0 oy
200 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,925 puan) tarafından
8 buçuk aylık oğlum üst solunum yolu enfeksiyonu olmuş ayeşi düşmüyo doktor antibyotik ve ateş düşürücüler yazdı ama kesinlikle ilaç içmiyo daha önce az yemek yiyodu artık ilaç sanıp onuda yemiyo asla ağzına hiç bişey almıyo artık. İlacıda aç karna vermem lazım deli oldum. İlaçları mamaya karıştırıp versem olyomu acaba doktora sormamışım.

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Meyve suyu kutusuna koyup pipetle icirebilirsin
(1,925 puan) tarafından
İlaçların kıvamı baya koyu, az meyve suyumu karıştırsam
tarafından
Ben oyle yapiyodum benim oglumda antibiyotik asla icnez kusardi meyve suyuyla karistirdim oyle verdim seftali olsun ozellikle benziyo taadlari biraz
(1,925 puan) tarafından
Öyle yapım canım sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şırıngayla içir canım 
(1,925 puan) tarafından
Şırınga yok ama varsa alırım tabiki
tarafından
Eczanelerden alabilirsin
0 oy
tarafından

Ben eczaneden şırınga aldm onla basıyorm ve yutuyo :) içmesi gerektiğş kadarını ayarla kaşığa onu şırıngaya çek 

(1,925 puan) tarafından
Pipet olmazmı şırınga nasıl bişeynormal iğne yapılan şorıngasımı
tarafından
Evet iğne yapılan şırınga onun iğne bölümünü takmıyosunuz ucunda boşluk var ordan direk bastırınca ilaç geliyo
0 oy
tarafından
Tek yol şırınga alıp direk ağzına sıkmak yoksa içmeyen çocuğa içireöezsin 
(1,925 puan) tarafından
Öyleya dün ilaçların hepsini kustu hatya öğürerek
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Antibiyotikler hicbirseyle karismaz cnm benimde oglim 6 aylikken oldu doktora sordum antibiyotikleri hicbirseyle karistirma sakin dedi iciremedim bends siringayla filan hep kustu dedim icmiyor igne yazdi 3 tane prednol gecti
(1,925 puan) tarafından
Bizde iğne isticaz heralde ya bu gidişle, dün benm oğlumda ilaçların hepsini kustu, iğne en temizi.
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Yok mamaya felan karistiramaz sin 

İcirmeye çalış aç ağzını hafif geriye yasla istemsiz yutar balkona felan çıkar dikkati dağıldığı anda ver 

Benm de çocuğum bir dönem ilaç içmedi mecbur hastaneye götürdüm iğne serum felan verdiler 
(1,925 puan) tarafından
Ağzını açmıyo kafasını sallıyo eliyle itip döktüryo inatla içmiyo. Ve artık yemekde yemiyo ilaç vercek sanıp.  İlaçsız kendiliğinden geçmiyomu acaba bu enfeksiyon.
(1,897 puan) tarafından
İlaç içmiyor yemekte yemiyor nasıl iyileşsin
Bekleme götür doktora ilaç içmiyor de iğne veya serum versin
0 oy
(7,935 puan) tarafından
benim oğlumda şurup içmeyi sevmiyor burnunu sıkıp ağzına yavaşca döküyorum.Yediği şeye karıştırırsan dadından anlar yemek şstemez canım , yemek yemekten tiksinir bu sefer de
(1,925 puan) tarafından
Evet öyle oldu yemekye yemiyo 3 gündür ağzına hiç bişey almıyo sadece emyo
0 oy
tarafından
 yere uzatın Esin ellerinden tutsun sende elinle agzini aç ver burnunu sık
tarafından
Yeğenim asla asla icmezdi asla biz böyle icicirdik napalim içmek zorunda ama asla hicbiseule icmezdi
(1,925 puan) tarafından
Canım baskı yapmakta istemiyorum psikolojisini etkiler diye. Tamda şu an karekter edinme zamanında
tarafından
Hicbissy olmadı yigenime sekiz yaşında :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bende kan ilacına başladım bardağa koydum o şekilde içti zorla 
(1,925 puan) tarafından
Kolay gelsin canım çok zor
0 oy
tarafından
Şırınga ile sık agzına cnm 2 aglar susar korkma ver ben öle yapıom eşim tutuyor ellerini
(1,925 puan) tarafından
Şırınga denicam birazdan
0 oy
(305 puan) tarafından
İnternette gormustum emzik emiyosa ilac emzikleri var ucuna siring takilan emerken icine saliyosun ilaci bi arastir istersen
(1,925 puan) tarafından
Bi bakim canım sağol
0 oy
(168 puan) tarafından
Ölçekle verilmiyor ne kadar vericksen şırıngaya çek ağzının kenarından sok sık korkma boğulmaz ben öyle yapıyorum arkasından geçip eşimle ve koluma kafasına destek yapıyorum öbür elimle sıkıyprum
0 oy
(48 puan) tarafından
Siringayla ver canim
0 oy
(48 puan) tarafından
Biseye karistirp verme ilaclarin ozelligi kayboluyor canim bu arada

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 120 göst.
0 oy
6 cevap 116 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Eslemsare (20 puan) tarafından soruldu