0 oy
179 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (5,132 puan) tarafından
2. Gebeliğimde 2 20lik diş çıkardım. Bir dişim nerdeyse çuruyecekti dolgu yapıldı çok ağrım vardı 38 haftada 

İlk gebelikte bir dişim yarısı kırıldı. Ya sizin 

19 Cevaplar

0 oy
(3,282 puan) tarafından
Hiç dişim kalmadı kalanlarda dolgu
(5,132 puan) tarafından
Annemin de aynı şekilde 4 çocuk doğırdu hiç dişi kalmamıştı 30 yaşlarında komple protez diş taktı
(3,282 puan) tarafından
Benim de öyle olcak sanırım sürekli bişeyler oluyo anlmdım
-Reklam-
0 oy
(369 puan) tarafından
4 dişim çekildi 1 tane de kanal tedavi yapıldı ağzımda diş bırakmadı gebelik
(5,132 puan) tarafından
Oluyor işte bebek çekiyor anneden
0 oy
tarafından
Benimde aynı dikine kırıldı dişim doğumdan sonra ilk doğumumda 2. Doğumumu yaptım 2 hafta önce şimdilik bir şey yok 
(5,132 puan) tarafından
İnşallah öyle kalır
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bir sorunum olmadı öyle çok şükür. Ama annemin her çocukta olmuş. 8 çocuk tabi ağızda dış kalmadi
0 oy
tarafından
İlk gebelikte hiç bişey yoktu ama bu gebelikte hem dişim çıkıyor acayip sızlıyor hemde kırılıyor anlamadım hiç bişey bide çok çatlak oldu vucudumda :/
0 oy
tarafından
Her doğumda en az iki tane son doğumda 3 dış malesef 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oglumda hic diş ağrısı çekmedim cürükte yoktu ama kizimda 20lik dişim çürüdü hamileligimin başında iğne ucu kadar delik vardı doguma 1 hafta kala kırıla kırıla yarısı gitmişti ve cok ağrım oldu çekilmesi lazımdı doktorum izin vermedi antibiyotik yazdı o ağrımı azalttı dogumdan sonra çektir şuan uygun değil dedi dogum yaptım hemen hemen 1 buçuk ay olucak ama bende şuan cektiremem bebislerim küçük vaktim yok gitmeye fakat felaket ağrım oluyo napicam bilmiyorum 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
1 diş kaybım çürük oldu 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Ilk gebelikte disim kırıldı ikinci gebelik yine disim kırıldı üç olursa eminim yine kırılacak :(
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bir dolgum düştü hamileliğim son ayı :(
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Her gebelik bir dış travması resmen şuan bile ağrıyor 

Diş eti çekilmesi oldu 

Dişim de kist var alınması gerekiyor acil ama ihmal ediyorum 
0 oy
tarafından

Ben 2 diş kaybettim :(

0 oy
(1,331 puan) tarafından
Benim dişler zaten 7 8 tane dolgu var 2 tanesi kanallı hamileyken kanallı olan bi diş kırıldı yapıldı ama allaha emanet duruyo suan artı 2 dolgu daha eklendi büyük dişler hep dolgu oldu
0 oy
tarafından
Benim dolgum düşmüştü 36. Haftada yaptırmadım doğumdan sonra dedim. Emzirme döneminde de bebeğim çok zor bı bebek kendimle ilgilenemedim kırıldı dişim. D vitaminim de çok düşmüş ondan da olabilir. 
0 oy
(79 puan) tarafından
Hamileliğinin ilk ayları bi dışım arka  yarısı kırıldı 5. Ayda ön tarafı  sonrada kırılan dişin dolgusu düştü:((
0 oy
(2,862 puan) tarafından
20 lik dişim çıktı bir sene ağrı çektim :/ 
0 oy
(104 puan) tarafından
Ağzımda sağlam dis kalmadı diyebilirim ve hala doktora gidemedim oğlan yaşına girdi bırakacak insan yok onunlada nasil gideyim :(
0 oy
tarafından
2 dişim çürüdü hemde 1 hafta da sapasaglamdi inanar misin oğlum 2 buçuk yaşında 3 e girecek anca geçen ay yaptırdım da kurtuldum
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Dişlerime bişey olmadi doktor kalsiyum eksikliğinden diş çürür demişti 

Kalsiyuma yüklenmiştim hamilelikte :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 48 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ilayda_2122 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
0 oy
3 cevap 58 göst.