0 oy
513 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Bir arkadaşım hamile kıza sezaryanı öyle bir anlatmışlar ki sanki ucu ölüm hiç böyle sezaryanı çok iyi geçen normal doğuma göre bile daha memnun kalan yok mu 

48 Cevaplar

0 oy
(1,556 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum hala hayattayım formumdayim :) :)
-Reklam-
0 oy
(262 puan) tarafından
Bünyeye göre değişiyor ben oldum geldim mesela benim cok yakın arkadaşım 3. Gün ev supurmus 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ben ben ben:) ilki birmal oldu ikincisi sezaryen oldu benim normal doğum yapamadığım için vakum  oldu ömrümden ömür gitti doğum anı ayrı sonrası ayrı bir sürü sıkıntı oldu ama sezaryende gram bisey hissetmedim ufak tefek ağrı dışında doğumun kolay oldu toparlanmak çabuk hızlı oldu sayısız artisini  sayabilirim  canım bünye meselesi yani herkeste bir olmaz 
0 oy
(119,204 puan) tarafından
kolay olurmu bebegim ameliyat sonucta ben normal dogum yaptim 30 dk snr dusumu aldim hastanede yuruyus yaptim sezeryan olan en az 6 saat kalkamiyo ayaga snr kalksa bile desteksiz yuruyemiyo adi ustunde normal dogum iyi 
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben  ertesi gün gayet iyiydim giyindim  süslendim  fotoğraf  çekildim eve geldik gayet iyiydim hic Dr zor bisey degil korkuttuklari için  gerildim sadece  20 ayli oğlum çok nadir hissediyor  oysa ben öncesinde  rahim ameliyatı da oldum ilk  gün biraz zor ayağa kalma karına bastırma  falan o kadar  ayrıca böbreğinde  sorun olsa kalsin ameliyat  olak istemiyorum diyecek misin  abartılıyor  biraz normal  doğumda da dikiş oluyor  hayırlısı  demek lazım zeybek sağlıkla gelsin  stes daha kötü  ayrıca bu doğumunu  abartarak  anlatanlar  tamam en çok siz annesiniz
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Geçen gun burda, zekasi geri insanin birisi, sezaryen yapmis bir anneye "yarim anne oldun yani" diye yorumda bulunmuş. Bende şoyle soyliyim,  ablam normal dogurdu dikisleri patladi, 2-3 ay kaynamadi, tekrar dikemediler ayni yeri olmazmiş yani perisan oldu ablam.. Kuzenim normal dogumda bebegi öldü. doktor cikarmaya calismis bebek inmemis,cikmamiş. sezaryenede almadilar hani sezaryen olunca yarim oluyo ya :) :) bebek 4 kilo küsurdu. En son dogumhaneden doktor anneyi de kaybediyoruz diye cıkti... Neyse kafayi yedi kivamina falan geldi.  Ben sezaryen oldum, karsimda bu ornekler olunca doktora ilk gittigimde dedim ki ben normal dogurmucam. Yaklaşik 40 gune tam anlamiyla iyilestim. Arkadasim benim doktora sezaryen oldu  koca sedyeye ayni gün hoplaya ziplaya bindi ben şok tabi... benim sezaryenin ustunden 7 yil gecti hic agri sizi hissetmedim birdaha falan...  hani normal dogumu şey saniyolar gittim hastaneye,  cebeli tarik bogazi gibi şeyim var cikardim geldim. Ondada kesi olabilir, onda da risk olabilir, yani kimin ne olacagi biraz sansa bagli. Ve kesinlikle anne kararli olmali. Hanginde iyi hissedecekse kendini kulaklari kapayacak, kendi arastirmasini yapacak yoluna bakicak. Baska turlu olmaz.
0 oy
(945 puan) tarafından
Benim görümcem ilki normal doğum yapmış. Çok kötü geçmiş kızda travma kaldı. İkincisini sezeryan yaptı. Bilseydim ilkini de sezeryan olurdum dedi. Birde genel anestezi oldu. Spinal olunca belden aşağısı uyuştuğu için hemen ağrı sızı çekmiyorsun. Ona rağmen çok memnun kaldı. Bende sezeryan oldum. Spinal oldu. Çok memnunum. Hatta ve hatta üşüttüğümde dik işlerde bir ağrı olmuyor. En çok bunu söylüyorlar ya. 2 günde toparlandım. Evime geldim temizliğimi yemeğimi her şeyi kendim yaptım. Kimseden yardım almadım. 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Var ben :)) oğlum da sezeryan oldum kızımla aralarında 2 yaş var 2 sene olduğu halde 2. Sezeryanimi oldum heralde hamilelik ve doğum hakkında tek korkmadigim kisimi sorsalar sezeryan derim 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 416 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gulsen.12 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 891 göst.
27 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Buse06 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Onlygirl (183 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 298 göst.
28 Mart 2020 Diğer kategorisinde ❤️Niloyaninannesi❤️ (65 puan) tarafından soruldu

378,830 soru

11,339,303 cevap

34,803 kullanıcı

...