0 oy
401 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Mayıs başlarında Bebek doğacak için

3 tane zıbın artı takım koy

15 20 tane bez

1 paket islak mendil 

Battaniye ince ve normal 2 tane 

Ağız mendili çorap eldiven

İnce battaniye 2 tane 

5 li hastane çıkışı 2 ta 3lu hastane çıkışı

(Biberon emzik ffalan koyuluyor mu )

Kendime

2 tane pijama takımı 2 atlet 3 kilot 

Çorap  terlik 

Havlu 

Hasta bezi
Kolanya

17 Cevaplar

0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kendine saç lastigi al sacini toplamak icin hastaneden cikarken kendine temiz kiyafet vs birde atistirnalik iste hurma incir vs rezene cayi al birde sutu arttiriyor 
tarafından
Tamm cnm çok saol
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Emzirme örtüsüde koymuştum ben devlette doğum yapmıştım  emzik vermek istiyorsan al tabiki  
tarafından
Teşekkür ederim cnm emzik veriliyor mu verilmiyor mu diye terettütte kaldım
(5,311 puan) tarafından
O sana kalmış bişey ben götürdüm ama oğlum tutmadı
0 oy
(354 puan) tarafından
Biberon ve emzikde koyabilirsin bide elektrikli süt pompasida alıp koyabilirsin sütünün erken gelmesini sağlıyor canım hemen bazen bebekler emme reddi yaşaya biliyor kan şekeri düşmemesi adına biberona anne sütü koyarsın yinede süt gelmezse diye küçük mama alıp koyabilirsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
tarafından
Bence kuru peçete de koy lazım oluyo çorap falanda köy kız kendine
tarafından
Tamm cnm onları da listeye yazim
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Canm benim de Mayıs başı olacak nasipse:) kendine gecelik, göğüs ucu kremi, hırka (doğumdan sonra herkes çok üşüdüm diyor) , kağıt havlu, göğüs pedi ekle istersen. 

Bebek için de alt açma örtüleri var hazr kullan at onlardan, ağız mendili, pişik kremi, muslin örtü koyabilirsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm Rabbim sağ saglim kucağımıza almayi nasip etsin cnm
(1,885 puan) tarafından
Amin canm inşallah
0 oy
tarafından
Fazlası bile var hayırlı doğumların olsun inşallah
tarafından
Amin cnm İnşallah
0 oy
tarafından
Emzirme sütyeni koy canım.hirka veya yelek yürümek için kalktığında usuye bilirsin. Tercih edersen bir tane gecelik koy sezeryan falan olursan ilk anda tam giydirmiyorlar. 
tarafından
Tmm cnm çok sağol
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Kendin için hasta bezi koy ne olur ne olmaz süt sağma pompası katardim ben emzik koymadım diye pişman oldum ne olur ne olmaz emzik biberon köy dezenfektan  peçete tesetturluysen yazma emzirme önlüğü muslin örtü pişik kremi bebeğine çorap ekstradan diş fırçası pandemi dönemi ya bebeğin yatağı için carsaf ben katardim kendine de çarşaf katabilirsin aklıma gelen bunlar
(2,579 puan) tarafından
Göğüs ucu kremi unuttum o da mutlaka
tarafından
Teşekkür ederim cnm bunları da listeye yazim cnm
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Kaç haftaliksiniz:) bende hazirliyicam yavas yavas ama daha birsey alamadim kendim için açıkçası ne koyulacak tam bilmiyorum ama gittiğim hastane liste yapmisti ona göre koyarim gibi
tarafından
30 31. Haftaya  e girecem cnm
0 oy
(802 puan) tarafından
Ben ıslak mendil koymadım pamuk koydum bebeğin poposunu 1 ay öyle öyle sildim :)
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Göğüs pompası koy fotoğraf çekimi olacaksa makyaj malzemesi koy emzik koy göğüs ucu kremi ve göğüs ucun yoksa göğüs ucu koy süt eşyana akmaması için göğüs pedi koy
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(413 puan) tarafından
Biz de 5 mayıs gibi bekliyoruz :) Ben sezaryen olacağı için ekstra şeyler de koydum kahve su ısıtıcı vs. Plastik çatal kaşık bardak da koy hastanede lazım oluyor. Emzik biberon ben de düşünmüyorum koymayı. Gerekirse her şey elimizin altında Bi koşu alıp gelirler. Gerekmezse boşuna almayalım dedim :) pişik kremi öneriyorlar. İlk aylar için ıslak mendil yerine pamuk vs öneriyorlar ben jokerde gördüm oradan alacağım. Sadece su ile sileceğim diye planlıyorum. Toka Tarak, el kremi, birkaç hafif makyaj malzemesi de koydum :) yanımıza şal ya da hırka alsak iyi olur mayıs başı hava çok da belli olmuyor doğumdan sonra insan daha çok üşüyor. Hastaneden çıkarken giymek için rahat kıyafetler alabilirsin ama elbise önermem ben ilkinde elbise koydum çok pişman oldum :) göğsün için de ped alırsan çok rahat olur 
tarafından
Teşekkür ederim cnm rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin
0 oy
tarafından
Benden sana tavsiye sakın emzik biberon alıp alıştırma bebek bezi çok kullanılmıyor ister yanına çok alma bebek pamuğu antiseptikli sprey ve baticonda al yanına 
tarafından
Teşekkür ederim cnm batikon nedir bu arada
tarafından
Normal doğum yapıcaksın doğum bölgeni temzilemen için gerekli baticon eskiden tentirdiot diye alıyorduk
tarafından
Normal mi sezeryan mı demedi cnm daha bu arada bilmiyordum baticon u çok Saol
tarafından
Baticon ve antiseptikli spreyi ben hem kendime hemde bebeğimin göbeğine kullandım bir kaç güne düşüp kuruttu
0 oy
tarafından
Emzik al ama biberonla degil şırınga ile veriliyo mama. Ben cok terledim stlet yetmedi
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(1,496 puan) tarafından
Canim kendine hastaneden cikarjen giyecegin kiyafet koy rahat olanlardan

Kirli kiyafetler için poşet koy

Bebegi silmek için yumusaj kumas da koy istersen. Benimde ilk gebeligim haziran basina dogumum. Annem bez kesti bebek silinir felan dedi.

Bide gogusten süt geliyo bez yada gogus pedi koyabilirsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm listeye yazim alışveriş yapacam yarın
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Doğum yapınca insan çok üşüyo kendıne yelek ve patik koy birde yeni doğan bebege ıslak mendil alma tahriş yapıyo şuan oglum 17 günlük ve hep pamuk kullanıyorum az büyüyene kadar
tarafından
Teşekkür ederim cnm Pamuk ta alırım aklına bsska gelir seyazarsın buraya cnm
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Süt sağma makinesi bana lazım oldu mama koydum. Termos la sıcak su götürdüm sonra kantinden doldurduk 3 defa lazım oldu. Dezenfektan koydum. Kendimize ıslak mendil. Havlu kağıt. Alt açma örtüsü. Bunlar geldi aklıma 
tarafından
Teşekkür ederim cnm aklına başkagelirse yazarsın buraya

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 189 göst.
13 Aralık 2021 Aile kategorisinde Eda00 (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 264 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
10 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Prens-prenses annesi (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 493 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu

378,253 soru

11,321,452 cevap

34,765 kullanıcı

...