0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından

Gün içinde 8-9 kez altına yaptı idrarını. Büyük tuvaletini ise ben anladım hemen götürdüm tuvalete yaptım tuvalete oturmada sıkıntımız yok tek sıkıntı tutmuyor ve çiş gelince söylemiyor. Çişini yaptıktan sonra söylüyor ve yaptığı yeri gosteriyor:D guldugume bakmayin bunalimdayim 

İkide bir soruyorum çiş varmı tuvalete gidiyoruz sürekli 5 gidiyorsak 4unde boş dönüyoruz. 

Sizce böyle devam edeyim mi düzelt dediğiniz şey var mı 

7 Cevaplar

0 oy
(3,860 puan) tarafından
ilk gunler boyle oluyor canim bikac gunun sonunda soylemeye basliyolar
(5,323 puan) tarafından
Sen ne kadarlikken alistirdin nasıl alıştı bana özet geçer misin ☺️ tecrübeli annelere çok ihtiyacım var
(3,860 puan) tarafından
25 aylikken baslamistik  ilk 5 gun hic yapmadi tuvalete hep yere yapti . gece hic altina yapmamisti ama , sonra idrak etmeye basladi sanirim altina yapa yapa, klozete oturtup dakikallarca bekliyorduk ama bence oraya tuvaletini yapmasi gerektigini bilmiyordu . 6. gun klozete yapti biz bi alkisladik falan hosuna gitti kizimin :)  28 aylik simdi arada kacirdigi oluyor bikac defa da yatagini islatti bu sure zarfinda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rabbım yardımcın olsn cnm :-)))))
(5,323 puan) tarafından
Amiin amiinn :))) bir de bol bol sabir
tarafından
Amin cnm dualarım seninle :-)
0 oy
tarafından
Valla canım bende büyük kızımı alıştırdim 2 ay önce hiç bir şekilde yapmadı sonra 10 gün önce gel açan bezini dedim açtım şimdi anne çiş anne kaka diyor koş koş diyorum çıkar taytini kendisi gidiyor alıştı çok şükür geceleri bezliyorum herşeye rağmen çocuk sonuçta

Ama sıkma sakın bak 2 ay önce denemediğim yol kalmadı bıraktım 10 gün önce 1 kere dememle alıştı rahat ettim şükür

Çocuk kendini ne zaman hazır hissederse merak etme söylüyor yapıyor ama kızma sakın kizdikca huylanir birde çiş yapınca alkışla ne bilim kendinle birlikte götür hadi kızım sende yap de alışır
(5,323 puan) tarafından
Tuvalete istekli canım ama tek sıkıntı söylemiyor. Daha ilk günüm zaten. Ne kadarlikken alıştı senin kizin
tarafından
Olsun canım daha ilk gün bırak altına yapsın 2 gün yapar 3 gün yapar alışır
Ne yazikki 3.5 yaşında ama doktora da sordum yaşına bakma dedi çocuk hazır olunca yapar dedi kimi bebek vardır 1 yaşında öğrenir kimisi vardır 4 5 yaşında dedi insanların genetik özellikleri gibidir demişti vallaha doğru 2 yaşındaki kızım bile ablasindan nerdeyse alıştı oda 2 yasina bile girmedi hala ama ablası baya zorladı:/ çok şükür kurtuldum:) alıştı
Sadece tayt çorap giydir yeterli
(5,323 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim inşallah tez zamanda bizde alisiriz biter ❤️
0 oy
(545 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun öncelikle bol sabır gerektiren bir süreç dur daha ilk gununmus hemen bunalıma girme bol bol morale ihtiyacın olacak  ben oğlumda 1 ay uğraştım söylüyordu ama yine de arada kaçırdığı oluyodu hemen öğrenmesini beklemek olmaz zaten. Sen sık sık tuvalete götür illa demesini bekleme kakasını yaptığında hadi ona bay bay diyelim de Pepe'nin cisimiz tuvalette şarkısını söylerdik biz beraber çişini kaçırdığı zaman kizmamaya sakin olmaya çalış üstüne gidince korkup daha çok kaçırma olabiliyor. Ve en önemli tavsiye geceyi de bırak yoksa gece gündüz kavramı karışıyor gece bezledigin zaman kafası karisabiliyor ve buda alışma sürecini uzatabiliyor gece alıştırmak için de alarm kur sık sık kaldır zamanla tutmasını da öğrenecek ama başlarda çok emek istiyor 
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim uzun uzun açıklamışın ❤️
0 oy
tarafından
Benimkide oyleydi. Kıyafet yetistiremiyordum ara verdim 1 ay. Baktim gene aynı gene ara verdim. 3. Denemede öğrendi cnm hemen. Artık boş diyordu tutuyordu. Ara ver sende
(5,323 puan) tarafından
Ara vermek için erken değil mi ilk gün şu an ama
0 oy
(5,311 puan) tarafından
İlk zamanlar  böyle kuzum sabır göster öyle öyle geldiğinde söyleyecektir 
(5,323 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim kolay gelsin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 80 göst.