0 oy
370 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Ilikli kemik kaynat tim dondurucuya plastik biseye koysam çıkarması da zor olur dedim belki tadıda değişebilir diye düşünerek kavanoz mama şişesine doldurup buzdolabına koydum bozulur mu? Başka fikirlere de açığım siz nasıl kullanıyorsunuz 

18 Cevaplar

0 oy
(13,247 puan) tarafından
Buz torbası al canım çok pratik oluyor çıkarması
tarafından
Migrosta vardır bakıyım yarın bir zaten 9 kavonoz çıktı buzdolabında bozulur mu
(13,247 puan) tarafından
Yok bozulmaz canım ama yarın koy dondurucuya poşetledikten sonra
tarafından
Oyle yapayim riske girmeye gerek yok
-Reklam-
0 oy
(7,894 puan) tarafından
Bozulmazda mesela ben suları donukken koyuyorum yemeklere çözülmesini beklemiyorum o yönden sey olabilir bi de plastiklerde tadı değişmiyor ve plastigi kesince çok kolay çıkıyor 
tarafından
Zaten 9 kavanoz mama şişesi çıktı 9 gün dayanmaz mi
(7,894 puan) tarafından
9 gün dayanmaz sanmıyorum buzlukta saklamak daha garanti
tarafından
Yarın buzluk poşeti alacam garantiye alıyım sizlerinde dedidgu gibi
(7,894 puan) tarafından
Aynen canim boşa gitmesin şifa kaynağı
tarafından
Sağolasin canım benim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kıız patlar o 

Allah seni iyi etsin emi

Kağıt bardağa koy :-)))
tarafından
Vacumlu ya bide kavonoz mama şişeleri zTen 9 şişe çıktı
tarafından
Mihrimah öyle mi diyosun of sya buzluk poşeti alsam bile jel kıvama geçince buzluk poşetine de girmez
(14,428 puan) tarafından
Kaşıkla koyarsın oldu bitti kız
tarafından
Yarın alacam kızlar sağolun tavsiyeniz icin
(14,428 puan) tarafından
Sen de sağol canım
0 oy
(2,732 puan) tarafından

Karton bardaklara sıcakken döküyorum. Dondur kilitli poşete at. Bardak bardak kullan :)

(2,732 puan) tarafından
İyice donunca kartonları kes çıkar öyle koy poşete. sağlık açısından uzun süre durmasın kartonda
tarafından
Kartın bardağım yoktu açıkçası Pet şişeye de koymak istemedim bitene kadar buzdolabında bekleae bisi olur mu
(2,732 puan) tarafından
Zaten plastiğe sıcak koyma eritiyor. Çok durmasa iyi olur ya aylarca yani. Üzerindeki yağ kalıbı korur diyordu annem 1 hafta falan. Ama çok tutma yinede. Bozulduğunu anlayamazsın dokunabilir
tarafından
Tadından anlaşılmaz mi
tarafından
Yok canım aylarca bekletmwm en fazla bir kg alıyorum bitiyo biraz kıymaya ağırlık veriyorum sonra tekrar kemik suyu kaynatiyorum
0 oy
tarafından
Buz torbasına koyuyorum.her yemeğin içine atıyorum 
tarafından
Canim yarin alacam evde yoktu oda jel kıvamına gelince içine girer imi bilmem
tarafından
Tencereden almam aldıktan sonra ısıt biraz
tarafından
Yarın öyle yapayım cnm
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Ben karton bardaklara doldurup koyuyorum buzluğa. Donuncada bardağı yırtıp buzdolabı poşetine dolduruyorum
(1,635 puan) tarafından
Sen bilirsin canım. Ben çocuğa hiç ayrı yapmadığım için çorbaları anca yetiyo bardak :))
tarafından
Sadece benim ömrümün baharı gözümün ışığı dizimin feri, ciğerime dolan nefesime yapıyorum. Normalde hiç kullanmadim
(1,635 puan) tarafından
Oyy senin bebe sevgini sevsinler ☺️
Ben annemden alışık olduğum için hep yapardım yavrumada yaradı şükür
tarafından
Darısı benim kuzuma da canjm are
(1,635 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(4,272 puan) tarafından
Canım annem önce karton bardaklarda donduruyor daha sonra onları çıkarıp buzdolabı poşetine dolduruyor bide migrosta poşet buz küpleri var onlar da güzel oluyor pratik buzdolabına uzun süre dayanmaz bozulur Bi an önce buzluğa koy canım 
tarafından
Yarın ilk işim buzluk poşeti almak oalcak canjm vacumlu şişede dayanır diye düşündüm başta ama yok yarın halledicem
(4,272 puan) tarafından
Eğer çoksa baya al canım çünkü kücük oluyorlar yetmeyebilir
tarafından
Bolca stok yapcam cnm yarın bulursam
(4,272 puan) tarafından
İnşallah bulursun canım marketlere bak bakalım
tarafından
İnş cnm
0 oy
(803 puan) tarafından
Biraz ilindiktan sonra buzluk poşetine huni yardimyla koydum, ağız bağlama derdi yok, ters çevirip sallayınca kilitleniyor Alirkende yemeklere tablet gibi koyabilirsin.Cok piratik.
(1,175 puan) tarafından
Kuzum buzlukta ne kadar süre kalinabilir yani kaç ay
0 oy
tarafından
Cam şişe patlar buzlukta hemen çıkarın. Buzluk yok mu ona koyun ben şu a101 de silikon buzluktan aldım geçen gün bende kaynattım doldurdum koydum bulyon gibi küp küp kullanıyorum iyi oluyor
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Ben karton bardaklara koyuyorum canım dondurucuya koyuyorum yemek yaparken 1 tane çıkarıyorum 1 saat önceden yemeğe katıyorum 
0 oy
(120,784 puan) tarafından
buzlugun buz kaplari varya inda az az dondurup posete koyuyolar boyle kup kup kullaniyar
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Şişe  olmaz  canım  donunca  parçalanır  buz dolabı  poşetine koy 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Silikon kek kalıpların varsa küçük küçük maffin kalıpları gibi onlara doldurup dondurucuda dondür donumcada sonra çıkar bir poşetin içine koy hepsini ağzını kapa kullancagin zaman bhemen alıp çorbaları da kullanabilirsin. Silikon kalıplardan kolay cikiyor
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Buz torbaları var onları kullan ben öyle yaptım canım pratik kolay oluyor hem
0 oy
tarafından
Bende cam kavanoza koyuyorum hiç bişey olmuyor canım güzelce duruyor buzlukta çorba yaparken çıkarıyorum
0 oy
(465 puan) tarafından
Pet bardaklara yada karton ben onlara koyup diziyodum sonra buzlumda yer olmadi koymaya hero baby kavonzlari var mama onlara koyuyordum catlamiyodu
tarafından
Benimki de hero nün kavanozu gerçekten catlamiyor mh
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Ben buz torbasına koyuyorum yemek yaparken küp küp koparıp atıyorum çok pratik tavsiye ederim
tarafından
Tsk ederim
0 oy
tarafından
Canım benım eskı komşum tavuk suyunu veya kemik suyunu karton bardağa koyup buzluğa atıyordu çıkarıp çıkarıp yemeklere koyuyordu işine yararsa öyle yapabilirsin 
tarafından
Teşekkür ederim buzluk poşeti bulamazsam öyle bir yaparim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 144 göst.
15 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Acemi anne36 (1,336 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
21 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.
0 oy
8 cevap 149 göst.
22 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynepagd (419 puan) tarafından soruldu

397,203 soru

11,879,969 cevap

35,995 kullanıcı

...