0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından
Artık çantayı hazırlamak istiyorum 32 haftalık olduk neler koymalıyım ilk gebeligimde neler koymuştum unuttum :) 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kenarda durayım bugunnhazrlicam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Klasık Kendıne çocuga giysi alacaksın zaten ekstra şunları da al

Hasta bezi 

Adet bezi 

Süt sağma makınası (isteğe bağlı)

Bebek bezi 10 tane al
(545 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Neler koymadım ki dört dörtlük hazırlamıştım ama bir kere üstünü degistrdm bebeğimin sonra eve geldik oda üstü kirlendigi için değil kilo ölçümü oldu hazır soymusken değiştiririm demiştim .. kendim çok kotuydum uzerim kirlendi ama umrumda olmadı ..listeye gelirsek 3 tane yenidoğan atlet 2 tane alt üst ayaklı takım 2 tane tulum mevsime göre.. 1 tane çift katlı penye battaniye 1 tane Polarli battainye (ocakta doğdu ama ortam sicak oluyo bı hastaneden çıkarken sarmaya iyi geldi) bebek bezi .. ağız mendiliymis falan hiç koyma gereksiz bebek dogasiya ağzı akmiyo .. ıslak mendil dezenfektan havlu pecete aldım .. kendime bir çok çeşit gecelik aldım sonuç giydiğim babanne pazenli gecelik elbise gibi olan çok iyi geldi tuvalete giderken falan önü düğmeli göğsünü çıkaracak şeyler gymen şart bide terlik önemli 
(4,961 puan) tarafından
Aynen canım durumum da vardı ama aynı sanciyi çekerim niye para veriyim diye devlete gittim şehir hastanesi çok güzel herşey özelden farksız banyo bile yaptırdılar harika tek kişilik odalar falan ama ben normal doğuma zorlandım çok bebeğimde köprücük kemiği kırıldı o derece normal olcak diye mahvettiler beni
(545 puan) tarafından
Ya devlet bu konularda biraz sıkıntı illa ki normal olacak diye zorluyolar ya bebeğin nasıl oldu peki canım
(4,961 puan) tarafından
Ck iyi canım kendiliğinden kaynadı ama bunu normal muayenesi sırasında öğrendim dunyam başıma yıkılmıştı
(545 puan) tarafından
Şükür bari kaynamış canım. İşte bilgi de vermiyorlar ya nasıl bir vebal o çocuk düzelmese ne olacaktı
(4,961 puan) tarafından
Aynen öyle canım yıkardim o hastaneyi başlarına ama ben hiç iyi değildim Rabbime şükür mudahele olmadan iyileşti
0 oy
(712 puan) tarafından
1 normal mi sezeryan mı olucaksin kuzum 

2 evin hastahane ye yakın mı ona göre söyleyeyim
(545 puan) tarafından
İlkim normaldi canım bunda daha belli değil şuan herşey normal görünüyor hastane de çok uzak da değil çok yakın da değil arabamız var zaten onunla gideriz
(712 puan) tarafından
kuzum ben pandeminin yasak olduğu dönem de doğuma girdim sezeryan oldum o zaman kendine bı valiz ayarla içine 2 takım 5 li 1 tane 10 li hastahane çıkışı koy bebek bezi al bı 15 tane felan kendine iç giyim pijama ayaklarına kalın çorap patik sırtına yelek tesettürlüysen ona göre hastahanden çıkarken kıyafet eşarbını vs bebeğe kalın battaniye ve alt açma bezi al mutlaka kendine depend yada sleppy nin hasta bezlerinden bı kaç takım koy ama pijama üzerine kan vs geçer değiştirirsin ıslak mendil emzik ağız mendilleri külotlu çorap bebek için içten giydirirsin havalar soğuk aklıma gelenler bunlar kuzum bide çöp poşeti al yanına kirlileri bı poşete toplarsin bebeğin takımlarını da buzdolabı poşetlerine ayır ben öyle yaptım ütüledikten sonra
(545 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim inşallah yapacağım aynen kıyafetleri ayrı koyarım zaten sonra karışıyor
(712 puan) tarafından
ben biraz pimpirikliyim kuzum eğer sende öyleysen bardağını çatalın kaşığını da al yanına lazım oluyor
0 oy
(818 puan) tarafından
Bende 32deyim canim aldimesyalri ama sadece çanta almam lazim koymak icin kendime lohusa pedi bide bebege emzik almadim onlarida alip hemen herseyi yikayip koyucam bende merak ediyorum yazan olursa takip edim eksigim varmi diye Hayirlisiyla gelsinler artik ya
(545 puan) tarafından
Amin kuzum hayırlısıyla gelsinler inşallah fazla bekletmeden
0 oy
(209 puan) tarafından

imageBen Böyle not aldım buna göre hazırlıycam bak işine yarar belki 

(545 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bakiyorum hemen

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 266 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy