0 oy
1,427 göst.
Diğer kategorisinde (60 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar ilk önce kötü yorumlar gelecek biliyorum ama mecburum bu soruyu sormaya çünki başka kimsem yok eşimden başka ..

Ben kendi isteğimle kapandım 3 ay önce  ama ilk gunler baya zordu benim için  . ve eski günlerimi geri istiyorum saçımı açmak eski kıyafetlerimi giyinmek bilmiyorum çok kötüyüm yardım edin bana Allah rızası için iyi değilim ..açılmayı çok istiyorum

55 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Allah'ın bugüne kadar sana karşı merhametini hatırla. Niçin kapandığını, Allah CC un senden neden kapanmani istediğini hatırla. Rabbimin bana bir gelene ben on gelirim dediği Kudsi hadisi hatırla. Elin örtünü çıkarmaya gidiyorsa bu düşüncelerinden sonra ne denilebilir ki? Yapacağın işte şüphesiz hayır yok. Açıldığın zaman ne yaptığın işin Hayri olacak ne bereketi. Bir örtü bir namaz yetmiyor cennete girmeye. Vay halimize bunları bile yapamıyor olduk. Bana şöyle nasihat oldu bu postun gerçekten bana ahireti hatırlattın... Kendi işlediğim günahları düşündüm. Farkında olarak veya olmayarak ve Rabb'imin huzuruna çıktığımda ne hesap vereceğimi düşünüyorum... Sanada bu yazdıklarım nasihat olur inşaAllah. Hayra vesile olduğum için bundan bende Ecir alırım inşaallah.
tarafından
Elinize sağlık
(188 puan) tarafından
Okadar alışmışım ki yazmam çıkınca her yerim acıkmış gibi hissederim
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Açıl ozaman bacı 

Basliklara gore cevap vermeyi seviyorum :ermm:

+3 oy
(2,443 puan) tarafından
Allah hidayet versin ne diyelim
+2 oy
tarafından
Allah' a hesap vereceğin için bizi ilgilendirmez senin hayatin Müslüman uyarır eleştirmez 
+1 oy
(15,656 puan) tarafından
Karar senin hesap verecek olan da sensin görünen her tel saç için hesap vereceğiz biz iyi düşün bu dünya geçici bir yerdir hevesler için öbür dünya da yanma Allah doğru yolu göstersin sana 
+1 oy
(5,491 puan) tarafından
Tatlım neden kapandığını bi düşün kendine biraz zaman tanı, eksilerini artılarını bi kenara yaz. Tesettür Allah rızası içindir sonuçta, olmuyo yapamıyorum nefsime ağır geliyo diyosan da kendi bileceğin iş tabiki. Bunun günahını bilerek açılabilirsin
+1 oy
tarafından
Açılıp kapanmak sana kalmış. Yeni kapanmışsn kendine biraz daha zaman ver bence alışmak zor oluyor olabilir. Ben açılmayı düşünmedim ama öyle düşünceler geliyordu Allah için yapıyorum diyip atıyordum o düşünceleri 
0 oy
(7,377 puan) tarafından
ozaman acıl boyle dusunmende kotu cunku ıstemeye ıstemeye kapanmıcen Allah ıcın kapancen 
0 oy
tarafından
Hayırlısı olsun bacım 
0 oy
(253 puan) tarafından
Bnde istyrdum bnde kendi istegimle.kapandim. ama zaman gectikce alistim. Ve kapaliligi cok seviyrm.

Aynanin karssinda kac kere aglmaisimdir hatrlamiyrm. Ama gorumcem 20 senedir kapali olmasina ragmen hastalik bahanesiyle acildi. Kimsede yadirgamadi. 

Acilmak senin elinden kapanmakta sen dha ii bilirisn. 
0 oy
tarafından
Bu dünyanı düşünme sadce bu dünya geçici be gülüm  sabrın sonu selamet sabret derimmmm Allah için kendin için cennet icin
0 oy
tarafından
Birdaha kapanmicaksan acil canim kimse sana neden acildin diyemez uzme tatli canını❤
(60 puan) tarafından
Teşekkür ederim ya artık hiç birşeyden zevk almıyorum yani kıyafet konusunda olsun ne biliyim kendimi iyi hissetmiyorum biliyorum bunun günahı çok ama elimde degilki ..
tarafından
Sen kendini nasil mutlu hissediyorsan bu işin din kısmına girmicem orasi beni ilgilendirmez ama nasil mutluysan onu yap :)
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Kimse kimsenin mezarına girmeyecek CNM kısacası kimse kimseyi ilgilendirmiyor kendi keyfine göre tabi dinen  kapanmak en güzel şey ama kendini rahat hişşetöiyorsan acıkabilirsin 
0 oy
tarafından

Canım yeni kapandığın için şuan şeytan lar :devil:.  Seninle uğraşıyor.  İdarede sahip çıkarsan.  Bu açılma isteğin. Zamanla gidecek. 

tarafından
Şeytan emojisi ahahahhahhah
0 oy
tarafından
İlk aylar böyle olur canım haklısın ama açılınca da pişman olacaksın buna eminim bence bi süre daha sabret Allah rızasını düşün cenneti düşün örtüyle ilgili ayet ve hadisleri okuyup sohbet dinle sonra bi süre daha dene eğer yapamazsan öyle açıl derim ben çünkü eminim pişman olacaksın 
0 oy
tarafından
Daha yeni kapanmışsin. Bende başta öyle düşünüyordum. Ama dua et kafandan atmaya calis. Vesvese veriyor şeytan. Zaman geçtikçe alışıyorsun. Hiç düşünme eski hallerini
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Canın istedi kapan canın istedi açıl baştan dusunmedin mi gerçekten hazır mıyım diye  biz açılma desek dinleyecek misin sanki
0 oy
tarafından
Eşine söyle açıl aşkım içinden gelmeden baş örtü takınca sevapını almıyorsun zaten açılmak istiyorsan açıll
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım ne denebilir bende kapalıyım keşke böyle düşüneceğine hiç kapanmasaydin  iyice ölçüp tartsaydin  yada   . Ama şeytan vesvese de verir iyi düşün kapalılar içinde çok güzel kıyafetler var sallar var onları da kombinlemek  çok güzel mesela bide böyle düşün açılma bence biraz o düşünceden uzaklaş durumun müsaitse biraz alışveriş yap tesettüre yönelik o şekilde belki vazgeçersin o düşünceden.  
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Acil canım o zaman  her koyun kendi bacağından asilcak yani sen bilirsin

İlgili sorular

+2 oy
34 cevap 846 göst.
30 Nisan 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 2,468 göst.
+1 oy
29 cevap 2,016 göst.
20 Ocak 2022 Moda kategorisinde aysenurcan1906 (38 puan) tarafından soruldu