0 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar tokluk değeri ve açlık değeri yüksek çıkanlar nasıl beslendiniz ve düşürdünüz değerleriniz fe beslenme de önemli olan şeyleri bana söyler misiniz :) 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Diyet yaptım.

Hamur işi yok. Pirinç yok. Meyveler porsiyon olarak.

Tuzu azaltiyorsun. Tereyağ yok. Kurutulmus meyve yok.kuruyemisler de yok.sakatatlar yok.
tarafından
Teşekkür ederim canım ekmek olarak tam buğday aldım iki gündür ondan yiyorum 6 dilim falan günlük ara ara da yoğurta kepek katıyorum ara öğün olacak onu yiyorum yanına bir meyve ile dün de kısır yaptım kısırın Bi sıkıntısı olmuyor herhalde değil mi canım bulgur serbest yani :)
-Reklam-
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bence iyi bı diyetisyene git canım ben o zaman daha iyi anladım nasıl yemem gerektiğini. Normal diyet gibi değil çünkü onun diyeti. Normal diyette serbest olan çoğu şey yasak 

Mesela leblebi normal diyette yenilebilir ama şeker diyetinde yasak gibi.

Yağdan şekerden undan tuzdan aşırı baharattan uzak durcan canım. Yediğin şeyler fresh olması lazım içini yakmamali. 

Ve az işlemden geçmesi lazım  . Mesela domates Aker yukseltmez ama melemen yükseltir gibi. 

Peynirin az yağlı az tuzlu zeytin yasak. Yağ çeşitleri çok az olmalı.

Yemeklerin yanında söğüş sebze iyi geliyor.

Ve en önemlisi egzersiz. Yemekten 10dk sonra yürüyüş yapman lazim
tarafından
Tokluk değerim 179 çıktı açlık 96 canım seninki kaçtı
(1,363 puan) tarafından
Benim açlık 100un üzerindeydi hep  tonluk ,180 190 civariydi
tarafından
Canım bir de sen biliyorsun herhalde bana son Bi kez usrımdıc olur musun ben tokluk ölçtürmeye giderken ağzımda şekerle gittim şu cam şekerler var ondan yiyerek gittim içeriye girene kadar sence bu da etkilemiş olsbilir mi yüksekliği bana doktorum yemek yedikten 1 saat sonra ölçtür bişey yeme demişti yedikten sonra ben unutup şeker attım ağzıma ama
(1,363 puan) tarafından
Canım o açlık şekerini etkiler diye düşünüyorum. Tokluk normalde ne yersen ye normal insanda 140alti çıkıyor. Şeker sorunu olanda fırlıyor. Sen yine de doktoruna bı sor..

Zaten ondan kaynakliysa şimdi ölçümlerinde normal çıkar.
Şimdi takip ediyomusu. Sekerini
tarafından
Hayır canım takip istemdi doktor sadece 3 hsfta diyet yap tekrar gel geçmezse diyetiyesyen ve takip dedi bir de tokluk için  1 saat geçmeden gidince de sonıç etkiler değil mi
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Diyet yaptım doktor liste verdi ona uydum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 120 göst.
0 oy
3 cevap 79 göst.
0 oy
3 cevap 126 göst.
17 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy