0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
1.5 aylık anneyim elhamdülillah bebeğim şuan sadece anne sütü alıyor simdilikde yetiyor doyuyor. Etrafta emziren annenin  3 ana 3 ara öğün beslenilmeli aksi durumda sütünde azalma hatta kesikme olur diye okuyorum duyuyorum hep Ama bu bebekle pek mümkün olmuyor cünku kızım mızmız bir bebek sürekli kucak istiyor. kahvaltı yaptığıma şükrediyorum bazen. Aksam yemeği desen Allah ne verdiyse artik. Yani bir yemek düzenim yok malesef tek yaptığım 3 4 lt su icebilmek. Simdi sorum şu bu bahsettiğim durumu deneyimleyen oldu mu ben  düzenli beslenemedgm için sütümün ilerde kesilmesnden endişe ediyorum. Sizler bu durumda ne yapıyorsunuz?

12 Cevaplar

0 oy
(391 puan) tarafından
Ne kadar  saçma düşünce.. cahilce sözler..ben sadece iki öğün yerim su çok içerim, ilk 3 ay doğru düzgün akşam yemeği yiyemedim hep ayakta atıştırma oldu.15 aylık oğlum, bir kez olsun kesilmedi. Bebek senin vücudundan vitaminini alır, yemek yemez isen sen vitaminsiz kalırsın ama öyle 6 öğün değil sadece 3 öğün bile yesen yeter. Sütün olmasını istersen stresten uzak durup bol sıvı tüketmek. 6 öğün yemek değil.
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Günde 1 öğün anca yiyebiliyorum 1 günde veya 2 günde bi 1 bardak suyu zor içiyorum aklıma bile gelmiyo ama cok şükür sütüm var yani tabiki iyi yapmıyorum düzenli beslenmem lazım ama istahim yok yiyip içemiyorum oglumda da böyleydim şuan kızımı emziriyorum bunda da istahsizim ama cok şükür sütümü etkilemedi
(3 puan) tarafından
Bide bu var bak benim de canım hiç istemiyor yani oturayim da şu yemeği yeyim diyemiyorum  acıkıyorum ama yeme isteği sıfır zorluyorum kendimi hep
(9,626 puan) tarafından
Bende de aynisi var açım ama yemek istemiyorum hatta bazen öyle acıkıyorum ki acıktığım için yeme isteğim iyice gidiyo bi insan aç olup yemek yerken midesi bulanır mi ya benim midem bulanıyo..artık çocuklara bakicak kadar gücüm olsun diye öyle lokmalik şeyler atıştırıyorum
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Sabah kahvaltı 7de öğlen makarna salata 12de akşam 5te tekcesit yemek çok şükür emiyo oluyo 3 çocuk büyüttüm su yu bol bol içiyorum sıvı çok tüketiyorum yapı meselesi bence süt 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Onu diyen kimse tam bi oburmuş canım

Fazla yemek yemeyle bi alakası yok sen su içmeye devam et

Sana mantiklı gelmeyen hiç bişey yapma herkes herşeyi söylüyo 100 kilo olursun sütüm olsun diye bulduğunu yersen :-))
(3 puan) tarafından
Vallahi icime su serptiniz. Bide ek gıdaya geçtiğinde yavaştan diyet ve egzersize baslayim diyorum tabi vaktim olursa. Ama bunu duyunca da iyice korktum.
(14,428 puan) tarafından
Ben emzirirken,bebeğim 6 aylik olduğunda zayıflardim hiç diyet yapmadan
3 çocuğum var 3ünde de aynısi oldu
İnş sende de aynısi olur tatlım
0 oy
tarafından

Sıvı alımınız gayet güzel neden kesilsin ki 

Benim takıldığım nokta 1.5 aylık bebek nasıl sürekli kucak istiyor nasıl alıştı yani 
(8,969 puan) tarafından
Bizde de ilk doğdugu zamanlar annem ablam kardeşim vardı. Biri bırakıyor diğeri alıyodu sevmek için. Sonra 2 görümcem kaynanam da geliyodu gün içinde. Kucaktan hiç inmedi yani çocuk. Ben ne kadar müdahale etsem de olmadı işte. Geri kalan zamanda da sık sık ben emziriyodum. Zaten çok uzun emen bir bebek. İyice alıştı. Şimdi de durmuyo hiç. Ne bir işimi yapabiliyorum ne başka birsey. 2.dk tuvalete gidiyorum yıkıyor ortalığı
tarafından
Gerçekten bu kadar küçükten alışabiliyorsa ona göre tavır koyayım bende
(3 puan) tarafından
Bir tuvalet ne kadar uzun tutabiliyorsa o kadar tutuyorum. Kendi rekorumu kırcam yakındır :)
(8,969 puan) tarafından
Bence tavrını koy. Emzir gazını al yatağına yatır. Çok zor oluyor.böyle gerçekten.
(8,969 puan) tarafından
Özlemilay ben de aynı şekilde. Akşam eşim işten gelene kadar tek yaptığım oğlumu kucaklamak ve emzirmek. Eşim gelince ona devrediyorum. Önce tuvalete gidiyorum :D sonra işlerimi yapıyorum.
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Benim bebeğim de iki bucuk aylık. Aynı düşünce bende de vardı. Bazen hiç yemek yiyemiyorum. Sütüm de ona göre az veya çok oluyo sanki. Ben de sık sık yemeye çalısıyorum. Bazen bebeğim kucağımda yemek yiyorum. Rezene içiyorum günde bir bardak. Kuru meyve yiyorum. 
(3 puan) tarafından
Tamamen aynıyız hurma incir ceviz fındık rezene kimyon çayıyla kardes oldum bide sabah güç bela yediğim 2 haşlanmış yumurta
(8,969 puan) tarafından
Çiğ bademle kuru dut yiyince çok süt oluyo sanki bende. Aynen ben de sabahları güç bela bazen bir bazen iki yumurta yiyorum.
0 oy
(104 puan) tarafından
Yanlış örnek olmak istemem, yaptığımıda tasvip etmiyorum ama oğlum 13 aylık üstelik sadece tek memeyi emiyor ve ben daha hiç 3 öğün yemek yemedim..Önceden de böyleydim ama en azından bu emzirme döneminde daha sağlıklı dengeli beslenmek isterdim fakat yapamadim..Yapabilirseniz ne mutlu ama yapamazsanizda strese girmeyin bol su için günlük yoğurt, yumurta, fındık, ceviz gibi protein kalsiyum alımınıza dikkat edin evvel Allah sütünüz yeter..
(3 puan) tarafından
Vallahi sütün kalitesi artsın karbonhidrattan  fakir proteinden zengin beslenmek için elimden geleni yapıyorum yumurtanin varlığına şükrediyorum hergün en azından pratik ve tok tutuyor.
0 oy
(16,054 puan) tarafından
Ben kizimda 1 öğün yiyebildigime şükrediyordum cok şükür de güzel sütü oluyordu
0 oy
(10,429 puan) tarafından
Su mühim su için. İlk 3 ay aç gezdim ben iştahım yoktu. Arada tatlı falan yedim su için ama. Kuruyemiş hazırlayın karışık ondan yıyın 
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Canim benimde sütun vardı ama ben bı ara köye gittim annemlerde baya kaldım o sırada kahvaltı öğle yemeği akşam yemeği ve aralarda çay bisküvi falan yedim benim göğüslerim o kadar çok süt olduki bem Co şaşırdım aşırı sutlenmistim hemde sonra kendi evime geldiğimde ise göğsümde iki gün sonra şişlik indi süt normal şekilde oldu bence yemeğin etkisi var 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Öyle diyorlar da tamamen vucut la alakali ne bulduysam yedim dedikkeri gi i yaptim ilkinde emziremedim bagri bu emsin diye 3 ana ara ogunlerde kuruyemis vs sonuc ben davul gibi oldum ama sutum hep ayni yerinde hep az di mama takviyesiyle geldik bu aya kadar ona da şukur ama ha bide gunde 5 litre su da ictim yine ayniydi bisuru sut cayidir malt icecekler rezene mayya tablet hic biri oyle aman aman bi etki etmedi 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
İlk cocuğumda ben su bile içemiyordum bazen yemek içmek kesilmişti bi ara yinede kesilmemişti 1 ay oldu kızımı dogurlı erken doğum ve 2 ameliyat gecirdi doğdu doğalı yoğun bakımd hiç emziremedim sagıp atıyorum üzüntüden bu ara azaldı çünkü hiç emme di ma emse biliyorum ki cogalıcak 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 302 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 151 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Gizlianne (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
13 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Songülhira (241 puan) tarafından soruldu

380,997 soru

11,406,239 cevap

34,944 kullanıcı

...