0 oy
404 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Merhaba hanımlar 35+3 günlük gebeyim çatı muayenesi yaparlar dedi bir yakınım yarına doktor randevum var 

Acaba yaparlar mı gerçekten ve korkulacak bir şey mi :(( 

31 Cevaplar

0 oy
(3,740 puan) tarafından
Kendini skmadigin sürece acımaz o psikoloji ile gidersen acır ister istemez 
-Reklam-
0 oy
tarafından
O ne ki? Çatala çıkmakmı?
(26 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bende :) bilmediğim için sordum parmak ile muayene edildiğini duydum sadece
(12,256 puan) tarafından
@zeynepA tatlım alttan muayene.  Parmak la açılma olup olmadığını normal doğum için engel olup olmadığını kontrol etmek için diye biliyorum
tarafından
Yaa. Bende bi kere jinekolokmuydu ebemiydi bilmiyorum. Benim elim ultrason, 40 yıldır bu elle tanı koyuyorum diye bakmıştı. :D biraz ağrı oldu. Ama herşey güzel dedi. Elini içerden soktu ne yaptı bilmiyorum. Gözlerimi kapamışdım korkutan
(12,256 puan) tarafından
Ben doğumda parmak fobisi oluşuyordu azkalsın jsfnööşş açılma varmi kaç sm dıye bakıyo surekli bide ip gibi bir şey koyuyo açılma olsun dıye
29ci saatte bitti çok şükür
0 oy
tarafından
Bence evet canım malesef 
0 oy
tarafından
Abartiyorlar herkesin acı eşiği farklıdır ve doktordan doktora fark var mesela bir tane doktor yaptı çok ağır oldu bir tane başka kadın yaptı hissetmedim bile 
(26 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(118,473 puan) tarafından
Bak catala yatiyon dr eline elduven giyiyo jel suruyo uc parmagini bas isaret ve orta parmak birlestirip hooopp iceri yolluyo kendini kasmazdan 5 saniyelik bisi can yakmiyo kasarsan canin yaniyo tecrubeyle sabit
(26 puan) tarafından
Hahahh şaka gibi yaa insan düşündükçe ister istemez ürküyor :)
(6,705 puan) tarafından
ayy içim bi hoş oldu :D şimalde nasıl oldu ya 2.de de cok acıyormu sevdam?
(118,473 puan) tarafından
Askim kuzeyde esi varnis bebegin o yaslanmis su azalmis dr bana 4,5 gun ust uste cati muayenesi yapti dogumu baslatmak icin soylemedi bana plesenta yaslanmasi su azaldi diye ama her defasinda feci bakti elini icerde cevirdi falan gozumden yas akiyodu

Şimoşta zaten sorunlu gebelikdi ama dr baskaydi hic hissetmedim rahatti
(6,705 puan) tarafından
Anam 1 tanesine zor baktiriyoruz sana ust üste bakmis bide. ://
tarafından
Kiz sevda banada öyle yaptılar birde tam doğuma girecektim başka bir doktorla stajyer öğrenci geldi doktor baya acıttı sonra stajyer öğrencinin kolunu tutup itiyordu resmen deneme tahtası olmuştum
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Mılletı dinlersen acımasa bile acır ınan . Ben 4 kere oldum ınan sadece ırkılme oluyo okdar Baska anlamıyor 
0 oy
tarafından
Ben anlamadım bile oda sancım başlamıştı zaten çatı muayenesi yapilicagini bilmiyordum ebe baktı hiç acımadı bazı kişiler abartmayı çok seviyor 
(26 puan) tarafından
Çok motive edici bir yazı olmuş teşekkür ederim :) hepimizin kolayca geçip gider inşallah:)
tarafından
İnşallah canım kaç haftalık oldun
(26 puan) tarafından
35 haftanın içindeyim yarına doktora gideceğim
tarafından
Maşallah canım inşallah hayırlısıyla sağlıkla kucağına alırsın bebeğini
(26 puan) tarafından
Allah razı olsun cümlemizin inşallah :) tekrar teşekkür ederimm
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Valla o kadar saçma korkutanlar var ki bende bu yüzden stres yaptım çocuğu da zarar . Açıkçası hiç etkilenmedim zaten bir şey sürüp bakıyorlar içerde bir zorlama olmuyor kaç parmağı sığıyor ona bakıyor alipta koluna kadar içeri girmiyor 
(26 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(485 puan) tarafından
Yok canim kendini kasmassan cok kisa acisiz bi islem 
(26 puan) tarafından
Teşekkür ederimm
0 oy
(344 puan) tarafından
Kasma kendini her kadının ağrılı değil kasarsan canın acıya bilir 
(26 puan) tarafından
Teşekkür ederimm :)
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Şu acıyor diyenlerin canı çok tatlı olmalı ben 2 çocuğuma defalarca oldum maşallah hiç acı falan olmadı :) :) 
(26 puan) tarafından
Oh maşallah hepimize öylesi nasip olsun inşallah:)
0 oy
tarafından
Kendini kasmadıgın sürece hiç acımaz iki saniyelik bişey abartıldıgını düşünüyorum benide çok korkuttular ama okadar acı hissi olmadı ama acıyan cogu kişi kendini kastığı için bence
(26 puan) tarafından
Kaçıncı haftada çatı muayenesi oldunuz
tarafından
Ben 34 te oldum canım çünkü sancım tuttu erken dogum riskim oldugu için muayene etmişti
(26 puan) tarafından
Anladım benim şuan 35. Haftanın içindeyim sancı hissetmiyorum şuan ama yarına doktor nst ve sonrasında çatı yapar mı bilemiyorum
0 oy
(2,741 puan) tarafından
Ayy hiçte zor değil ama hiç asla korkma gülüm 
(26 puan) tarafından
Yaa :) teşekkür ederim böyle şeyler duymak insanı mutlu ediyor gerçekten
0 oy
(357 puan) tarafından
Acıya dayanıksız biri olarak söylüyorum ki asla acıyan bir şey değil korkulacak bir şey değil bende başta kastım ama iki Defa bakıldı ikisinde de güzrl geçti 
(26 puan) tarafından
Maşallah:) teşekkür ederimm
0 oy
tarafından
Korkulacak birşey değil bnide çok korkutular bumuyms dedim 
0 oy
tarafından
Brn hiç acı çekmedim. Gayet rahat gecti
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ya afedersiniz de hiç cinsel ilişkiye girmediniz mi . Bazen çok abartılıyor gebeler korkuyor doktor iki parmağıyla muayene ediyor işte çok abartılacak bi şey yok
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Yok bence acımıyor zaten jel kullanıyor ama ben aşırı huylandığım için nefret ettim 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Bana doğum yapacağım gün yaptılar, görümcemede aynı şekilde. Yaparlarsa da hiç kendini kasma öyle abartıldığı kadar kötü değil.
0 oy
(388 puan) tarafından
Benim canım çok tatlı.  Bana baygınlık geçirtecek gibi birşey o.  Doktorum yapamadı zaten duramadım. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 106 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 229 göst.
26 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 129 göst.
6 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nalankt (946 puan) tarafından soruldu

374,583 soru

11,203,601 cevap

34,506 kullanıcı

...