0 oy
891 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Allah yanlarına bırakmasın içimizi yaktı Rabbim büyük ona bıraktık biz insanız ama o herşeyin maliki ol derse olur yakar kavurur vicdansız merhametten yoksun şerefsizler 

O kadar beddua edesim var kii dilime geliyor ama diyorum ki sen sus sen edersin aklıma diline geleni ama Rabbim büyük o onları nereden imtihan edeceğini bilir öyle bir imtihan eder kii bizi düşürdükleri bu hal onlara güllük gülistanlik gibi keşke bize öyle yapsalardi desinler eyy merhamet sahibi rabbim annemi babamı kardeşlerimi bizi yakanı sana havale ediyoruz  

Allah rızası için söyleyin bir insan ne kadar vicdansız olur içi nasıl taş olur kardeşimi çağırıp 5 kişi saldırmış biri arkadan arabayı perte çıkarmış biri silah çekmiş biri bıçakla bacağıni yaralamış birileri jopla suratına kafasına vurmuş Allah'tan Korkmazlar rabbim kardeşimin adı yüzü suyu hürmetine bizim içimizde ki ateşi söndürsün içimiz öyle yanıyor kiii kor alev hiç sönmüyor hele annem mahvoldu az önce yaralarına kantoron sürdüm Rabbim 99 adı hürmetine yanlarına bırakmasın onlarin evlatları var rabbim annemi bizi düşürdükleri bu halin hesabını dünyada ahirette sorsun iki elimiz yakasında cehennemde yansınlar ateşine odun atmak nasip olur inşallah

Velhasıl şuan dava sürecimiz var elimizde kanıt var ilk gece içeriye alıp sonra savcı geri bırakmış kasten adam yaralamaktan dava açılacak avukatta Allah rızası için dua istiyorum sizde annesiniz kardeş ablasınız nolur dua edin sürüm sürüm sürünsün dünya ahirette Rabbim iki yakasını bir araya getirmesin 

Şimdiden davayı çekmemiz için yazıyorlar 3 erkek ikisi kadın Allah evladiyla sinasin içimi yaktı

22 Cevaplar

+3 oy
(1,850 puan) tarafından
E vallaha bacım k.bakma da post boyunca beddua etmişsin konuyu söylemişsin ki bizde birşeyler yazalım kimse durduk yere yolda giden adama saldırmaz vardır birşeyler mutlaka ki saldirmislar kardeşin biliyodur ne oldugunu
(1,335 puan) tarafından
Cansu28 Biz beddualardan bahsetmiyoruz uslubu cok yanliş kadin acılı ne olursa olsun bole yorum atilmaz bazi bizde agzimizdan cikanlari bilmiyoruz kotu soz vs ama  Allah görüyor herseyi sevabinida gunahinida o alsin.
(425 puan) tarafından
Neyse canım  daha yazarimda valla parmaklarım yoruldu insanlari savunun tabiki ama savunurkende Bi bakin haklı tarafı varmı diye kardeşinin başına kötü bısey gelmiş çok geçmiş olsun Allah şifa versin  haklı tarafı sadece bu
(1,335 puan) tarafından
Ne kadar geri kafalisin ya sende uslubuna dikkat et benimle bu sekilde konusamazsin Allahdan korkun beni kotu insanlar heryerde kendini belli ediyor valla. Lafi baska yerlere cekmeyin diyorumki ALLAH ZATEN GÖRÜYOR KIM SUÇLU KIM SUÇSUZ KADIN BEDDUA ETTI DIYE HEMEN KABUL OLMUYOR RABBIM EN IYISI BILIR ANLADINMI KIMIN GUNAHI VARSA CEKER YERDE KALMAZ TAM
(1,335 puan) tarafından
Ya ne guzel insan isteyince guzel yorum yazabiliyormus demek istedigimde bu herkes uslubuna dikkat etsin sen karsindaki anlayip konusursan oda seni anlar cirkinlesirsen herkes cirkinlesir. By konusmak icin konusmayin.
(6,681 puan) tarafından
Peri&Anne uğraşma canim malesef arkadaslar empati kurmayi becermiyorlar..
Bir insan 5kisinin saldirisina ugramiş canindan ola bilirdi hic kimse bunu gormuyo her kes bedduaya takilmiş..yargilamak size duşmez Allah goruyo zaten
-Reklam-
+1 oy
(425 puan) tarafından
Amin desek  dua etsek konudan haberimiz yok  çağırıp yapmışlar diosun demekki bısey var hadi yoldan geçen biri yapsa para istiyordur falan dicem konuyu bilmeden beddua etmişsin evlatlarına Allah kitap diye yazmışsın evlada beddua edilmez küçücük bebeklere bunu ogrenememissin kendisine etseydin sadece onun hatasinisi küçücük bebek çocuk neden çeksin bide Allaha burda yalvarma elini aç öyle yalvar hiç samimi bulmuyorum böyle seyleri
(425 puan) tarafından
Okudum canım + verdim bile coktan
(1,850 puan) tarafından
:)) aferin kız bende diyom acaba kimler verdi
(425 puan) tarafından
Ben ben :)
tarafından
bırıde ben artının valla afedersın  kımsenın gotü yemez ortada bısı yokken araba parçalamak jopla adam dövmek 5 kısı bırde çete gibi tamam kımse haketmez böyle bişey çözum degıl ama sebebını soranlara bışe carlamış resmen post sahıbı
(1,850 puan) tarafından
Ay bosverin canım ya uğraşmayın bizene laf antamazsiniz boyle insanlara
+1 oy
(2,363 puan) tarafından
Bedduadan konuya odaklanamadım resmen 
+1 oy
tarafından
Canim iyiki beddua etmek istiyorum ama etmiyorum demişsin başından beri beddua ediyorsun olayı daha iyi anlatsan yorumlariz ama ben anlattıklarından hiç bisey anlamadım sadece beddua var 
(1,850 puan) tarafından
Yav boş boş konuşmuş işte boşver bende aynı yorumu yaptım ama takan yok
tarafından
Degisik geldi valla bana
tarafından
Anladım. Arkadaşım ins. Aynısı başına gemezde boş boş konuşursn o zaman sende vicdanin hiç mi sızlamadi insan olarak kii gelmiş burda boş boş konuşmuş diyorsun dengesizlik birde dolu insanım diye yorum yapmışsın yazık
0 oy
tarafından
Büyük geçmiş olsun

3 erkek 2 kadın derken kadınlarda mi saldırmış anlamadım

Aralarındaki husumet nedir peki 
tarafından
Evet hepsi saldırmış bilmiyorz ne olduğunu kardeşime bilmiyor
tarafından
Sağol cnm
tarafından
Bir sebebi vardır muhakkak size söylemekten korkuyor belki de
Çünkü yaptıkları küçük bişey değil
tarafından
Hayır cnm korkacak biri değil eşimde a.p özellikle öğrenmek için karakola gitti bilgi almak için adam tutulmuş
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Konu ne ki kimler yapmış bu vicdansızlığı Allah ıslah etsin...
tarafından
Hiç bilmiyoruz kii neden olduğunu kardeşim tanımıyor saldıran kişileri
(3,156 puan) tarafından
Allah allah ya durup dururken niye bunu yapmışlar hayret
tarafından
Ahhh bilmiyoruz bilsek kafayı yicez elimizde kanıt var avukatta
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Vicdansizlar ya peki dertleri neymis 

Bu arada cok geçmiş olsun
tarafından
Bilmiyoruz kardeşimde tanımıyor ki arabanın lastiklerini patlatmışlar gidemesn diye o halde bırakmış vicdansız köpekler Allah kahru perişan etsin
(7,791 puan) tarafından
Allah Allah inşallah herkes cezasini alir ya peşini birakmayin..
tarafından
İnşaallah amin ecmain bırakmıycaz inşallah
0 oy
(93 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım şimdi boş gezen yokki beline silahı takan adam sanıp kendini disarda cirit atiyo  Allah boylelerini kahretsin kaç insan canından oluyo  çok kötü bir zamandayiz Allah iyilerle karşılaştırsın sizede çok geçmiş olsun 
tarafından
Amin cnm Allah razı olsun
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Peki sebebi ne olabilir?
(1,243 puan) tarafından
Kimseyi merak etmem hiç öle bir anlatımın yok bak çoğu kişi sebep soruyor anlamadan dinlemeden öle bir tavırla yazılmaz yada o senin insafin tanımıyoruz ki sebepsiz yere yapmışlar diye bilirdin
(1,243 puan) tarafından
Ben çok korkarım kavga gürültü gencecik adam bide yazık günah yani
tarafından
Bende çok korkuyorum ama işte insanın başına geliyormuş rabbim kötüye fırsat vermesin. Birde en yakınin olunca insanda psikoloji kalmıyor
(1,207 puan) tarafından
Başka bir posta da yazdım ben bu hayatın hızına yetişemiyorum yoldan gecenin bana ne zararı var ki ben adam toplayip o adamı doveyim ya da benim ona ne zararım var oksijen hepimize fazlasıyla yetiyor beline silah takmakla eline bıçak almakla adam olunmuyor biraz önceki lafimin hala arkasındayım kardeşinin gerçekten suçu yoksa Rabb'im sorsun hesabini kul unutur ama Allah'ı-u Teâlâ unutmaz o yüzden Rabb'im bilir işini
tarafından
Ya insanlar ölümü unutuyor bu dünya geniş tarla misali yarin kıyamette kaçacak delik arayacaklarr ama boş bizi yaktılar ya rabbim dünyada ahirette peşini bırakmasn adı hürmetine
0 oy
(594 puan) tarafından
Kardeşinin durumu nasıl canm ins iyidir. Allah kahretsin böyle insanalari.
tarafından
Allah razı olsun senden cnm çok sağol merak ettiğin için şuan yürüyemiyor pek yüzü mosmor kafasında yaralar var jopla vurmuşlar ağrıyor yani
(594 puan) tarafından
Senden de razı olsn canm. İns tez zamanda iyi olur bunu yapanlar da cezasını çeker fazlasıyla hemde.
tarafından
Amin ecmain rabbim sorsun hesabını
0 oy
(539 puan) tarafından
Etrafta kendini bilmez deli cok fazla kim bilir uyuşturucu mu aldılar alkolikmiydiler.cok dikkatli olmak lazım geçmiş olsun kardeşinizi bir psikologa götürmeyi ihmal etmeyin
tarafından
Gittik cnm psikologa çok sağol bende kendim için gidicem atlatamıyorum
Dava süreci başlıyacak inşaallah yanlarına kalmaz
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Geçmiş olsun           
tarafından
Sağol cnm
(1,207 puan) tarafından
Merak etme Rabb'im'in adaleti şaşmaz bu dünyada olmazsa öbür dünyada mutlaka ve mutlaka adalet yerini bulur
tarafından
Hamdolsun kii öyle Rabbim yanlarına koymasın
0 oy
tarafından
1 adama 5 kişi saldırana adam denir mi azizim...
tarafından
Ben seni ve yorumlarını niye bu kadar sevdim ya :) çok mantıklı ve aklı başındasın maşallah ❤️
0 oy
tarafından
Canm adalet yok bu ülkede . Boyleleri hep serbest . 
0 oy
(6,833 puan) tarafından
Allah yanlarına bırakmasın inşallah 
0 oy
(2,248 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun inşaAllah 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Çok kotu bi durum Rabbim şifa versin zalimlerin yanina bırakmasın inşaallah 

Bizde benzer bi durum yaşadık 3 kaynimi biçakladilar kaç ay neler çektik dava bile açmadik iyi siz işin peşini bırakmayın
0 oy
(119,532 puan) tarafından
cok gecmis olsun dertleri neymis yaa bu kadar gozleri doncek kadar davanizi geri cekmeyin
0 oy
(1,556 puan) tarafından
İlla bı sebebi vardır heralde hadi tinerci olur koklamistir saldırır sapık olur saldırır ama 5 kişi sebepsiz yere okdr vukuat yapmaz heralde sebep ne onu anlamadim
0 oy
tarafından
Yer :Türkiye .....

Çok üzüldüm umarım kardeşin okur boyu alacak darbelere maruz kalmadi

Gerçi psikolojik travmayi çok zor atlatacak Allah nwrde bir mazlum varsa hakkını sorsun senin kardeşinin de ...

Bı insanın suçu günahı ne olmuş olabilir ki böyle terörist bir suikast düzenlenir ona. Yazık ya şiddet neye çözüm olmuş bu güne kadar. devlet adaleti ne yapar bilmem???

Ama Allah adalaleti asla şaşmaz boğazım düğümlendi insanın kardeşi canı ya vicdanım sızlıyor acını paylaşıyorum . Kardeşine şifa diliyorum Allah hesabını sorsun inşallah.

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 378 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 671 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (485 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 312 göst.
8 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 359 göst.