0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
arkadaşlar siz konuyu cok yalnis anladiniz galiba ben annemi kısır yapacam diye çağırıp kendim yapip yemedim 

farkındamısınız 

dedimki annem beni sabah davet etti baska bir misafir daha gelecekti bende tamam ama sağlık ocağına gitcem dedim dönüşte uğrarım dedim tamam dedi sonra saglik ocağından gelirken karşılaştık anne sen kısır yapmicak miydin napiyon burda dedim yok dedi gelmicekmis o kadin bende çıktım dedi bende kirildim haliyle yani elin kadını daha çok onemliymis daha sonra ben eve gidiyrm dedim annemde benim sizin o tarafta isim var belki sanada uğrarım dedi tamam gel dedim  benimde haliyle canim çektiği icin kendim yaptim çokta acıkmıştım yedim sonra annem gil geldi otrdu kısır kokuyo kısırmi yaptin diye bende dedimki anne sen yapcam dedin sonra vaz geçtin benimde cnm çekti dedim buni dedikten sonra zaten 5 dakika bile oturmadı anneme kısır yapip vermekten mi cekincem tabiki veririm ama o kadar oturmadı bile zaten bende  annemden beklerdimki tamam o kadin gelmicek ama gel biz beraber yapalım demesi beklerdim ve bu ilk degil hep böyle tuhaf zaten 

12 Cevaplar

0 oy
(12,776 puan) tarafından
Cnm gel beraber yapalım demesini beklemissin evet haklısın ama annen de sana gekcegim demiş sen ayak üstü atistirip yapıp  beraber yiyebilir Diniz annen de tabiki hata ama sende de var 
(8 puan) tarafından
evet haklisiniz galiba
(12,776 puan) tarafından
Yani annen gelmese de gel yapak diyebilir sana habersiz gelse gene neyse ama keşke bugün değil de başka gün yapsa idin olan olmuş boşver
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vallaha suclusun annene gel.kisir yapacam demen mi gerekiyor  illaki hayir kendine yapiyorsun annemlerde gelecek  ay dur 2 tabak  fazla yapayim der insan kadin anlamıştır  onlara yapmadığını  o yuzden kalkmis ......
(8 puan) tarafından
haklisin galiba com üzüldüm keske hic yapmasaydım zaten evde düğümde yoktu büyük bulgurla  yapatim cnm cok çektiği icin
tarafından
Hah iste annenler gittikten sonra yapacaktin kokusunuda almazdi kadın cok ayip olmus
0 oy
tarafından
Canım sen konuşurken annene laf sokar.gibi konusmussun annen o yüzden darilmis sana .. sen yapacaktım yaomadim benim canım çekti yaptım diye bı cümle kurmuşsun ya hani annen o lafına kırılmış keşke bu cümleyi söyledikten sonra anne bı iki tabak daha yapayım mı senin geleceğin kesin degikdi o yüzden az yaptım size de yaoayim ustune çay vereyim falan deseydin alinmazdi .. yani annen o senin bu tür şeyler için aranıza soğukluk girmesin sen ona gidecekmiş son o sana gelecekmiş bu tür seyleri sorun etmeyin
(8 puan) tarafından
evet haklısın cnm
0 oy
(44 puan) tarafından
Bak canım annen sana uğrarım demiş bekleseydin annenede  yapsaydın iki tabak kısır altı üstü keşke annem bana yakın olsaydı da tek derdim onun bana kısır yapmamasi olsaydı valla o kadar küçük şeylere takılıyorsunuz ki üç günlük dünya bee böyle şeylere gerek yok 
0 oy
(3,508 puan) tarafından
Ben doğru anladım canim sen haklısın bu konuda kadın gelmese bile kısır yapıp seni bekleyebilirdi annen 
(8 puan) tarafından
ya vala o kadar haklisin ki burdaki insanlar niye böyle yapıyor anlamyrm ortada kısır diye bsy yoktuki zaten çıkaran annem sonrada vaz geçtim diyen annem sonra suçlu ben oldum maleseff seni basa sabitlicem vala
(3,508 puan) tarafından
Sende ben kisir yapiyim gelin burda yiyin dememissin altı üstü kısır annenin küsmeye hakkı yok
0 oy
(4,698 puan) tarafından
İkinizde ana kız gibi değilde çok samimi olmayan arkadaş gibi davranmışsınız ikinizde hatalısınız 
(8 puan) tarafından
haklisin cnm
0 oy
(800 puan) tarafından
İkinizdede var cnm suş 

Annen kadın gelmese de yapıp seninle yiyebilirdi 

Sende onlar geldiğinde anne çok cnm çekmişti yaptım biraz dayanadım deseydin en azından yanlış anlamazdı 

Pani sen yahcaktın yapmadın vs  ye yanlış anlamış 
0 oy
tarafından

Tencere tava herkes bi kafa kızz burda boşver kimseye dert anlatmaya ne gerek var 

(8 puan) tarafından
vala alkışlıyorum seni ya konu zaten annemin beni çağırıp ortaya kısır diye bi mesele çıkarması ortada kısır yapmak diye bsy yoktu ki herkes tutturdu sen ayıp etmişin diye eee annem yapcam dedi sonra kaçtım ben dişari yapmicam dedi sonra benim canim çekti yaptim yedim diye suclu ben oldum ya
tarafından
Ahahaaa yaaaa alemsin suçlu seni
(8 puan) tarafından
hic gülcem yoktu ya
0 oy
(13,211 puan) tarafından
Başta annen hayatli seni arayıp kızım komşu gelmeyecek diyebilirdi 

İkincide sen hatakisin sana gelecekler beklemen lazımdı 

Mesela ben durumda anneme kızmam evde yaptığımda da beklemeden yemem yani 
0 oy
tarafından
Ben onceki postuna yorum yapmadm ama dogru anlamisim annen sonucta gelcm demis ya fazla yapsaydin onlara da ikram etseydin ya da hic yapmasaydin keske annemle o kadar yakın otursaydik da her gun kısır yapsaydim senede bi defa goruyorum
0 oy
(692 puan) tarafından
Ben yazicaktim da vazgeçtim senden ziyade annenin yaptığı hoş değil ha kadın iptal etti sonuçta sende varsın kısır sonuçta kuzu çevirme değil ki ben olsaydım söylerdim annem kışlık hazırlığı yapmak istemedi bende yapicam diyip eşyalarımı aldım annemde ben alınca kendisi de aldı  hep ilk benimkini yapalım demeye  başladı hep sustum arkadaşımı cagiricam içli köfte yapicam dedim ben yapamam dedi tam arkadaşım geldi ki kendisi de malzemeleri alıp ilk benimki olucak dedi en son yaptığın hos değil beni enayi yerine koyuyorsun dedim ki anneme çok düşkünüm ağır yemekleri sende yapalım der falan tartışıp kızınım senin diyip bidaha asla bu eve gelmiycem diyince eski hareketlerinden vazgeçti sende konuş şöyle içindekileri
0 oy
tarafından
Sen böyle anlatmadın ki olayı.belki ugraraim değil ugrayacam dedi yazmışsın.

Birincisi alınganlık yapıyorsun elin kadını daha degerliymis falan.kadin misafir gelecek diye yapacakmisti gelmeyince yapmamış.

Zaten biz de dedik ki kısır yaptin ya insan annesi değil el gelecek bile olsa bir tabak fazla yapar.

Hadi dedi kısır mi yaptın evet dedn.bunu dedikten sonra beş dakika oturdu gitti diyosun.swn kadına öyle cevap verirsen kadın da gider tabi.evet yaptım acıkmıştim yedim size de ayırdım getireyim demeliydin.kadin da bunu beklemiş sonra da haliyle zoruna gitmiş kalkmış haklı olarak.

Yani çok büyütülecek mevzu değil bu zaten.yanlis anlaşılmalar olabilir aranızda ama her koyun kendi bacağından asılır.sen yapman gerekeni yapmalıydin yine de.ama bana sorarsın bir arkadaş ta demişti yap kisirini poğaçası akşam eşin gelince git annenlere gönlünü al demiş öyle yapsan güzel olur.yazik sen nasıl şimdi çocuğuna emek harciyorsun o da sana harcadı.yani o misafir gelecek diye kısır yapacaktım ama kızım gelecem dedi mecbur yapayım demek zorunda değil.

Ama sen annem gelecek şimdi tek kendim yersem ayıp olur biraz fazla yapayım ikram edeyim deyip.geldiklerinde evet çok canım çekti yaptım açtım yedim size de ayırdım getireyim demek zorundasın.bu kada küçük seyden kendi canını da annenin canını da sıkma yazık o da kırılmıştır benim kızım da kendi yiyip bana ikram teklifinde bulunmasa ben de alinirdim 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 706 göst.
4 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,914 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 226 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
9 Mart 2023 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 276 göst.

383,124 soru

11,467,091 cevap

35,069 kullanıcı

...