3 gün boyunca çatı muayenesi erkek doktor yaptı hem kadın hem erkek vardı
(163 puan) tarafından
Nasıl davranıyorlar peki yani eliyle bakarken nasıl oluyor yoksa üstünüzde örtü falan oluyorda görmeden dokunarak mi yapıyorlar
-Reklam-
0 oy
(119,067 puan) tarafından
dr kadindi utanmadim erkekte olsa cekinmem gunah degil dinen sonucta
(163 puan) tarafından
Saglıkçıyım*
his olarakda utanmuyorum
(163 puan) tarafından
Ne güzel bende utanmasam keşke:)
kiz bide saglikciymissin ne utaniyon ☺
(163 puan) tarafından
Demek ki iş başa gelince farklı oluyormuş :))
0 oy
tarafından
İnan doktorların bu umurunda dahi değil. Benşm doktorum kadındı erkek riskli uzmana yönlendirdi kanamam gelmişti alttan muane etti mecbur kalmadıkça da erkeğe gitmek istemem ama mecburdum. O zaman duşa girmem yasaktı temizliğimi yapmamıstım adam izin istedi bakmak için müsait değilim hocam yasak günlerdir kalkmam dedim senin düşünmen gereken o değil şuan diye güldü :D hiç utanma onlsrın işi o gğnde kaç tane görüyorlar 
(163 puan) tarafından
Buna çok güldüm nedense doktor alışmış demek ki gerçekten:)))
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Utandım her defasinda dogumdan sonraki kontrollerde bile utandim :blush:

(163 puan) tarafından
Bende utanırdım heralde
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ikisinde de kadindi ebelerde kadin ama ben her seferinde utaniyom yaa bi titreme geliyor sirf o acilmaaya bakarken ki muayene yuzunden artik normal dogum yapmak istemiyom
(1,921 puan) tarafından
Bende de var aynisi canim en zoru o bana gore zaten ac kalmamaya calis ne olursa olsun az ama sık sık biseyker ye evet oguruken falan karnim oatlayacak gibi oluyor bogazim kaniyor ama yapacak bisey yok  alaratif seyler yap ye ben bide emziriyorum 2 de cocuk var neler cekiyom yani emzirdigim icin hic enerjim yok oldugum yere bayilir gibi uyyuyu veriyom mesela ama bi doktora gittiinde prilam dr diye bi bulanti ilaci var onu yazdir ben ikicide cok kullandim cok fayda etmisti simdi emzirdigim icin kullanamiyorum o yizden baya kotuyum 13 haftalarda gelince gecer insallah benim geciyor ama hic ac kalma yani en onemlisi
(163 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda geçer sizinki daha zormuş Allah kolaylık versin cidden yaşayana sormak lazım çok üzüldüm
(1,921 puan) tarafından
Anne olmak kolay degil canim onlar sag saglikli olsun hepsi unutuluyor :)
(163 puan) tarafından
Allah sağ salim bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin size de kolaylıklar versin inşallah ❤
(1,921 puan) tarafından
Amin insallah sanada canim saglim al ins kucagina ♡
0 oy
(485 puan) tarafından
Doktorum bayandı daha çok korktuğum için utanmak aklıma gelmedi 

Doğuma gidincede zaten can derdinden onlar görmüş görmemiş umrumda değildi dedim artık yeter bi kisi baksın önüne gelen elini sokuyo demiştim :-)
(163 puan) tarafından
Yaaaaa çok güldüm önüne gelen elini sokuyor :))) doğum da muhtemelen herkes öyle oluyor ama muayene sorun işte:) bilmiyorum belki zamanla bende alışırım nasılsa doktorlar alışkın
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Cnm sagkikciymissjn iste bends saglikciyim bunu en iyi bilenler olmamiz lazim den sonda taksrken birsey hissediyormusun hastaya yada farkli bir durumda ne bileyim decibut yaralari oluyor kalca kisminda filan birsey hissediyor musun 1 sat sonra yolda gorsen tanimazsin oda kyle neye utaniyorsun ki geri yolda gorse tanimaz yani utanilacak birsey yok
(163 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz ama psikolojikmen böyle hissediyorum :)
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Valla hiç utanmıyorum bunlar normal şeyler ayri ca doktor sadece seni görmüyor oooo kaç tane hastası vardır bence çekinme yani alışkın onlar . Ben jiletle alıyorum 1 gün önce 
(163 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için :)
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Ben üstüme örtü çekiyordum doktorum kadındı yine de utaniyodum
(163 puan) tarafından
Herkes farklı hissediyor demek ki bende utanırım zamanla ne olur bilmiyorum
(3,462 puan) tarafından
Zamanla tabi biraz daha alışıyorsun ama yine de kendini kasiyosun en son muayenede doktor eşimi de odaya almıştı eşimden bile utandım örtü istedim
0 oy
tarafından
Çatı muayenesi olmadım bir kere alttan bakıldı ondada örtü vardı Dr kadın zaten bir dahada alttan muayene kabul etmedim 
(163 puan) tarafından
Her doktor böyle fikir belirtmenize isteyip istememenize önem vermiyor galiba
tarafından
Devleti bilmiyorum özelde doğum yaptım hemde baştan sezeryan istediğimi söyledim alttan muayene edeceği bir durum olmadı
(163 puan) tarafından
Ha o zaman zaten yapmıyorlar evet normal doğumda yapıyorlar
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Bu ikinci gebeliğim hiç alttan bakilmadi sadece sonda takıldı doğum öncesi o kadar..
(163 puan) tarafından
Doğum da açılma var mı diye de mi bakilmadi
(2,819 puan) tarafından
Bakilmadi makat geliş olduğu için gerek görmedi doktorum
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Valla ben utanıyorum ya hep kadın doktora randevu alırdım ki hala öyle randevular muayeneye gerek kalmadan doğurdum erkek doktordan çekiniyorum diyordum ki doğururken erkek doktor doğurttu skshslsjksjs
(163 puan) tarafından
İnsan neyi istemese o olurmuş derler ya sizinkide öyle olmuş:)))
0 oy
(450 puan) tarafından

Gelen bakıyor giden bakıyor yol geçen hanı gibi oldum valla şu hamilelikte :D. İlk zamanlar çekiniyordum şimdi hiç takmıyorum yeterki bebeğim sağlıklı olsun gerisi hikaye. 

(163 puan) tarafından
Haklısınız :)) bende alışırım zamanla heralde
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben ikinciye 1 yıl hamile kalamadim 5 kez alttan muane oldum ilkinde çok utandım sonrakiler rahhattim:D ama kadın Dr gittim hep örtü ortuyolar zaten komple açık degil
(44,603 puan) tarafından
Hahah örtüyü bilmiyomuydn kiz
(163 puan) tarafından
Bilmiyodum ilk hamileliğim hiç muayeneye gitmedim bile daha :))
(44,603 puan) tarafından
Aslında sağlıkcisin az çok bilmen lazim
(163 puan) tarafından
Staj gördüm sadece daha ise başlamadım
(163 puan) tarafından
Ayrıca benim bölümüm kadın doğum değil ben radyoloğum hamileler gelmiyor mecburen yani
0 oy
tarafından
Utandım ellerim direk karnımın üstünde duruyordu doktor bakmıyordu bile oraya ama olsun temiz olduğum için sürekli için rahat ti canım 
(163 puan) tarafından
Bence ilk muayenede herkes biraz utanmıştır
0 oy
tarafından
Vala canım alttan muayne berbat bşeydi benım hıkayemde 2 gun boyunca saat başı açılamya baktılar gelen parmakladı giden parmakladı berbat bişeydi yetmezmiş gbı azarlanmıştım hep sezeryan doğum istiyordum zaten bu açılmaya bakmalarında kesınlıkle ben normal doğurmiycam diyordum neyseki 3.gun acil sezeryana alındım bebegımin kalp atışları yavaşladı gebelık zehirlenmesi vardı 
(163 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun neyse sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almışsınız şimdi durumu iyiyse onlar artık umurunuzda bile değildir eminim
tarafından
Aynn canım şuan bebegım de bende çok iyiyiz

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 889 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 143 göst.
0 oy
0 cevap 51 göst.
0 oy
1 cevap 34 göst.