+1 oy
433 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar evden taşınıyoruz. Kaynanam bizde kalıyor bir haftadir tasinmamiza yardım etmek için. Gerçekten de yardım ediyor. Diyeceksiniz ki Allah razı olsun yardım ediyor. Ama öyle düşünemiyorum artık bıktım bu kadından her hareketi batıyor yardım etmese daha iyi çenesinden laflarindan iğneli konuşmalarından bıktım. Gece gündüz onu görmekten nefret ettim artık. Bebeğim 5 aylık o yüzden ben çalışmıyorum. Öğretmen olduğum için özel okulda şuan iş bulamam. Çocuğum 3 aylıkken ise başlamam gerekiyordu. Anca öbür sene çalışabilirim ya da denk gelirse dönem arası ama çok zor. Bebeğimi bırakamiyorum. Yeni eve taşındık pahalı masraf falan oldu. Anneme sürekli diyormuş oğluma çok üzülüyorum tek maaşla çok zor ne yapacak kızın calissin falan diyormuş. Annem demiş yeni eve perde uymadı perde almak lazım diye sürekli diyormuş oğlum tek maaşla çalışıyor çok üzülüyorum nasıl alsın. Bana çalış diyor çocuğa yarım saat bakamıyor çocuk bakma mahareti yok susturamiyor. Annem bir şekilde susturuyor çocuğumu ama kaynanamda resmen susturamiyo çocuğu yarım saat bile bırakamıyorum. Annem rahatsız bacağından koltuk değneği ile yürüyor o yüzden surekli çocuğa bakamaz. Utanmadan sürekli anneme laf sokuyormus oğluma çok üzülüyorum tek maaşla hagisine yetsin kızın calissin diye. Ben aşırı sinir oluyorum bir kız ailesine böyle konuşulur mu. Sinir olduğumla kaldım ne yapsam bilemedim

10 Cevaplar

+1 oy
(163 puan) tarafından
Erkek her şekilde evi geçindirmek zorunda nasıl ki bir kadına sürekli ev işi temizliği yemeği yapmayı mecbur görüyorlarsa erkekte para getirmeye mecbur yani tabikide senin çalışıp destek olman çok güzel bir şey imkanı olan herkes çalışmalı bana göre tek taraflı değilde iki taraflı olursa hem geçim rahat olur eşiniz bu durumdan şikayetçi mi değilse kime ne 
(1,271 puan) tarafından
Ben çalışmayi çok severim evlendiğgimden beri çalıştım hamile kaldım 32 haftaya kadar çalıştım canım böyle demesi çok ayıp nasıl bırakayım çocuğu ve bir kız ailesine böyle söylemek çok ayıp annemin garibine gitmiş bana söylüyor eşim durumun farkında bebek her şeyden önemli şuan diyor
-Reklam-
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Annen keşke benim kızımin mesleğine güvenerek mi evlendi deseydi çalışırsın yada calismazsin kimseyi ilgilendirmez 
(1,271 puan) tarafından
Annem kimseye kötü karşılık cevap vermez aynı bnm gibi. Kaynanam böyle alttan alttan laf sokuyor o çok sinir bozucu artik
(1,037 puan) tarafından
Keşke yardıma cagirmasaydin çok ayıp annene söylemesi
(1,271 puan) tarafından
Ben cagirmadim ki tasinicaz diyince eşime o zaman ben bir hafta gelip sizde kalırım yardım ederim dedi hep emrivaki tamam gerçekten yardım ediyor baya iş yaptı kaç gündür ama bu sözleri duyunca Allah razı olsun bile diyemiyorum
0 oy
(301 puan) tarafından
Canım annene söyle önce birdaha öyle laf sokarsa gerekeni söylesin o da laf soksun gerekirse , önce anneni tembihle. Çünkü sustukça tepene binerler. Ben de zor bir hamilelik geçirdiğim için işi bıraktım daha 3aylik hamileyim fizyoterapistim işim de ağır .kaynanam annemi arayıp çok üzülüyorum oğluma,,, işte kız neden hemen çıktı işten bişey olmazdı bebeğe Allah korur bilmem ne . Hepsi aynı yemin ederim nefret sebebi hepsi .
(1,271 puan) tarafından
Canım annem de kötülük çıkmasın diye bir şey demiyor ben eşime söyledim birdaha anneme böyle bir şey söylemesin dedim o da annesine kızmış söyleme birdaha diye ama inkar etmiş ya ben kulaklarımla duydum annem de söyledi bana. Senin de çok kötüymüş riskli durumda tabii ki çıkacaksın kime ne ya konuşmak çok kolay bebeğe bir şey olsa senin canın yanacak ben bir bebeğimi karnımda kaybettim bu ondan sonra oldu ona rağmen 32 haftaya kadar çalıştım kimse bunu görmüyor hepsi sadece konuşmayı biliyor nefret ettim valla artık yaptığı iyilik de gözüme görünmüyor benden uzak olsunlar
(301 puan) tarafından
İnkar ederler en güzel bildikleri şey kendilerini mağdur ve haklı göstermek duygu sömürüsü vs yapmak . Olsun sen annene söyle altta kalmasın hiç bir sekilde. çıkacaksa çıksın kötülük hiç korkma . Onlar korksun biraz da kötülük cikcak diye. Bildiğim tek şey sessiz oldukça tepene bindikleri . Ben 150 kiloluk felcli hastaları ayağa kaldırıyorum neredeyse bebeğim düşecekti en son ayrıldım işten ama işte kudurdular eve para getirmiyorum diye. Bende çok sustum ama artık asla susmucam tam da bugün kendime bir söz verdim . Eşimin tarafı yüzünden 3aylik bebeğimin suyu azalmış doktora sordum stresten olabilir diyor.  ilk hamileligim bir de burnumdan getirdiler Allah hepsini bildigi gibi yapsın
(1,271 puan) tarafından
Ahh canım kıyamam sakın umursama gerekirse bir süre iliskiyi kes kimse senden bebeğinden önemli değil görüşme onlarla bir süre
(301 puan) tarafından
Öyle yapicam galiba , o kadar üzerime geliyorlar ki sağolsunlar . Yani kuzum üç aşağı beş yukarı hepsi aynı halt farkındaysan hep benzer şeyler .savaşmak çok zor . Eşinin tavrı önemli .benim eşim çok destek olamıyor dengeyi kuramıyor, annem babamı işte napiyim diyor ya da sessiz kalıyor
0 oy
(612 puan) tarafından
Ne kadar ayıp söyledikleri ya. Ben de öğretmenim ücretsiz izne ayrıldım. İkinci yılım. Bu zamana kadar kimse de bize bişey demedi. Zaten demeleri ne alaka ki. Kimseden para istemiyoruz çok şükür kendi halimizde yuvarlanıp gidiyoruz, bir de millete hesap mı vereceğim. Maddi konuda eşim bana ben eşime, başka da kimse karisamaz
(1,271 puan) tarafından
Canım insan küçük bebeğine kıyamıyor. Yine diyorum biraz büyük olsa neyse ama 2.5 3 aylıkken başlamam gerekiyordu kime bırakayım kendisi bakamiyo bir de çalışsın diyo pes yani doğru söylüyorsun kimse maddi olarak destek olayım demiyor sadece karışırlar
(612 puan) tarafından
Yani gidip de of gecinemiyoruz gibi şeyler söylemiyorsaniz ona noluyor anlamış değilim. Kızım şuan onaltı aylık seneye nereye kime nasıl birakicam o bile simdiden dert oluyoe içime. İki üç aylık bebek çok mecbur kalmadıkça bırakılır mı ya. Gerçekten insanda vicdan olacak. Bizim eşimle sürekli dediğimiz şey, para her zaman olur ama kizimin bu gecen zamanını hiçbi para geri getirmez. Ha borcumuz olsaydı mecbur başlardım. O da yine eşimle benim kararım olurdu. Kayınvalidenin yaptığı gercekyen çok ayıp ve acımasızca. O kadar düşünüyorsa oğlunu maddi yardım yapsın, torunu da anne sıcaklığıyla büyüsün
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Oglunda bi ewi gecindirecek g.t yoksa nie evlendi desin annende nerdeyse herkes tek maasla geciniyor
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Yapmaa yaaa.... ogluna cok üzülüyorsa oğluna daha iyi bir hayat verseydi hasbam... 
0 oy
(286 puan) tarafından
Ah bu Kaynanalar birşeyede karismasalar.  Benim kaynanada oğlunu ha bire arar doldurusa getirir. En sonuncusunu yakaladım konuşurken saf ayaklarına yatar bide . Bnde telde konuşur gibi yapıp ay bide böyle böyle söylüyor herşeyi duydugumu anladı :)
0 oy
(48,648 puan) tarafından
oglu kendine guvenmiski evlenmiş kime ne annende versin ağzinin payini
0 oy
(146 puan) tarafından

Ben de öğretmenim. Kızım doğunca kaynanaya sen bakar mısın diye sormadığimiz halde kendini yırttı ki ben bakmam diye.  Bana da sen cimrisin parayı çok seviyorsun o yüzden ücretsiz izne çıkmazsın dedi. Şu an ücretsiz izindeyim. Oğluna demiş tek maaşla nasıl gecineceksiniz. Bana 2 bin TL verin ben bakarım demiş.  Evet tek maaş zor ama mecbur kalınca insan geçinmek zorunda kalıyor.

0 oy
(202 puan) tarafından
Bebegin olmasa elinde meslegin olup zor donemden gecip de keyfi calismasan neyse dicem de tabiki calisicak oglu. Yazik falan degil. Bu gecici bi surec sonucta bebisin biraz daha buyuyunce sen de istersin eminim calismak. Madem cok uzuluyo ogluna maddi olarak destek olsun psikolojik siddet uygulucagina yada sana destek olup torununa baksin. Ayrica kimin calisip kimin evde oturucagina da o karar vermesin bi zahmet. Hadsizlik gb geliyo bana boyle seyler. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 213 göst.
10 Nisan 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,453 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 681 göst.
4 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 478 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Prensesim56 (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 332 göst.