+2 oy
1,195 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Bende sorun var bunu bir kez daha anladım. :'(

Komşular geldi. İçlerinden 1 ini sima olarak tanıyorum ama mrba lik yok oda gelmek istemiş. Abla aradı gelmek istiyor dedi bende tabi sorun değil abla gelsin dedim 1 tabak fazla hazırlamak beni öldürmez.  Oğlum uyandı. Açılmıştı. Mama yaptım verdim başladı söylenmeye.  Bu çocuk gelişmez.  Yaşamaz  Sürekli hasta olur.ben şöyle emdirdim böyle emdirdim.  1.      2 kere tersledim. İçeri çay koymaya gittim ev sahibi de uyardı duydum baktım devam ediyor. Abla s.gidermisin parayla mı verdiler seni dedim.  Alındı gitti. 

Yaşamaz diyince beynimden vurulmuşa döndüm. :angry:.  Dayanamadim  o gitti.  Biz oturmaya devam ettik 

49 Cevaplar

+9 oy
tarafından

En İyi Cevap

Beni ayiplayanlar olmuş yjnede teşekkür ederim. Ama. Çocuk olsun diye günlerce. Hastane kapıların da beklemenin ne olduğunu çok iyi biliyorum.  Cinsiyet için hastaneye gidip.  Kalbi durmuş cevabını almanın da ne olduğunu biliyorum. 

8 ay boyunca. Her gün hastaneye gidip. Küçücük bedeni bi su kutusu ile alıp ellerimle kefenleyip mezara götürmenin ne olduğunu da  biliyorum.   

9 ay hastane ye gidip. Doğumda bunada birşey olacak korkusu ile felç geçirmenin ne olduğunu da biliyorum.  

Kimse benim 2 aylık oğluma buda yaşamaz ölür diyemz.  

tarafından
Ama Deniz s ol git demedim s. gidermisin dedim
(326 puan) tarafından
Ayıp etmişsin diyenlere aynı cümle söylense ne olur acaba... Herneyse ağzına sağlık kadınsın diye küfür etmiceksin anlamına gelmiyo gerektiği yerde ediceksin ve çok iyi olmuş hadsiz hadsiz konuşamaz öyle ileri geri önce dilini tutsun
(2,055 puan) tarafından
Evet senin yaptığın yanlış ama o kadınınki dahada yanlış o kaşınmis ve de saçmalamış
(6,825 puan) tarafından
Haklısın Büş.. çünkü eminim ki burda snn yaşadığının yüzde yirmisini yaşasa yorum yapanlar eminim ki uyarı bile vermeden o lafın üzerine elleri ile kapıya atardı kadını yani şahsen bnm yaparım .. kimsenin haddi değil benim evladıma yorum yapmak ki hele ki ölür demek ..haketmis lütfen empati kurun amacınız linclemk dgl de büşrayi anlamak olsun evlat kolay yetişip doğup büyümüyr..herkesin evladı kendine bal lokum
(850 puan) tarafından
Az bile yapmışsın, gereken de buymuş, hiç takılma. İnsanda azcık anlayış olur, o nasıl laflar öyle...
-Reklam-
+9 oy
(7,118 puan) tarafından
Eve gelen misafir kovulmaz, doğru değil böyle şeyler. Tamam komşu haddine olmayan şeyler söylemiş ama bunun çözümü misafiri kovmak değil. 
tarafından
Evet cnm. Birinin kalbi durdu karnımda 2 ci 3 günlük vefat etti.  3 cuyu rabbim nasip etti aldım kucağıma
(1,253 puan) tarafından
Cok üzüldüm canim bende 2buxuk yasinda gecen sene topraga verdim allahim bu aciyi kimseye vermesin
tarafından
Rabbim şefaat çin eylesin cnm
(1,335 puan) tarafından
Busra bende bilmiyordum canm cok üzüldüm rabbim kimseye bu aciyi yasatmasin 2 tane melek yollamissin cennete. Allah oglunu size bağışlasın insallah saglik sihhatle büyüt
(1,253 puan) tarafından
Amin sanada sefaatci olsun inşallah
+1 oy
tarafından
Küfür etmeseydin iyiydi.  zaten her türlü haklısın. Çocuğuna zayıf dedim diye bana küfür etti evden kovdu dese ortalıkta canın sıkılır... Evden de kovmasaydin keşke. Ev sahibine yakışmamış. İki çift laf ederek zaten yerin dibine sokardın ama seni haksız duruma düşürecek şeyler yapmışsın
tarafından
Rahmanin kulu bisey di cem konuyla alakası yok ama
Bu emoji nedir bunu yapmak için çok uğraştın mı valla 40 yıl düşünsem bunu yapmak aklıma gelmezdi :D
tarafından
:D Google klavye özeliği canım. Ben yapmadım uğraşıp :))
tarafından
Haaa anladim :)
tarafından
Klavye de hazır yapılı var uğraşmaya gerek yok ki
(7,791 puan) tarafından
^_^ ʕ º ᴥ ºʔ
+1 oy
tarafından
Hakedene hakkettiği lafı söyliycen iyi yapmışsın kz çocugum için ölecek diyecek misafir gelmeyi versin istemez
tarafından
Aynn oyle cnm
+1 oy
(104 puan) tarafından
Evet bencede sizde bir sorun var. Gelecek fazladan bir misafiri duyunca bir tabak beni öldürmez mantığıyla bakıp zaten kabul etmeniz bile esasında bir sorun. Evet yavrunuz ile alakalı kötü bir şey söylenmesi ağrınıza gitmiş olabilir ama ilk başta terslemekte ortalığı yangın yerine çevirmektir. Daha kibar dille belki ilk seferinde uyarı yapsaydınız konu buralara gelmezdi. Sonundada zaten küfrü ederek ipleri koparmışsınız.Bence herkes kendine yakışanı yapar sizde oda saygısızca davranmışsınız
tarafından
2 evlat ver toprağa. Sonra kucağında kine ölür yaşamaz desinler bakalım ne  kadar sakin kalacaksınız. Çok merak ettim ama rabbim yaşatmasın. Ben merakimla kalayım   iyi günler
tarafından
Zaten kadın kaç kez uyarmış  yetmemiş  diğer komşu uyarmis o kadın kendini zorla kovdurmus  benim çocuğuma deseler bende kovarim
tarafından
Bayana kolay geliyor cnm.
0 oy
tarafından
Ağzı olan konuşuyor yaa var yaa
tarafından
Aynn cnm
0 oy
(550 puan) tarafından
Biraz agir olmuş lafin 
tarafından
Benim evladıma yaşamaz ölür diyemz
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Küfr etmeseydin iyimis m o kelime ile insan evet bir an gözü döneblr ama güldüm valla iyi etmssn:)
(3,769 puan) tarafından
Onlar kim? Buradakilerin:), aman salla bana bile okdr boş yorum yapan kişiler varki artık merak ediyorum olan beyinlerini nerelerine sokupda kullanmıyorlar acaba diye
tarafından
Allah seni iyi etsin kahkaha attım çocuk uyandı. ☺️☺️☺️☺️☺️
(3,769 puan) tarafından
Oda gülsün aglanck halimize :)):Ddd
tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️. Çok ağrısı var cnm bugün. Tek Sabah az gülümsedi devamı yok
(3,769 puan) tarafından
Neden cancağızim nesi var çok geçmiş olsun:( Rabbim şifa versin inşallah ❤️
0 oy
tarafından
Küfretmen olmamış kuzum haketmiste gerçi 
tarafından
Benim oğluma ölür demeseydi
tarafından
Tamam onu diyemez zaten hadsiz kovmana zaten lafım yok ama küfretmen ağır olmuş
0 oy
(119,461 puan) tarafından
valla simdi lincleyen olur ama benimde baby boyuma bisi dendimi gozum donuyo bazilari hak ediyo
tarafından
Var cnm bide artilamis lar
0 oy
tarafından
Haketmis ki iyi yapmışsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
tarafından
Az bile demişsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Hay ağzına sağlık
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Terbiyesize bak ay sanki herkes emzirmek zorunda bilip bilmeden konuşanlara sinir oluyorum benim ablamda mamayla büyümüş boyunca çocukları var şimdi ne demek yaşamaz 
tarafından
Benim yegenlerim de ki, kız kardeşim de mama ile büyüdü
0 oy
(3,869 puan) tarafından
ay canim iyi demissin valla  misafir de misafirligini bilsin . bazilarinin agzindan cikanlari kulagi duymuyor 
tarafından
Teşekkür ederim cnm.
0 oy
tarafından
İyi siktiretmissin ben dalardim valla
tarafından
Gel beraber bulalım birilerini
tarafından
Ben buldumda uzaklar bana anca uzaktan havliyolar :)
tarafından
Yakınlarına gidelim ben yardım ederim
tarafından
Biri daricada biri ankarada kuzenler ama kasimin 7sinde dugun var hallederim ben yavrum :)
(2,205 puan) tarafından
Yorumlari okuyodum gordumm daricada kini ben hallederim kuzum  :D büsra iyi yapmissn bende yirtardim donunu o karinin
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Haklısin tabiki canm ama milletin içinde küfür ederek kendini küçük düşünmüşsün öbür komşuların da bu bizide kovar diye bidaha gelmezse hiç şaşırma 
tarafından
Yoo haftaya plan yaptık.  Sakinlesin ce
0 oy
tarafından
Hep böyleleri senimi buluyor yavrum
tarafından
Bende bilmiyorum ya. Çok mu sa.lak görünüyorum acaba
tarafından
Ne alakası var kızz  
Hani derler ya beni bulan benden beter diye
0 oy
tarafından
Ne alaka ya benm kızım mama ile büyüdü çok şükür sağlıklı 9 aylık , evden kovmam kötü olmuş canm
tarafından
Ölür diyince beynimden vurulmuşa döndüm cnm ben güçlü durmaya çalışıyorum ama oğlumu da kaybedicem korkusunu yenemedim. Daha
tarafından
Dengeszle dengesz olma boşver cnm diğer komşularada ayıp olmuş
tarafından
Yo hiç oralı bile olmadılar.  Üstüne bi.kahve yapta içelim dediler  komşu su bile illallah etmiş. Bı gun gel de benim evde de kov biraz kafam rehatlasin dedi.
Hafta plan yaptık    ama yinede özür diledim.  Biz seni biliyoruz. Sen oglunla keyfine bak dediler
tarafından
İyi bari canm afiyet olsn kahvenizde :)
0 oy
tarafından
Haklısın ama küfür etmedende koyabilirdin evden gider misin lütfen tartışmak istemiyorum diyebilirdin o ayıp etmiş sen daha büyük ayıp etmişsin 
(7,118 puan) tarafından
Ne olursa olsun misafir evden kovulmaz. Küfür de etmese kovulmaz canım. Lafla haddini bildir, utanmayı bilen birisi ise kendi kalkar zaten.
tarafından
Teşekkür ederim
tarafından
Canım 2 evlat toprağa veripte.  Bunada birşey olacak korkusu nu yaşamadan beni anlama şansın yok rabbim yaşatmasın.  Sende beni anlama    benim sapa sağlam oğluma. Ölür yaşamaz diyemez. Di. Beni geçtim komşular bile uyardı.  3 kere yaşamaz diye tekrarladı.  Siz sakın kalabilir seniz. Helal olsun
(7,118 puan) tarafından
Bak şimdi hayatımız da yasadigimiz her anı buraya yansitmiyoruz diye sanmayın ki acilari olmayan insanlar değiliz. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasin hepimizin duası bu zaten. Kardeşimin karnında 4 tane çocuğunun kalbi durdu, keza ablamın öyle 2 tane kaybi var. Hiç bir insan sevdiklerine ölümü yakistiramaz zaten. Yaşı kaç olursa olsun. Insanın aklına kötü bir düşünce gelince bile ruhu daralıyor. Derler ya düşüncesi bile kötü diye. Rabbim seni böyle imtihan ediyor. Evlatlarinla birlikte cennettin de kavuştursun seni ne diyeyim. Ben bana doğru gelen yorumu yaptım.
tarafından
Kadin hadsizmis zaten o kadar uyarıya rağmen kaşınmaya devam etmiş ama yaptığın olmamış evet evlat acısı yaşamamış olabiliriz ama empati yapmayı biliyorum çok şükür

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 392 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 252 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hurremsultan01 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 794 göst.
30 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Berat0606 (1,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,218 göst.