0 oy
976 göst.
Aile kategorisinde (296 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Açıkçası gelmesini istemiyorum hiç bir sorunum yok ama hamileyim hizmet etmeyi de çok sevmiyorum halsiz gergin oluyorum küçük kardeşim de stajı için kaç aydır bizde ona ayrı bir gerginliğin var ipini Koparan bana geliyor gelince de 1 hafta kalıyorlar her gün ne pişirsem diye düşünüyorum artık sıkıldım herşeyden daha yeni evliyim daha evliliğe alismamisken birde sürekli gidip gelmeleri huzursuz ediyor bunun amacda beni görmek değil işleri oldukları için geliyorlar birde bilmiyorum ama ablamı görmek istemiyorum daha çok sinirleniyorum hamileyken annemde yaşamış bu durumu 

23 Cevaplar

+18 oy
(7,654 puan) tarafından
Ablan geliyor ve sen ipini koparan diyorsun 

Ilginc aile iliskileriniz zayıf ya da sorun var
tarafından
Bencede ya
(1,493 puan) tarafından
Katılıyorum vala sorunun var bacisii
(12,856 puan) tarafından
Bende gelsinler diye bekliyorum hep ipini koparan tabiri çok yanlış ve ağır kardeşleri de bilse keşke böyle düşündüğünü
(7,654 puan) tarafından
Benim kardesim misafir degildir zaten bu sekilde düşünmesi ne bilim ya cok sey yazılır da neyse
-Reklam-
+4 oy
(2,678 puan) tarafından
Ne demek ipini koparan yaa senin ailen onlar hay.van değiller çok ayıp emin ol onlara üzüldüm böyle kardeşi oldukları için 

Ayrıca tek hamile sen değilsin hamileliği bahane edip böyleyim deme sen aileni istemiyorsun 

Sana değer veriyorlar ki geliyorlar demek ki sana sığınıyorlr ki geliyorlar aile kıymeti bilmeyen bir insansın 

Yanlız kal inşallah aile özlemin ne olduğunu anlarsın tabi içinde sevgi varsa 
(2,011 puan) tarafından
al benden bir arti gercekten cok ayip sonucta yabanci degil hamilesin ama kafaniza gore yiyin icin toplayin demi kardesim bana boyle desin asla bir daha gitmem
(2,678 puan) tarafından
Demi yaa ablası kardeşi yaa insan daha ne ister anlamıyorum ben valla ablam bana öyle diyecek adını anmam
Ayrıca arkadaş yorumlarda yazmış yüzüne diyemem ama arkasından neler diyo iki yüzlülük resmen ailesi adına üzüldüm, yüzüne gülüp ardından laf eden bir kardeşi var ve bahanesi hamile olmak
(83 puan) tarafından
Eltimde aynısını eşimin halasina ypti hamileykn ben istmyorm kmseyi dedi km'se glmedi onlarda onu istemedi dört ay olcak konusmyolr ben gidiyorum dye ayrcak benle konusmyor ins psmn olr bu dedgnde biri dese ona çocukla gelme dye hoşuna gtrcekmi ben adım atmam
(83 puan) tarafından
Keşke ablam.olsydi glseydi
(2,678 puan) tarafından
Yarın bir gün doğum yapacak aile olacak istememek ne kdemek anlar, doğum yapınca anam ablam gelsin de yardım etsin diye dövünür yarın bir gün
+3 oy
(683 puan) tarafından
Anaam sanki gelen el ablan geliyor daha ne istiyorsun gelmese de gelmiyor derdin insanlara yaranılmaz valla ya aile candır bir gün anlarsın
(146 puan) tarafından
Çok haklısın gelmese gelmiyor diye dert eder. Yapamıyorsa ablandan rica et o sana yardım eder öyle değil mi
0 oy
(313 puan) tarafından
Ablanda  hamile birinden iş beklemez herhalde o yapar herşeyi canım sana yardim eder ne güzel işte
0 oy
tarafından
İpini koparan........
(296 puan) tarafından
İşleri düşünce geliyorlar normalde geldikleri yok
tarafından
Hamile olduğunuz  için hormonal  gelgitler yaşıyorsunuz  , ne işleri düştü?
(296 puan) tarafından
Sevgilisi ile buluşacak mesela onun için geliyor
tarafından
Aa abla  deyince evli  sandım:)
(296 puan) tarafından
Bekar canım
0 oy
(48,683 puan) tarafından
hizmet etme ayaklarını keserler
(296 puan) tarafından
Öylede olmuyor kirmakda istemiyorum
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Keske bi ablam olsada gelseydi,hem yardim etmezmi sana ablan yani islerini falanda soylersin ne guzel yapar iste
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Ablana bu postunu göster ve tüm aile ilişkilerin bitsin kafan rahatlar :)
(296 puan) tarafından
Yok kız yapamam öyle bir şey
0 oy
(1,161 puan) tarafından
ablan bunlari duysa kapinii acmaz seninnn.
(296 puan) tarafından
Anlayışlı olurdum hamilenin yanına zırt pirt gidilmez gotumu zor kaldırıyorum ben
(1,161 puan) tarafından
sen cocuk olunca eve kimseyide almazsin cocukla daha zorr
tarafından
Katılıyorum nerminin annesi artııı ++++++keşke ablam olsaydı da işi düştüğğnde gelseydi kız kardeşim bile yok yani yabancı gelmiyoki evinize çok ayıpladım şahsen bizde hamilelik geçirdik her gelenide ağırladık yani ayıp size
(83 puan) tarafından
Yorumunun altına imzamı atarım
tarafından
Teşekür ederim canım❤
0 oy
tarafından
Ne güzel iste gelsinler aile gibisi var mı. İşi düşünce yazmişsin ama kime gidecek böyle durumlarda. Cok yanliş düşünüyosun. Hamile insandan hizmet beklicek değildir heralde onlar. Keşke bnm ailemde yakın olsada her gün gelse 
(83 puan) tarafından
Aynen keşke bı ablm olsydi gelseydi
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Çoğu kişi linçlemiş ama bi yerde de haklısın. Senj sevip saydıklarından değil işleri olduklarından geliyorlar. Hadi ona da eyvallah kardeşine gelmicek de kime gelecek. Ama seni bu düşünceye sokan da gelip yardımcı olmamaları. Hamilesin sonuçta bi işin ucundan tutabilirler. Sana yük olmak yerine biraz rahatlatmaları lazım. Benim de hamileyken annem kardeşim gelmişti üstelik kardeşimin iki küçük çocuğu var. Hem çocuklarına baktı hem evin işlerini yaptı bana hiç iş bile elletmediler. Canlarıma kadar sildiler. Doğum yaptığımda da aynı şekilde kalabalık geldiler. Ben çok rahat ettim. Herşey ayağıma geldi. İnan uykusuz bile kalmadım bebeğimle hep ilgilenip baktılar. Bence burda mesele gelen giden de değil senden hizmet beklenmesi. Sende biraz yardımcı olmalarını iste sonucta ailen onlar yanlış anlamazlar. Hiç değilse gelmişken biraz dinlendirsinler seni. Aileler bugünler için var. 
(3,046 puan) tarafından
Aynen aynen canım. Bütün ömürlerini hizmet ederek geçirsinler. Ya ben yemek yaptıysam diğerinin salata yapmak eline yapışmaz. Kadın sanıyor ki herkese iş yaptırıp biz oturuyoruz. Ayrıca 10 kişi gelsin otursun bi kişi her şeyi yapıp koştursun neden çünkü o ev sahibi o insan değil. Valla kimse kusura bakmasın. Böyle anlayışsız insanlar olursa kimse de misafir perver olmaz. Ben halimden memnunum akrabalarımda memnun biz güle oynaya eğlenerek yaparız herşeyi. Benim elime yapışmadigi gibi diger yapan insanların da eline yapışmaz. Herkes bir birine hizmet etmeyi sever çünkü kimse yorulmaz. O toplululuk herkese iyi gelir. Olması gereken de budur. Yardımlaşmanın nesi kötü bu kadar anlamadım doğrusu.
(3,046 puan) tarafından
O kadarıni bizde yapıyoruz canım herkes bişeyler yaparken yan gelip yatmıyoruz. Mesela Ben 20 kişiye su dağıtırken kuzenim de kahve yapar bir başkası çorba bir başkası çay bir başkası yemek biri ekmek doğrar. Yardımlaşmak kadar guzel birşey yok. Önemli olan böyle ortamdan herkesin mutlu ayrılması. Düşünsene evine 15-20 kişi misaf gelmiş ve sen yorulmamışsın. Yada sen bi yere gitmişsin ev sahibi kapıdan ugurlarken perişan vaziyette değil.
(83 puan) tarafından
Valla o kadar misfrm geldi evime hiç biri ağır gelmedi eşimde hep yardm.etti toparlamama sabah ev tertemz ama mutluluk var ben heryere gdnce de yapıyorum elime yapismyo
(3,730 puan) tarafından
E niye hala o zaman ablasını savunuyosun ? Kız hamileyim ablam hizmet bekliyor yazmış haklı mı sence ablası ?
(83 puan) tarafından
Sen anlamıyorsun ya hu kız misafr sevmyorm diyordu duzeltms kız ablsi kardeşi hakknda ipini koparan diyor ben yaparım gderim gparm kske ablamnolsada gelse
0 oy
(10,364 puan) tarafından
Umarım kardeşim bir gün benim için böyle cümle kurmaz. Aile ilişkileriniz nasıl bilmiyorum ama ek değil kanın kardeşin
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bilmiyorum ama ben sana hak verdim insan hamile olunca ayaklarını uzatıp hizmet bekler biraz şımartılmak ister sen tam tersi hizmet ettiğin için söylediklerinde haklısın kardeşin neden sende kalıyor ki güzelce uyar herkes evini yolunu bilsin
0 oy
tarafından
Kimisi bulamaz kimisi bilemez hesabı =/ ah benim güzel ablam keşke ipini koparıp soluğu benim evimde alsa da bir daha gidemese o kadar çok özlüyor ki onu hayatta ki tek dayanağım rabbim başımdan eksik etmesin inşallah 
0 oy
(83 puan) tarafından
Sen hamilelikle haastaliigi karıştırdın herelde kendi ailene boyleysen eşinin ailesine daha kötüsündr arkasından söylediklerini yüzlerine söylesen kardesn ablan gelmez sana beş sene olcsk evleneli ne biri iicn dedim.ne kendi ailem için umarım bu dediklerinden pişman olursun birgün senide çocuklusun gelme diyen biri olunca anlarsın.. yazik
0 oy
(603 puan) tarafından
Hamileyken nasıl sinirli olunuyor bilmiyorum. Bana her şey bu dönemde toz pembe geliyor. Canım yani ablan geliyor görümce değil kaynana değil ki kapımı çalanın başımın üstünde yeri vardır. Ablan yardım eder illaki. Dert etme keyifli zaman geçirmeye bak. Ayy kız kardeşim bunu dese bana kahrolurum ki çok zıt kutuplarız anlatamam. Ama can işte...
0 oy
(52 puan) tarafından
Bence kendini yanlış düşündüğün fikrine alıştır çünkü yanlış düşünüyorsun. Hepimiz o yollardan geçtik hamilelik geçirdik bizde ayağımızı uzatıp yattık ama bu dokuz ay sürmüyor. Şahsen benim kardeşimin hakkımda böyle düşündüğünü bilsem o dakika siler atarım bunun anlayışla alakası yokki insan istendiğini düşündüğü yere gider böyle düşün. Anlıyorum dalgalanmalar yaşıyosun ama ablan farkederse daha ne o ne kimse görmeye gelmez bence. Kim hizmet etmeyi severki ama böylede hiç düşünmedim. Ben hamileyken eşimin ailesi benim ailem geldi bir aya yakın kaldılar ikiside annem ikiside babam yardım da ettiler insanın ailesi olmazsa bu hayatta hep bişeler eksik kalır seninde onlara ihtiyacın olur o zaman pişman olursun. Bi işim gücüm olduğunda ailemin yanına gidemeyeceksem daha niye varlar ki? 
0 oy
tarafından
Kız kardeşimin bugünkü lafı geldi aklıma 3 aylık hamile sabah kalktım diyor okadar karnım ağrıdı acıktım ki dedi keşke kizkardesim ya da ablam burda olsaydı da bir kahvaltı hazirlasaydi diye o İstanbul'da ben mardindeyim öbür kardeş Urfa'da ve gidecek yanına bir iki hafta kalacak bence kıymet bil çocuğun olunca anlarsın ablanın kardesinin annenin sürekli gelmesi için ugrasirsin ben çocuk olunca gorumcelerimin bile gelmesine nasıl sevindim 2 hafta kaldılar çocukları da yaramazdı evde batıyordu ama onların çok yararı oldu bana tabi her şeyi senden bekliyorlarsa bir şey diyemem bak haklı olursun bu konuda
0 oy
(98 puan) tarafından
Ben seni anlıyorum canım ben de öyleydim hamileyken. Gurbetteyim annemler geleceğinde bile sıkıntı etmiştim onlar hiç bişey beklemez annem kardeşim hiç oturmazlar ama yine ev sahibi sensin sıkıntı yapıyordum yani. En azından bekarmş ablan kardeşin her gün 3-4 çeşit yapıcam diye uğraşma. Bi çorba bi yemek yeter. Bi günde pide lahmacun bişey yaptırırsınız. Halinin olmadığını göster onlar bişey beklemez zaten. Allah yardımcın olsun geçiyor da kendini yıpratarak geçirme
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Benim erkek kafesinden daginihi yoktur hatta sorumsuzdurda ama gelsin isterim 

Hele hamileyken daha çok isterdim. 

Tüm isi sana birakip yardim mi etmiyolar yani niye istemiyosun ki?

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 568 göst.
19 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 355 göst.
4 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 326 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 413 göst.