0 oy
299 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (985 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar doğum yapalı 2 ay oldu . Geçen bir arkadaşım doğumdan sonra regl oldun mu dedi yok daha olmadım dedim . İyi iyi inşallah olmazsında dedi.  Neden diye sorduğumda regl olmadan hamile kalmazsın çünkü dedi.  Hıı falan dedim ama inanmadım böyle bir şey olabilir mi kızlar?

7 Cevaplar

0 oy
(1,508 puan) tarafından
Benim bidigim kalınır benve her türlü tedbirli olmak gerekir. Kalmam diye rahat olma. 
(985 puan) tarafından
Zaten tedbirimi alıyorum
(1,508 puan) tarafından
Aynen cnaim hamile oldgundan haberu bile. Olmayan var ustune kalip
(985 puan) tarafından
Rabbım isteyen herkese versin benimde gönlüme göre versin inşallah.
-Reklam-
0 oy
(3,488 puan) tarafından
Tabi ki yok öyle bişey. Hiç adet görmeden hamile kalan bir sürü insan var. 
(985 puan) tarafından
Değil mi banada pek doğru gelmedi
0 oy
tarafından
Hayir sakın inanma süt koruyor nasıl olsa regl olmadım hamile kalmam diyenlerin %80 i tekrar doğurdu haberin ola bacımm☺
(985 puan) tarafından
Ay ben çok korkuyorum . Eşim bazen kokusundan bile hamile kalırım diyorsun diyor
tarafından
Korkma bence önlem al canm☺☺
(985 puan) tarafından
Alıyorum Rabbım herkesin gönlüne göre versin
0 oy
tarafından
Doğru değil bu kalınır eltim de süt koruyor diye düşünmüş kırktan çıkar çıkmaz daha adet olmadan hamile kalmış 
tarafından
Bu olay taaa 9 yıl önce olmuş bacım zaten yaşı küçüktü 15 yaşındaymış evlendiğinde ne bilsin korunmayı kaynanam da en az 10 çocuk getir diyen tiplerden olunca bu sahip çıkmamış kendine ve 2.sezaryenle doğurmuş zaten arada bir yıl bile yokmuş ikinci hamileliğini zaten 7.ayında farketmiş ha.yvan da bakmış otlatmış inek sağmış tarlalara gitmiş hiç farketmemiş cahillik işte doğumdan sonra 7 ay adet olmayınca insan bir doktora görünmez mi ya zaten kocası desen kendisi o zaman 23 yaşındaymış ama akıl 13 gibi kendini ne koca ne baba olarak görmüyor hala da öyle şu an 33 yaşında yani sen düşün bir gün bir akrabaları hastaneye gidiyor eltim de diyor ki ben de gideyim bir bakayım acaba neden adet olmuyorum diye orada öğreniyor işte doktor da baya kızıyor buna ama şu an 25 yaşında 4 çocuğu var 4.çocuğu 2 yaşında şu an ama daha 6 aylıkken bile kaynım eltime trip atıyordu 5.ciyi yapalım diyordu ve kadın sezaryenli yani cahillik işte 4 çocuğunun 4 ü kız diye erkek istiyorlar kaynanam da gidip gelip eltime diyor ki ben sana ne zaman bebek yap dersem o zmn yap şimdi yapma bekle zaten sezaryenle değil de normal doğum yapsaydın ben sana her yıl getir derdim getirirdin diyor tuhaf insanlar yani Allahtan eşim liseyi bile onlardan uzakta okuduğu için onlar kdr cahil değil
(985 puan) tarafından
Rabbım cahil cühela insanlardan korusun kimse evladı olmasin istemez lakin bir erkek doğumun ne kadar zor olduğunu bilse bir çocuktan başka doğurmazdı eminim . Kimsenin kadını düşündüğü yok daha iç dikisleri duran kadından tekrar bile isteye bebek doğurmasını istemek canına kastetmektir. Rabbım bütün erkeklere anlayış merhamet versin
tarafından
Aynen öyle valla ve kaynanam kaynım falan bunlar hastane kontrolüne bir kere bile götürmemişler eltimi 4 çocuğunda bile kaynım eltime hep git annemden izin al hastane için diyormuş kaynanam da ne gerek var diyormuş ben yavrumu 39.haftada kaybettim kaynanam tüm akrabalarına beni kötülemiş demiş ki hastaneye çok gitti bebeği ondan öldü saçmalığa bak hastaneye çok gitmekten neden bebek ölsün ayrıca ben sadece kontrollere gittim yani hepte eşim götürdü eşim para harcadı onlara değen bir şey yok ki çok hadsiz ve cahiller
(985 puan) tarafından
Yok artık  Allahtan eşin yanındaymış bende hamileliğim boyunca hastanelerdeydim ne alakası var . Bebegin için çok üzüldüm Rabbım cennette kavuştursun.  Ama sana tavsiyem bu insanlardan uzak dur . İnsanıda kendisine benzetir bunlar .
tarafından
Aynn öyle valla
0 oy
tarafından
Hayr alakası yok Hamıle kalabilirsin inşallah adet olmazsın diye laf mı olur adet olacaksın Kı düzene girsin vucüdun 
(985 puan) tarafından
Değil mi içimde kalırsa mahf eder beni
tarafından
Tabı canm ınsanlar adet olunca vücut  temizleniyor rahatlıyor
(985 puan) tarafından
Rabbım isteyen herkese versin benimde gönlüme göre versin inşallah
tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Yani annem iki yıl emzirdim çocuklarımı iki yıl boyunca hasta olmadım hamile de kalmadım der hep. Ne zaman sütten kestim hamile kaldım diyo:))) 8 kardeşiz hepimizin arasında ikişer yaş var:))) herkes bir değil sen tedbirini al cnm ne olur ne olmaz :))))
(985 puan) tarafından
Hiç sorma tedbir almak gerek
tarafından
Aynen cnm ben kırk yöntem birden deniyorum (*_*)
(985 puan) tarafından
Aynen Allah herkesin gönlüne göre versin
tarafından
Amin inşallah cnm ☺️
0 oy
tarafından
Arkadasm bu şekilde hamile kaldı hıc adet görmeden guvenip korunmayı ihmal etme 
(985 puan) tarafından
Aynen tedbiri alıyorum ben

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
7 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (837 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 346 göst.
0 oy
14 cevap 549 göst.
11 Nisan 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy